Click to order
Teie tellimus / Ваш заказ / Your order
Total: 
Nimi/Имя/Name
E-post/Эл.почта/E-mail
Telefon/Телефон/Phone
Kas on küsimusi?/Есть вопросы?/Any questions? :)
необязательное поле
Payment method

Aitab otsimisest.
Alustame tervenemist

Tõenduspõhise meditsiini alusel
aitame:
 • teha kindlaks haiguste tekkimise riske, mida saab ennetada
 • langetada kehakaalu
 • saada lahti eeldiabeedist ja 2. tüüpi diabeedist*
 • taastada soole mikrobioomi
 • vähendada liigesekaebusi
 • vähendada migreenihoogude sagedust
 • alandada kõrgenenud vererõhku
 • vabaneda maksa rasvastumisest
 • harvemini haigestuda viirushaigustesse
 • paremini tulla toime stressiga
 • saada tagasi energia ja hea uni
 • parandada naha seisundit
 • vähendada allergia sümptomeid
 • pikendada nooruslikkust
Meie meeskond aitab valida kõige sobilikuma ja tõhusama dieedi, mis võib hõlmata järgmist:
 • Madala süsivesikute sisaldusega dieet (süsivesikutevaene dieet, LCD)
 • Dieet kaloripiiranguga
 • Ketogeenne dieet
 • Vahelduv paastumine (intervallpaastumine)
 • Paleo dieet
 • Madala FODMAP-i sisaldusega dieet (low-FODMAP diet)
 • Taimetoitlastele sobillik dieet madala süsivesikute sisaldusega
 • Muu dieet, mis sobib just Teile
 • Individuaalselt valitud toidulisandid
Ülekaal

Ülekaalu peamiseks põhjuseks on tasakaalu puudumine tarbitud toidu ning kulutatud energia vahel, millega kaasnevad hormonaalsed ja biokeemilised muutused.

Alimentaarne (ehk "valest söömisest") rasvumine on elustiilihaigus, millega kaasnevad riskid erinevate haiguste tekkeks, nagu näiteks autoimmuunhaigused, kõrgvererõhutõbi ja südameinfarkt, depressioon ja ärevus, korduvad põiepõletikud, akne ja ekseem, dementsus ja paljud muud.Ülekaal ja rasvumine on kroonilise põletiku põhjused.

Ülekaal on tihedas seoses INSULIINIRESISTENTSUSEGA.


Meie eesmärk EMK kliinikus on välja selgitada ülekaalu põhjused ja aidata seda langetada niivõrd, et see aasta või paari jooksul enam tagasi ei tuleks. Üks peamisi meetodeid, mida kasutame ülekaalulisuse ravis, on toitumise korrigeerimine, sh patsiendi üleviimine madala süsivesikute sisaldusega dieedile.


Samuti kasutame oma töös teiste dieetide ja toitumisviiside elemente, anname soovitusi elustiili muutmiseks ja sportimiseks. Vajadusel kasutame ravimeid, nagu SEMAGLUTIID (Ozempic, Rybelsus).

Kaalu langetamise protsess võib võtta 6-24 kuud, tulemuseks on parem tervis ja enesekindluse tõus.

See kõik on ootamist väärt!

Eeldiabeet ja 2. tüüpi diabeet

Eeldiabeet ja 2. tüüpi diabeet on ohtlikud seisundid, mis on otseselt seotud rasvumise, krooniliste põletike, veresoonte, närvi- ja muude süsteemide haigustega. Eeldiabeet on tihedas seoses INSULIINIRESISTENTSUSEGA.


Eeldiabeet on seisund, mis eelneb 2. tüüpi diabeedile. Vereproovides väljendub see glükeeritud hemoglobiini (HbA1c) tõusuga üle 5,6, mis tähendab, et alates tasemest 5,7 on tegemist eeldiabeediga.


Eeldiabeet ei ole kuidagi parem kui "päris diabeet", mille laboratoorseks diagnostiliseks kriteeriumiks on glükeeritud hemoglobiini (HbA1c) tase üle 6,4.

Eeldiabeet annab signaali, et keha ei ole võimeline toime tulema toidust saadud liigse süsivesikute koormusega.


Ärge oodake diabeedi väljakujunemist.


Nii rasvumise, eeldiabeedi kui 2. tüüpi diabeedi ravis kasutame teaduspõhiseid ravimeetodeid – sealhulgas süsivesikutevaest toitumist, vahelduvat paastumist ja muid elustiili muutmise viise.

Diabeedi ravis kasutame ravimeid, mis aitavad tõsta rakkude tundlikkust insuliini suhtes ja alandada suhkrutaset.

Nooruslikkuse säilitamine

Vananemine on pöördumatu protsess. Kas teadsite, et vananevad mitte ainult rakud, vaid ka rakuväline maatriks (keskkond, kus rakud paiknevad), vanusega aeglustub ainevahetus ja rakkude uuenemine, et kaitsta meid võimaliku vähi eest, mida sageli seostatakse mutatsioonidega kiiresti jagunevates rakkudes.


Vananemist ei saa ennetada ega tagasi pöörata, kuid võib proovida seda aeglustada ja pikendada oma täisväärtuslikku, haigustevaba eluiga!

Et mõista, kuidas teie bioloogiline vanus kalendrivanusest erineb, ja määrata kindlaks meie sekkumise kõige olulisemad punktid, uurime teid põhjalikult.


Saadud andmete põhjal saame soovitada muudatusi elustiilis, toitumises, toidulisandite või muude vahendite kasutamist, mis aitavad ennetada krooniliste haiguste ja krooniliste põletike teket ning selle tulemusena pidurdada vananemist.

Põletik

Põletikku peetakse üheks peamiseks mehhanismiks paljude ägedate ja krooniliste haiguste, vananemise, aga ka vähi tekkimisel.

Meie organism on isereguleeruv süsteem, mis suudab põletikele vastu seista, kuid mõnikord võib organismi immuunsüsteemi reaktsioon olla ülemäärane, mis võib viia autoimmuunhaiguste tekkeni – nagu psoriaas, reumatoidartriit, krooniline koliit, autoimmuunne türeoidiit (kilpnäärme alatalitus) või põhjustada allergiaid.


Sageli on nende põhjusteks kroonilise soolepõletiku ning ägeda või kroonilise stressi kombinatsioon.Tuginedes uusimatele teadusuuringutele, anname endast parima, et selgitada välja haiguse põhjus, vähendada põletikku ja sümptomeid ning anda soovitusi haiguse ägenemiste vältimiseks.

Seedehäired ja soole mikrobioom

Paljud seedeprobleemid on seotud nii toitumise kui ka närvisüsteemi ning luu- ja lihaskonna seisundiga.

Süsivesikuterikas toit, sh. lihtsuhkrud, aga ka lektiine ja muid sarnaseid aineid sisaldavad toidud, võivad põhjustada seedehäireid, nahaprobleeme, meeleoluhäireid ja immuunsuse langust.


Ei tasu unustada, et krooniline stress aitab kaasa seedeorganite verevarustuse halvenemisele, mis võib soodustada kroonilise mao- ja soolepõletiku teket.

Lõpuks võivad tõsised rühihäired ja lülisamba vigastused kahjustada lülisambast väljuvaid närve, mis häirivad siseorganitesse suunduvaid närvisignaale, mis omakorda võivad jällegi seedimisele negatiivselt mõjuda."Lekkiva soole sündroom" ja soolestiku mikrobioomi häired võivad põhjustada mitte ainult kõhuvalu, vaid ka kõhukinnisust, kõhulahtisust, depressiooni, kaalutõusu ja palju muud.

Anname nõu võimalike lahenduste osas!

Muutused analüüsides

Tihti juhtub, et teie analüüsitulemused ja sümptomid ei ühti – näiteks analüüsid on korras, aga inimene tunneb end halvasti. Või on analüüsid korrast ära, on ka sümptomeid ja inimene on juba arstide poolt uuritud, kuid analüüside kõrvalekallete põhjust ikkagi ei leitud.


Hoolimata sellest, et ainuõige taktika iga patsiendi jälgimisel, olenemata sellest, kas ta on haige või soovib ennetada mõne haiguse väljakujunemist, on organismi funktsioonide parameetrite dünaamiline jälgimine ja võrdlemine ajas ning muutuste tuvastamine, praegu arstid pööravad väga harva tähelepanu analüüside võrdlemisele.

Tavaliselt toetutakse labori normidele ja kui labor ei toonud analüüside tulemustes ühtegi analüüsi punasega esile, siis loetakse, et kõik on korras.


Millise signaali see inimesele annab? Et ta saaks lõõgastuda ja mitte muretseda... Aga mis siis, kui tema individuaalne, isiklik norm on sellest väärtusest kõrgem või madalam? Labor ei võta arvesse inimese elustiili, tema toitumist, ravimite tarvitamist, unehäireid ega stressi hulka.


Tõlgendame ja jälgime teie analüüse võimalikult personaalselt.

Perearst ja lapse tervis

Perearst saab lahendada enamiku teie terviseprobleemidest, samuti annab nõu, kuhu pöörduda, kui ta ei saa teid aidata. Perearsti poole saab pöörduda ükskõik millise, sh intiimse probleemiga.


Meie kliinikus saate teha vere ja uriini kiirteste põletiku avastamiseks, samuti saate konsulteerida arstiga kohapeal, telefoni või video teel.


Selgitame Teie analüüside tulemused lahti üksikasjalikult ja pöörame tähelepanu sellele, millele Teie perearst tavaliselt tähelepanu ei pööra.Avame haiguslehti, kirjutame välja ja uuendame retseptiravimeid, väljastame juhiloa- ja muid tervisetõendeid, sh inglise ja vene keeles.

Polütsüstiliste munasarjade sündroom (PTMS, PCOS)

Naise viljatuse üheks põhjuseks võib sageli olla polütsüstiliste munasarjade sündroom, mis diagnoositakse vaagnaelundite ultraheliuuringu ja täiendavate vajalike uuringute põhjal.


Paljude PCOS-i juhtude keskmes võib olla nn insuliiniresistentsus – seisund, mille puhul hormooni insuliini kontsentratsioon veres on liiga kõrge.


Püüame kõrvale kalduda klassikalistest PCOS-i ravimeetoditest ja pakkuda teile uuemaid, teaduslikult tõestatud meetodeid, mis põhinevad eelkõige toitumise muutmisel (sh üleminek süsivesikutevaesele toitumisele).


Madala süsivesikute sisaldusega keto-dieedi tõhusust PCOS-i ravis on tõestanud arvukad uuringud, kuid tuleb meeles pidada, et sageli võib selle sündroomi põhjuseks olla mõni muu probleem, mida ei ole võimalik elustiili/toitumise muutmisega parandada.Soovitades teil muuta oma elustiili ilma hormoone ja muid ravimeid kasutamata, püüame anda teile võimaluse nautida emaduse rõõme.

*Mida me peame silmas, kui väidame, et...

 • Aitame ravida eeldiabeeti
  Eeldiabeet on seisund, mille puhul 3 kuu keskmine veresuhkur
  (glükeeritud hemoglobiin, HbA1c) jääb vahemikku 5,7-6,4.
  Meie kliinikus ravi ja jälgimise lõpuks jääb teie 3 kuu keskmise veresuhkru tase püsivalt alla 5,7.
 • Aitame ravida 2.tüüpi diabeeti
  2. tüüpi diabeet on seisund, mille puhul 3 kuu keskmine veresuhkur (glükeeritud hemoglobiin, HbA1c) on üle 6,4.
  Meie kliinikus ravi ja jälgimise lõpuks jääb teie 3 kuu keskmise veresuhkru tase püsivalt alla 6,4.
© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Kontakt
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498

Made on
Tilda