Geenitestid
(DNA-testid, geneetiline uuring)

Miks tasub teha geenianalüüs?
Saa oma tervise kohta teada palju olulist.
DNA-testi tulemused võimaldavad ennetada haigusteid, iga inimese jaoks temale parima ravi leidmine ning enda keha sügavam mõistmine, kuna aruanne räägib sellest, kes ja mis te olete.

Geenitesti võib teha igaüks, olenemata soost ja vanusest, kuna esitatud andmed on väärtuslikud ja usaldusväärsed igal ajahetkel. Lisaks on analüüsitud DNA praktiliselt muutumatu kogu elu jooksul, seega pole vahet, millal inimene selle lihtsa testi läbib.
Palju mitmekülgset ja detailset infot
 • Geneetiline eelsoodumus haigusteks
  DNA-testi tulemus kirjeldab teie vastuvõtlikkust erinevatele haigustele. See võrdleb teie isiklikke riske sama vanuse, rassi, soo ja geograafilises piirkonnas põhjal keskmise riskiga.

  TellmeGen testist saadud informatsiooni põhjal saate rakendada just teile sobivaid meetmeid, mis aitavad haiguste teket vältida.
 • Ravimite sobivus ja metabolism
  Farmakogeneetika on personaliseeritud meditsiini alus. DNA-test aitab teil mõista, kuidas teie keha reageerib erinevatele ravimitele.

  TellmeGen testi aruanne võimaldab arstil määrata parima farmakoloogilise ravi, arvestades iga haiguse jaoks sobiva annuse. Sedasi vähendate taastumisaega ja kõrvaltoimeid.
 • Pärilikud monogeensed haigused

  Monogeenne haigus on teatud tüüpi pärilik haigus, mis on põhjustatud ühe geeni DNA järjestuse mutatsioonist või muutusest. Kas olete päriliku monogeense haiguse kandja? Uurige välja, milline on selle mõju teie või teie laste tervisele.
 • Üldine tervis ja heaolu
  TellmeGen testi aruande põhjal saate kohandada oma elustiili ja toitumist vastavalt teie isiklikule võimele sünteesida vitamiine, taastada lihaseid pärast treeningut, makrotoitainete ainevahetusele ja palju muud.
 • Isiklikud omadused
  Iga inimene on ainulaadne. TellmeGen testiga saate teada oma geneetiliste tunnuste kohta, mis eristavad teid teistest.

  Lisaks avastate palju omadusi, mille eest te isegi ei teadnud, et geneetika võib olla vastutav. Näiteks nikotiinisõltuvus, loogilised võimed või une kestus.
 • Sugupuu ja päritolu
  Meie kui liigi päritolu ulatub Aafrika mandrile 200 000 aastat tagasi. Sellest ajast alates on inimesed praeguse geograafilise jaotuse saavutamiseks valinud erinevaid teid. TellmeGen testist saate täpsemalt teada, kes on teie esivanemad.
Kuidas kasutada DNA-testi infot igas vanuses?
Saa oma tervise kohta teada palju olulisi andmeid.
Lapsed
Laste puhul eelneb geenitesti soetamisele kohustuslik konsultatsioon arstiga, mille käigus arutatakse vanematega testi tegemise vajadust ja tulemuste tutvumisega kaasnevaid riske.
 • Hoolitsemine ja ennetamine kõigil eluetappidel.
  Teie lapse geneetiline aruanne aitab teil algusest peale mõista kuidas kohandada lapse toitumist, elustiili ja muud.
 • Geneetiliste nõrkkohtade mõistmine ja nende ületamine.
  Tervishoiu tõhususe parandamine geneetilise aruande põhjal.
 • Fenotüüpsete tunnuste areng ajas.
  Avastage need omadused, mis muudavad teie lapse ainulaadseks. Milline saab ta olema?
 • Farmakoloogia kasutamine.
  Uurige, millised ravimid ja annused võivad teie last kõige rohkem aidata ja kuidas saate vältida kõrvaltoimeid.
 • Geneetiliste riskide arengu mõistmine aja jooksul.
  Modelleerige oma lapse harjumusi vastavalt tema geneetilise registri omadustele.
 • Personaliseeritud meditsiin.
  Uuring annab informatsiooni, mis võimaldab personaalset meditsiini.
Täiskasvanud
 • Varajase diagnoosimise tähtsus.
  Teades oma haiguste eelsoodumusi, saate neil näitajatel rohkem silma peal hoida.
 • Sobivus oma partneriga.

  Vältige pärilike haiguste edasikandumist oma järglastele.

 • Parem enda tundmine.

  Kas teil on enda kohta küsimusi, millele keegi teine ​​vastata ei oska? Geneetiline aruanne aitab teil ennast veelgi paremini tundma õppida.

 • Farmakoloogia kasutamine.

  Saate teada, milliseid ravimeid te ei tohiks võtta, millised annused on teile sobilikumad, vältida kõrvaltoimeid, jpm.

 • Haiguste ennetamine.

  Kui teie DNA muudab teid mingitele haigustele vastuvõtlikumaks, saate selle vältimiseks muuta oma harjumusi. Näiteks kui teil on suurem eelsoodumus nahavähile, olge päikese käes ettevaatlik ja kaitske end eriti hoolikalt.

 • Personaliseeritud meditsiin.
  Teie geneetilise registri alusel saab kohandada ravi just teie jaoks, mitte üldiste juhendite alusel.
Eakad üle 65 eluaasta
 • Täiendus diferentsiaaldiagnostikale.
  Geneetiline aruanne võib tuvastada erinevaid terviseprobleeme ja aidata teie arstil teha otsuseid parima ravi suunas. See hõlmab diabeeti, kõrget vererõhku, kolesterooli, jpm.
 • Raviarsti hoolikas järelevalve
  Teie geneetilist aruannet saab arst kasutada abivahendina, et läbi viia üksikasjalikum ja isikupärasem järelkontroll.
 • Perekondliku kuuluvus pärilike haiguste korral.

  Pärilikud haigused võivad mõjutada mitut sama perekonna liiget. Test aitab neid tõhusalt tuvastada ja ravida.

 • Abi subkliiniliste haiguste diagnoosimisel.
  Paljusid haigusi saab avastada juba enne sümptomite ilmnemist. Seetõttu saab neid varem ravida, parandades oluliselt nende kulgu.
 • Farmakoloogia kasutamine

  Uurige, millised ravimid ja annused võivad teid kõige rohkem aidata ja kuidas kõrvaltoimeid vältida.

TellmeGen DNA analüüs on geneetiline test, mis katab maksimaalsel hulga vajalikke näitajaid alates tervisearuannetest kuni sugupuuni.

TellmeGen on välja töötanud ennustava geneetika metoodika, mis võib tõsta analüüsitavate variantide arvu kümnete miljoniteni. Selle uue tehnoloogiaga on avastatud uued seosed geneetiliste variantide ja haiguste, sümptomite ning muude tegurite vahel, suurendades oluliselt meie pakutud testide usaldusväärsust.
Mis on geeniuuring?
Geneetiline testimine on "kromosoomide (DNA), valkude ja teatud metaboliitide analüüs, et tuvastada genotüüpe, mutatsioone, fenotüüpe või karüotüüpe, mis on seotud pärilike haigustega kliinilisel eesmärgil" (Holtzman & Watson 1997).

See on keeruline test, mida tehakse DNA laboris, et määrata kindlaks patsiendi konkreetse haiguse või tunnuse geneetiline põhjus (st geneetiline mutatsioon). Kui muutused genoomis on nii suured, et neid saab tuvastada kromosoome mikroskoobi all vaadates, nimetatakse seda karüotüpiseerimiseks või tsütogeneetiliseks uuringuks.

Kui muutused genoomis on vastupidi nii väikesed, et mõjutavad ühte DNA keemilist alust, siis nimetatakse neid molekulaaruuringuteks ja vaja on sekveneerida väike osa inimese genoomist. See nõuab keerukaid DNA analüüsi meetodeid.

Nende geeniuuringutega saab geneetika põhjal diagnoosida pärilikke haigusi, arvutada teatud haiguste riske, mille puhul geenid mängivad olulist rolli, ning omavad olulist rolli ka erinevate ravimite või ravimite metabolismis (lisaks inimese põlvnemise teadmisele).

Geneetilise uuringu läbiviimiseks on vaja uurida meie rakkudes leiduvat geneetilist materjali. Tavaliselt tehakse seda vereproovist, kuid teatud testide puhul on see võimalik ka süljeproovi põhjal. Geeniuuringuid saab teha DNA eraldamise ja selle genoomi osa lugemise teel. Igal inimesel on igast geenist kaks koopiat, millest üks on päritud isalt ja teine ​​emalt. Arvatakse, et seal on üle 25 000 geeni.

Kuna DNA testimine võib põhjustada eetilisi ja psühholoogilisi probleeme, kaasneb sellega sageli ka geneetiline nõustamine, mida pärast tulemuste saamist ka oma kliinikus pakume.
DNA-testi tüübid
DNA analüüse ja teste on olemas mitmeid. Alljärgnevalt on lahti kirjutatud meil pakutav geenitest TellmeGen.
Ennustav testimine
Testis tuvastatakse haigustega seotud geneetilisi mutatsioone, mis võivad avalduda kogu elu jooksul. Sellest võib olla abi inimesele, kellel on geneetilise häirega pereliige. Test aitab ennustada haigestumise tõenäosust geneetilise eelsoodumuse abil. Ennustav testimine tuvastab mutatsioone, mis suurendavad või vähendavad tõenäosust haigestuda haigustesse, milles geneetika mängib suuremal või vähemal määral rolli.

Analüüsitakse geneetilist eelsoodumust sellistele haigustele nagu diabeet, depressioon, Alzheimeri tõbi, erinevad vähitüübid ja palju muud. Nende geneetilise eelsoodumuse tundmine võimaldab harjumusi muutes ennetada ja vähendada tekkeriski, kuna paljudes neist mängib väga olulist rolli ka keskkonnategur.
Testimine kandlusele
Kandja geneetilist testimist kasutatakse inimeste skriinimiseks, kellel on üks koopia geneetilisest mutatsioonist, mis kahes eksemplaris esinedes põhjustab geneetilist haigust. Seda tüüpi testimist pakutakse inimestele, kelle perekonnas on esinenud geneetilisi häireid, samuti inimestele, kes kuuluvad etnilistesse rühmadesse, kellel on kõrge risk haigestuda teatud geneetilistesse haigustesse. Kui testitakse mõlemat vanemat, võib test anda ülevaadet potentsiaalsest riskist saada geneetiliste probleemidega laps.

Nende hulgas uuritakse tsüstilist fibroosi ehk hemofiiliat A.
Farmakogeneetika
Farmakogenoomika eesmärk on luua ravimeid, mis on kohandatud igale patsiendile ja nende genoomsete tingimustega. Väga oluline on teada, milline ravim on kõige tõhusam, milline on kõige ohutum, milline on antud ravimi sobiv annus jne. Oluline on teada, et lisaks geneetilistele teguritele võivad inimese reaktsiooni ravimitele mõjutada keskkond, toitumine, elustiil ja tervislik seisund.
Individuaalsed tunnused
Erinevad fenotüübilised omadused on suuremal või vähemal määral määratud geneetikaga. Samuti võivad need aidata teil saada laiemat teadmist iseendast, näiteks nutrigenoomika, silmade värvus, kiilaspäisus, rasvumine, ainevahetuse kiiruse iseärasus, jpm.
Sugupuu ja päritolu
Geenitest võimaldab neil, kes on huvitatud oma perekonna ajaloost, saada teavet, mis täiendab juba olemasolevat teistelt sugulastelt ja mujalt saadud informatsiooni. DNA variatsiooni uurimine võib anda meile vihjeid inimese esivanemate päritolu kohta.

Pakume igale kliendile personaalset lähenemist ning esmaklassilist spetsialistide meeskonda

Meie meeskonnas on kogenud ja oma ala parimad spetsialistid, kelle sooviks on aidata igat klienti, lähtuvalt just tema soovidest, vajadustest ning kaebustest.

 • Arst
 • Dietoloog
 • Hingamisterapeut
 • Massöör
 • Psühholoog

Geenitestidega tutvumist soovitame alustada põhjalikumast konsultatsioonist arstiga, kes aitab teil määrata eesmärgid ja leida neile optimaalse lahenduse.

Teekond terviseni algab siit.
© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Контакт
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498

Made on
Tilda