Aitab otsimisest.
Alustame tervenemist

Tõenduspõhise meditsiini alusel
aitame:
 • teha kindlaks haiguste tekkimise riske, mida saab ennetada
 • langetada kehakaalu
 • saada lahti eeldiabeedist ja 2. tüüpi diabeedist*
 • alandada kõrgenenud vererõhku
 • vabaneda maksa rasvastumisest
 • harvemini haigestuda viirushaigustesse
 • saada tagasi energia ja hea uni
 • pikendada nooruslikkust

Ülekaal

Ülekaalu peamiseks põhjuseks on tasakaalu puudumine tarbitud toidu ning kulutatud energia vahel, millega kaasnevad hormonaalsed ja biokeemilised muutused.

Alimentaarne (ehk "valest söömisest") rasvumine on elustiilihaigus, millega kaasnevad riskid erinevate haiguste tekkeks, nagu näiteks autoimmuunhaigused, kõrgvererõhutõbi ja südameinfarkt, depressioon ja ärevus, korduvad põiepõletikud, akne ja ekseem, dementsus ja paljud muud.

On olemas ka geneetiline eelsoodumus ülekaalule, mida on võimalik selgeks teha meie geenitesti abil.Ülekaal ja rasvumine on kroonilise põletiku põhjused.

Ülekaal on tihedas seoses INSULIINIRESISTENTSUSEGA, mille diagnoosimiseks kasutame KRAFT testi, 24/7 veresuhkru monitori andmeid, stressi taseme mõõtmist HRV monitori abil ja muid uuringuid.


Meie eesmärk EMK kliinikus on välja selgitada ülekaalu põhjused ja aidata seda langetada niivõrd, et see aasta või paari jooksul enam tagasi ei tuleks. Üks peamisi meetodeid, mida kasutame ülekaalulisuse ravis, on toitumise korrigeerimine, sh patsiendi üleviimine madala süsivesikute sisaldusega dieedile.

Samuti kasutame oma töös teiste dieetide ja toitumisviiside elemente, anname soovitusi elustiili muutmiseks ja sportimiseks. Vajadusel kasutame ravimeid, nagu SEMAGLUTIID (Ozempic, Rybelsus).

Kaalu langetamise protsess võib võtta 6-24 kuud, tulemuseks on parem tervis ja enesekindluse tõus.

See kõik on ootamist väärt!


LOE ROHKEM MEIE KAALU LANGETAMISE STRATEEGIATEST SIIT

Loe madala süsivesikute sisaldusega dieedi kohta lähemalt siit

Eeldiabeet ja 2. tüüpi diabeet

Eeldiabeet ja 2. tüüpi diabeet on ohtlikud seisundid, mis on otseselt seotud rasvumise, krooniliste põletike, veresoonte, närvi- ja muude süsteemide haigustega. Eeldiabeet on tihedas seoses INSULIINIRESISTENTSUSEGA, mille diagnoosimiseks kasutame KRAFT testi, 24/7 veresuhkru monitori andmeid ja muid uuringuid.


Eeldiabeet on seisund, mis eelneb 2. tüüpi diabeedile. Vereproovides väljendub see glükeeritud hemoglobiini (HbA1c) tõusuga üle 5,6, mis tähendab, et alates tasemest 5,7 on tegemist eeldiabeediga.


Eeldiabeet ei ole kuidagi parem kui "päris diabeet", mille laboratoorseks diagnostiliseks kriteeriumiks on glükeeritud hemoglobiini (HbA1c) tase üle 6,4.

Eeldiabeet annab signaali, et keha ei ole võimeline toime tulema toidust saadud liigse süsivesikute koormusega.


Ärge oodake diabeedi väljakujunemist.


Nii rasvumise, eeldiabeedi kui 2. tüüpi diabeedi ravis kasutame teaduspõhiseid ravimeetodeid – sealhulgas süsivesikutevaest toitumist, vahelduvat paastumist ja muid elustiili muutmise viise.

Diabeedi ravis kasutame ravimeid, mis aitavad tõsta rakkude tundlikkust insuliini suhtes ja alandada suhkrutaset.

Nooruslikkuse säilitamine, biohäkkimine ja preventiivne meditsiin

Vananemine on pöördumatu protsess. Kas teadsite, et vananevad mitte ainult rakud, vaid ka rakuväline maatriks (keskkond, kus rakud paiknevad), vanusega aeglustub ainevahetus ja rakkude uuenemine, et kaitsta meid võimaliku vähi eest, mida sageli seostatakse mutatsioonidega kiiresti jagunevates rakkudes.


Vananemist ei saa ennetada ega tagasi pöörata, kuid võib proovida seda aeglustada ja pikendada oma täisväärtuslikku, haigustevaba eluiga!

Et mõista, kuidas teie bioloogiline vanus kalendrivanusest erineb, ja määrata kindlaks meie sekkumise kõige olulisemad punktid, uurime teid põhjalikult.


Selleks kasutame kõige kaasagsemaid vereanalüüse, mis peegeldavad keha kaitsevõimet, oksüdatiivset stressi, uurime teid INSULIINIRESISTENTSUSE suhtes, mille diagnoosimiseks kasutame Kraft testi. Lisaks teeme geenitesti, et tuvastada teie eelsoodumusi erinevate haiguste tekkeks.


Kasutame kõige kaasagsemaid seadmeid organismi erinevate süsteemide talitluse jälgimiseks - näiteks, 24/7 veresuhkru mõõtmise monitori, HRV (südamerütmi variaabelsuse) monitori stressi ja taastumisvõime mõõtmiseks.


Saadud andmete põhjal saame soovitada muudatusi elustiilis, toitumises, toidulisandite või muude vahendite kasutamist, mis aitavad ennetada krooniliste haiguste ja krooniliste põletike teket ning selle tulemusena pidurdada vananemist.


LOE ROHKEM MEIE ANTI-AGE JA BIOHÄKKIMISE STRATEEGIATEST SIIT

Põletik

Põletikku peetakse üheks peamiseks mehhanismiks paljude ägedate ja krooniliste haiguste, vananemise, aga ka vähi tekkimisel.

Meie organism on isereguleeruv süsteem, mis suudab põletikele vastu seista, kuid mõnikord see ei õnnestu.


Sageli on haiguste põhjusteks kroonilise soolepõletiku ning ägeda või kroonilise stressi kombinatsioon.


Kõige kaasaegsemad vereanalüüsid põletiku taseme määramisek, HRV mõnitor või sülje analüüs kortisoolile stressitaseme määramiseks ja paljud muud uuringud on meie igapäevases kasutuses teie tervise parandamise nimel.Tuginedes uusimatele teadusuuringutele, anname endast parima, et selgitada põletiku põhjus ning anda soovitusi selle vähendamiseks.


LOE ROHKEM MEIE STRATEEGIATEST PREVENTIIVSE MEDITSIINI VALDKONNAS SIIT

Muutused analüüsides

Hoolimata sellest, et ainuõige taktika iga patsiendi jälgimisel, olenemata sellest, kas ta on haige või soovib ennetada mõne haiguse väljakujunemist, on organismi funktsioonide parameetrite dünaamiline jälgimine ja võrdlemine ajas ning muutuste tuvastamine, praegu arstid pööravad harva tähelepanu analüüside võrdlemisele.

Tavaliselt toetutakse labori normidele ja kui labor ei toonud analüüside tulemustes ühtegi analüüsi punasega esile, siis loetakse, et kõik on korras.


Millise signaali see inimesele annab? Et ta saaks lõõgastuda ja mitte muretseda... Aga mis siis, kui tema individuaalne, isiklik norm on sellest väärtusest kõrgem või madalam? Labor ei võta arvesse inimese elustiili, tema toitumist, ravimite tarvitamist, unehäireid ega stressi hulka.


Tõlgendame ja jälgime teie analüüse võimalikult personaalselt.


REGISTREERU ARSTI KONSULTATSIOONILE PÕHJALIKUKS ANALÜÜSIDE TÕLGENDAMISEKS SIIN

Polütsüstiliste munasarjade sündroom (PTMS, PCOS)

Naise viljatuse üheks põhjuseks võib sageli olla polütsüstiliste munasarjade sündroom, mis diagnoositakse vaagnaelundite ultraheliuuringu ja täiendavate vajalike uuringute põhjal.


Paljude PCOS-i juhtude keskmes võib olla nn INSULIINIRESISTENTSUS – seisund, mille puhul hormooni insuliini kontsentratsioon veres on liiga kõrge.


Püüame kõrvale kalduda klassikalistest PCOS-i ravimeetoditest ja pakkuda teile uuemaid, teaduslikult tõestatud meetodeid, mis põhinevad eelkõige toitumise muutmisel (sh üleminek süsivesikutevaesele toitumisele).


Madala süsivesikute sisaldusega keto-dieedi tõhusust PCOS-i ravis on tõestanud arvukad uuringud, kuid tuleb meeles pidada, et sageli võib selle sündroomi põhjuseks olla mõni muu probleem, mida ei ole võimalik elustiili/toitumise muutmisega parandada.


Selle seisundi diagnoosimises kasutame Kraft testi, 24/7 veresuhkru monitori andmeid ning muid uurimismeetodeid.Soovitades teil muuta oma elustiili ilma hormoone ja muid ravimeid kasutamata, püüame anda teile võimaluse nautida emaduse rõõme.


REGISTREERU ARSTI KONSULTATSIOONILE SIIN

Meie meeskond aitab valida kõige sobilikuma ja tõhusama dieedi, mis võib hõlmata järgmist:
 • Madala süsivesikute sisaldusega dieet (süsivesikutevaene dieet, Low-Carb diet, LCD)
 • Dieet kaloripiiranguga
 • Ketogeenne dieet
 • Vahelduv paastumine (intervallpaastumine)
 • Paleo dieet
 • Madala FODMAP-i sisaldusega dieet (low-FODMAP diet)
 • Taimetoitlastele sobillik dieet madala süsivesikute sisaldusega
 • Muu dieet, mis sobib just Teile
 • Individuaalselt valitud toidulisandid

Paigalda glükoosi jälgimise süsteem (CGM) Dexcom ONE 10ks päevaks

Valutu veresuhkru mõõtmine oma keha paremaks tundmiseks. Paigaldame õlavarrele või kõhule.

Stressi jälgimise monitor Firstbeat Bodyguard 3

SRESSITASEME JA TAASTUMISE JÄLGIMINE ÖÖPÄEVARINGSELT, SH UNE AJAL JA PÄRAST TREENINGUT.
Tuntud Soome tootja uusim täpne pulsisageduse variaabelsuse mõõtmise tehnoloogia, mis aitab aru saada, kuidas tulete toime stressiga, kuivõrd läbimõeldud on teie treeningud ja kuivõrd kosutav on ööuni.

*Mida me peame silmas, kui väidame, et...

Aitame ravida eeldiabeeti
Eeldiabeet on seisund, mille puhul 3 kuu keskmine veresuhkur
(glükeeritud hemoglobiin, HbA1c) jääb vahemikku 5,7-6,4.
Meie kliinikus ravi ja jälgimise lõpuks jääb teie 3 kuu keskmise veresuhkru tase püsivalt alla 5,7.
Aitame ravida 2.tüüpi diabeeti
2. tüüpi diabeet on seisund, mille puhul 3 kuu keskmine veresuhkur (glükeeritud hemoglobiin, HbA1c) on üle 6,4.
Meie kliinikus ravi ja jälgimise lõpuks jääb teie 3 kuu keskmise veresuhkru tase püsivalt alla 6,4.
© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Kontakt
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498

Made on
Tilda