Dieet, mis jäljendab

paastumist

5-päevane dieet, mis väldib regulaarse pika paastumise

negatiivseid kõrvalmõjusid

Mis juhtub kehaga paastu ajal?

 • Paastumine on iidne toitumispiirangu tava, mida saab kasutada kehakaalu langetamiseks ketoosi protsessi kaudu, mille käigus keha metaboliseerib oma rasvavarusid energia saamiseks.

 • Tegelikult on kõigil igal uneööl mingil määral nälg, mille jooksul keha insuliinitase langeb ja annab kehale märku rasvade põletamisest, mitte selle ladustamisest.

Pikaajalisel paastumisel lülitub keha ainevahetus toidust saadava kergesti saadava veresuhkru kasutamiselt ketoosi ajal rasvavarudest toodetud ketoonidele. See põhjustab kehakaalu langust, säilitades samal ajal lihasmassi, kuna keha ei pea energia saamiseks kasutama lihastes leiduvaid valke.

Paastumise tüübid


Populaarsed kaalulangetamise paastumise tüübid on vahelduvad (vahelduvad perioodid paastumise ja söömise vahel) ja pikad (paastumine rohkem kui kaks päeva järjest).

Pikaajaline paastumine on tõhus viis kaalu langetamiseks ja keha ainevahetuse taastamiseks, kuid sellega võivad kaasneda negatiivsed kõrvalmõjud, sealhulgas peavalud ja nälg, mis võivad paastu elustiili uustulnukad eemale lükata.

Paastu jäljendava dieedi eelised

 • Väikeste einete söömine

  Piiratud kalorisisaldusega, enamasti taimsed koostisosad, sealhulgas oliivid, köögiviljad, puuviljad, pähklid, seemned ja taimeteed.

 • Vähendatud päevane kalorite tarbimine

  Dieedi keskmine päevane toidukogus on 2000 kcal.

 • Joogi tarbimine

  Täiendavad joogid, nagu tee, kohv ja sooda, on selle paastu ajal lubatud mõõdukalt, kui vajate kiiret energialaengut.

 • Sobib enamikule inimestele

  See dieet on lihtsam ja realistlikum paastumisviis, mida inimesed tegelikult taluvad.

Kuidas paastu matkiv dieet toimib?

1 päeva kiire

Esimesel paastupäeval hakkab keha minema näljaseisundisse. Sel hetkel võivad näljahormoonid, nagu soolestiku hormoon greliin, tõusta, põhjustades kohutavaid näljatunde, ja umbes 8–12 tunni jooksul kasutab organism suurema osa vere glükoosist energia saamiseks.Inimkeha on psühholoogiliselt harjunud kogu päeva kestva toiduisuga (rääkimata tänapäevasest traditsioonist kolm täistoidukorda päevas), mistõttu võib tal olla raske töötada vastu keha loomulikele instinktidele ja ignoreerida näljahädasid. Sellele esimesele näljalainele vastu seistes jääb insuliinitase aga madalaks ja keha hakkab energia saamiseks lülituma rasvavarudele.Esialgu võite kogeda kiiret kaalukaotust, kuid tõenäoliselt on see tingitud veest, kuna glükoosivarud säilitavad vett, mis vabaneb varude ammendumisel.


2 päeva paast

Pärast olemasolevate glükoosivarude põletamist hakkab keha kasutama oma rasvavarusid energia saamiseks ja hakkab ketogeneesi kaudu ketoone tootma. 48 tunni pärast olete ketoosis (rasvapõletus). Kaalulangus rasva kaudu võib alata juba 2. päeval!


Stressihormooni kortisool hakkab suurenema tänu sellele, et te ei söö, ja greliini tase väheneb. See hormonaalne nihe võib parandada erksust ja vaimset selgust ning vähendada näljatunnet.Peapööritus või peapööritus võib sel hetkel olla märk kergest dehüdratsioonist, kuna teie keha ei ima toidust nii palju vett (mis moodustab tavaliselt umbes 40% teie tavapärasest päevasest veetarbimisest). Selle defitsiidi kompenseerimiseks suurendage oma veetarbimist tavapärasest rohkem ja jooge oma arsti toiduplaanis sisalduvaid jooke.


3 päeva paast

Autofagia protsess (protsess, mille käigus rakud taaskasutavad oma vanu või kahjustatud rakulisi komponente) algab esimestel paastupäevadel ja rakud hakkavad noorenema. Autofagia saavutatakse kerge toitumisstressi kaudu, mida paastumine kehale tekitab, mida nimetatakse hormeetiliseks stressiks. See käivitab hormoonide kaskaadi, mis jäljendavad autofagiat, kaalulangust ja metaboolset paranemist.Seda mõju avaldavad ka täiendavad hormonaalsed stressorid, nagu treening, kuumuse ja külmaga kokkupuude, mistõttu kasutatakse neid tulemuste parandamiseks tavaliselt koos paastuga. Seetõttu on soovitatav paastu ajal jätkata kergete treeningutega, nagu kõndimine või jooga, kuid pärast paastu jätke tähelepanuta kõik rasked treeningud. Treeningul on veel üks eelis: see hoiab teie keha ja vaimu hõivatuna, segades teid igasugustest ihadest ja kiusatusest paastu katkestada.Ka 3. päeval kuhjub ketoos ja mõne päeva pärast peaksid näljahood üle minema, kuna keha kohaneb uue dieediga.


4 päeva paast

Autofagia tipud ja inimesed võivad kogeda "kiiresti kõrget" eufooriat, vähendades veelgi nälga. See võib olla tingitud ajust pärineva neurotroofse faktori (BDNF) suurenenud tasemest, mis on ajus vabanev meeleolu parandav kemikaal.5 день голодания

Viimasel paastupäeval rakkude uuenemine jätkub ja pärast viiendat päeva näitab püsivaid tulemusi, sealhulgas kaalulangust ja vaimse selguse, keskendumise ja energia paranemist.Pärast paastumist võib kaal veidi taastuda. See tähendab, et keha ei asenda rasva, vaid pigem taastab paastu ajal kaotatud veekaalu.


Paastumist jäljendava dieedi eelised tervisele

 • Põletiku vähendamine

  Pikemas perspektiivis vähendab paastumine tõhusalt põletikku ja sellega seotud haiguste, nagu Alzheimeri tõbi, südame-veresoonkonna haigused ja artriit, riski.

 • Kaalukaotus

  Viiepäevase paastu lõpuks võivad inimesed märgata keharasva vähenemist ja vööümbermõõdu vähenemist.

 • Haiguse riski vähendamine

  Autofagiast juhitud rakkude uuenemine võib kaitsta selliste haiguste eest nagu vähk, südame-veresoonkonna haigused ja diabeet.
 • Noorendav toime

  Longo Labs avaldab juhuslike kliiniliste uuringute peamised leiud, mis tõestavad, et paastu matkiv dieet vähendab vananemise ja vanusega seotud haiguste riskitegureid ja markereid.

Paastu jäljendav dieet pakub samu eeliseid kui paastumine, piiramata täielikult seda, mida saate süüa, ja kohandub kergesti kiire elustiiliga. Soovitame paastuda iga kuu, et avada kõik paastumise eelised kehakaalu langetamiseks ja ainevahetuse paremaks terviseks.

Pakume igale kliendile personaalset lähenemist ning esmaklassilist spetsialistide meeskonda

Meie meeskonnas on kogenud ja oma ala parimad spetsialistid, kelle sooviks on aidata igat klienti, lähtuvalt just tema soovidest, vajadustest ning kaebustest.
 • Arst
 • Dietoloog
 • Massöör
 • Psühholoog
 • Hüpnoterapeut
 • Coach

Enne või pärast massaaži võib külastada arsti, kes aitab teil määrata tervise osas eesmärgid ja leida neile optimaalse lahenduse.

Teekond terviseni algab siit.
© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Kontakt
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498


Made on
Tilda