Infrapuna valgusteraapia

Punase valguse teraapia, fotobiomodulatsioon või madala taseme laserteraapia (LLLT) on raviviisid, mis kasutavad infrapunase ja infrapunalähedase valgusega LED lampe. Punase valguse teraapiaseadmed kiirgavad valgust kõige kasulikumatel punase ja lähiinfrapuna valguse sagedustel, mis jäljendavad päikesevalgust koidikul ja õhtuhämaruses.

Kas punane valgus mõjutab ainult meie nahka?

Punase spektri valgus mõjub rohkem naha ja kudede pindmisele tasandile, lähi-infrapunavalgus (lainepikkusega üle 650 nm) tungib aga sügavamale kudedesse, elunditesse ja luudesse.

Mis vahe on punasel valgusel ja infrapunavalgusel?

Temperatuur

Infrapunasaunad kasutavad lähi- ja kaugemat infrapunavalgust ning toodavad ka infrapunasoojust. Infrapunalained on palju kuumemad kui valgus, mida punase valguse teraapia seade kasutab. Nii ongi infrapunasaunade töötemperatuur 45 – 65 kraadi vahemikus, samas kui punane valgus ei eralda praktiliselt üldse soojust.

Lainepikkus

Punase spektri valguse lainepikkus jääb umbes vahemikku 620nm - 750nm ning see tungib maksimaalselt 5mm sügavusele naha sisse.

Infrapunavalguse lainepikkus jääb vahemikku 700nm kuni 1 mm ning see jaguneb lähi-infrapuna (võib tungida kuni 10cm sügavusele), keskmise infrapuna ja kaug-infrapuna (eraldab infrapunasoojust) lainepikkusteks.

Millist mõju avaldab infrapunavalgus kehale?

 • Parem verevool ja keha energiataseme tõus

  Infrapunavalgus aitab raku tasandil stimuleerida mitokondreid, mille tulemusel toodab keha rohkem energiat ning selle tõttu paraneb ka kudede verevool. Tänu paremale verevoolule suureneb elundite ja kudede hapnikuga varustatus, väheneb organismi põletiku tase ning paraneb ka rakkude tervis.

 • Melatoniini sekretsiooni reguleerimine ja parem uni

  Melatoniin on hormoon, mis reguleerib une- ja ärkvelolekutsükleid ning mõjutab seetõttu enamikku teisi ainevahetuslikke ja hormonaalseid protsesse kehas. Vananedes väheneb melatoniini süntees oluliselt. Infrapunavalgus reguleerib melatoniini sekretsiooni, toetades keha toimetulekut vananemisega seotud muutusega.

 • Antioksüdantide tootmise reguleerimine

  Antioksüdandid omavad rohkelt kasulikke omadusi, sealhulgas aitavad need vähendada oksüdatiivset stressi ja mitmete krooniliste haiguste riske ning aeglustada vananemisprotsessi. Infrapunavalgus aitab kehal toota antioksüdante ning hoida neid vabade radikaalidega tasakaalus, pärssides kahjulikke reaktsioone organismis.

Järjepidev punase valguse teraapia parandab jõudlust, toetab lihaste taastumist, lahendab paljusid nahaprobleeme ja kiirendab kollageeni tootmist. Samuti on punasel valgusel kaalu langetav toime, see kiirendab ka haavade paranemist, lühendab taastumisaega ning stimuleerib kudede verevoolu.

Milliste probleemide korral võib infrapuna valgusteraapiast abi olla?

Haavad ja nahahaigused

Teadlased on kindlaks teinud, et fotobio-modulatsiooniteraapia tasakaalustab rakuhingamist ja raku energiaproduktsiooni, käivitades selle abil naha uuenemise ja taastumise protsesse, leevendades mitmeid nahaprobleeme.

Liigesevalu

Järjepidev infrapuna valgusteraapia aitab vähendada liigesevalu, parandada artriidi ehk liigesepõletiku kulgu ning ennetada raskemate liigese-probleemide teket.

Allergia

Infrapuna valgusravi toetab allergilisi reaktsioone pärssivate rakkude (eosinofiilide, neutrofiilide ja granulo-tsüütide) teket, vähendades selle abil kipitustunnet kurgus, ninas ja silmades ning vähendades ninaeritist, aevastamist ja ninakinnisust.

Depressioon ja ärevus

Teadlased on kindlaks teinud, et madala intensiivsusega valgusravi suurendab organismis oluliselt beetaendorfiini taset, mis vähendab depressiooni ja leevendab ärevust.

Ülekaal

Infrapuna valgusteraapia kasutamine aitab kaasa kaalu langetamisele, vähendab söögiisu, toniseerib keha ja leevendab tselluliiti.

Lihasvalu

Infrapuna valgusteraapia aitab leevendada lihaspingeid ja -valu, kiirendab taastumist vigastustest ja parandab üldist füüsilist heaolu.

Unetus

Infrapuna valgusravi stimuleerib unehormooni melatoniini tootmist, mis omakorda reguleerib ööpäevarütmi – une- ja ärkvelolekutsükleid ning parendab une kvaliteeti.

Teadvuse hägustumine ja desorienteeritus

Paljude krooniliste haigustega võivad kaasneda ka teadvuse hägustumine, desorienteeritus ning keskendumisraskused. Infrapuna valgusteraapia parandab ajuvereringet ning leevendab neid sümptomeid.

Infaredi Flex Max seadmel on erinevad režiimid, mis võimaldavad kombineerida punast valgust lähiinfrapuna valgusteraapiaga või teha ravi vaid ühes spektri vahemikus.

Kas on infrapuna valgusteraapial on vastunäidustusi?

Punase valguse teraapia kasutamisel pole leitud tervistkahjustavat mõju. Erinevalt traditsioonilisest laserteraapiast jäljendab punase valguse teraapia loomulikku looduses esinevat valgust ega tekita soojust. Seda tüüpi ravi on mitteinvasiivne ja ei põhjusta naha tundlikkust ega kahjustusi. See ei eralda UV-kiiri ega suurenda nahavähi riski.

Pakume igale kliendile personaalset lähenemist ning esmaklassilist spetsialistide meeskonda

Meie meeskonnas on kogenud ja oma ala parimad spetsialistid, kelle sooviks on aidata igat klienti, lähtuvalt just tema soovidest, vajadustest ning kaebustest.

 • Arst
 • Dietoloog
 • Massöör
 • Psühholoog
 • Hüpnoterapeut
 • Coach

Erinevate tervendavate protseduuride ja seanssidega tutvumist soovitame alustada põhjalikumast konsultatsioonist arstiga, kes aitab teil määrata eesmärgid ja leida neile optimaalse lahenduse.

Teekond terviseni algab siit.
© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Kontakt
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498


Made on
Tilda