Milliste probleemide ja tervisemurede korral saab infrapuna valgusteraapia teid aidata?

Haavad ja nahahaigused

Punase ja lähi-infrapuna valguse ravi on hästi tuntud oma stimuleerivate omaduste poolest. Teadlased on kindlaks teinud, et fotobio-modulatsiooniteraapia tasakaalustab rakuhingamist ja raku energiaproduktsiooni, käivitades selle abil naha uuenemise ja taastumise protsesse, leevendades mitmeid nahaprobleeme.


Uuringutest selgus, et punasel valgusel ja lähi-infrapuna valgusteraapial on kortsuvastane ja nahka pehmendav toime, samuti suurendab see kollageeni tootmist organismis. Uuringus osalenud isikutel paranes oluliselt naha jume ja tekstuur, haavad paranesid kiiresti, nahahaiguste ägenemised leevenesid ning patsientide üleüldine enesetunne paranes märgatavalt.


Arvestades ka seda, et uutes kontrolluuringutes on tõestatud fotobiomodulatsiooni positiivset mõju ka tüvirakkude regeneratsioonile, võib öelda, et infrapuna valgusteraapia on suureks sammuks edasi kudede uuenemise ja taastumise protsessides ning anti-age maailmas.

Liigesevalu

Infrapuna kiirgus tungib läbi naha kihtide ning jõuab lihastesse ja närvidesse. See soodustab nendes piirkondades verevoolu suurenemist, mis toetab rakkude kasvu ja taastumist ning omakorda aitab leevendada artriiti ehk liigesepõletikku. Infrapuna valgusteraapiat peetakse alternatiivseks mitteinvasiivseks ravimeetodiks, millel on võimalik põletikuvastane ja valuvaigistav toime.


Lisaks vereringe parandamise ja põletikuvastasele toimele suurendab infrapuna valgusteraapia ka kollageeni tootmist. Kollageen on üks nn ehitusvalkudest, mida leidub lihastes ja kõhredes. Kõhr on toesena talitlev kõhrerakkudest koosnev tugifunktsiooniga sidekoeliik, mis võimaldab kehal painduda ja ühendada tugi- ja liikumiselundeid. Samuti pakub see tuge keha raskuse kandmiseks ilma luid kahjustamata. Seega, suurendades kollageeni tootmist, võib infrapuna valgusteraapia aidata ravida kõhrekahjustusi põletikulistes liigestes.


Järjepidev infrapuna valgusteraapia aitab vähendada liigesevalu, parandada artriidi ehk liigesepõletiku kulgu ning ennetada raskemate liigese-probleemide teket.

Allergia

Infrapunavalgusteraapia toimib immuunsüsteemi stimulaatorina. Hiljutine Türgis tehtud uuring näitas, et see võib omada positiivset mõju ka allergia leevendamisel.


Uuringus uuriti ninasiseselt nii nähtava punase kui ka infrapunavalguse mõju allergilise riniidiga patsientidele nelja nädala jooksul. Nad mõõtsid igal nädalal nii sümptomeid kui ka allergilisi reaktsioone pärssivate rakkude arvu.


Infrapuna valgusravi toetab allergilisi reaktsioone pärssivate rakkude (eosinofiilide, neutrofiilide ja granulo-tsüütide) teket, vähendades selle abil kipitustunnet kurgus, ninas ja silmades ning vähendades ninaeritist, aevastamist ja ninakinnisust.

Depressioon ja ärevus

Punase ja infrapuna valguse teraapial on hämmastav mõju depressiooni ja ärevushäirete korral.


Teadlased on kindlaks teinud, et madala intensiivsusega valgusravi suurendab organismis oluliselt beetaendorfiini taset, mis vähendab depressiooni ja leevendab ärevust.


Endorfiinid on neuropeptiidid, mida seostatakse õnnega ja mis vabanevad meeldivate tegevuste ajal, nagu treening, naer, seks ja isegi kommide söömine.


Neuropeptiidide taset reguleeritakse tavaliselt ravimitega, kuid infrapuna valgusteraapia võib omada positiivset mõju endorfiini ja serotoniini tasemele, leevendades depressiooni kulgu ja vähendades ärevuse tunnet.

Ülekaal

Punane valgus ja lähiinfrapuna valgusteraapia on mitteinvasiivne, ohutu ja loomulik lähenemine, mis aitab kaasa kaalu langetamisele, vähendab söögiisu, toniseerib keha ja leevendab tselluliiti. Ravi aitab vähendada oksüdatiivset stressi ja stimuleerida raku energiaproduktsiooni.


Kliinilised uuringud on näidanud, et infrapunavalgusteraapia hävitab adipotsüüte, mis on rasva ladestamise eest vastutavad rakud.


Uuringute kohaselt on infrapuna valgusteraapial ka teisi meetodeid keha rasvasisalduse vähendamiseks. Näiteks leidub uneapnoe all kannatavate patsientide organismist eriti suures kontsentratsioonis näljatunnet tekitavaid hormoone (näiteks greliini ja leptiini) - infrapuna valgusteraapia aitab neid hormoone tasakaalustada, võimaldades tervislikku kaalulangetamist.

Lihasvalu

Infrapuna valgusteraapia aitab leevendada lihaspingeid ja -valu, kiirendab taastumist vigastustest ja parandab üldist füüsilist heaolu.


Punane ja infrapunavalgus stimuleerivad antioksüdantide tootmist, mis vähendavad oksüdatiivset stressi ja seega ka väsimust.


Erinevad punase valguse teraapia mõju kliinilised uuringud tõendavad verevoolu paranemist, mis aitab vigastatud piirkonna kudesid varustada hapniku ja vajalike toitainetega, muutes taastumise kiiremaks ja efektiivsemaks.

Unetus

Infrapuna valgusravi stimuleerib unehormooni melatoniini tootmist, mis omakorda reguleerib ööpäevarütmi – une- ja ärkvelolekutsükleid ning parendab une kvaliteeti.


Melatoniin ja ööpäevane rütm reguleerivad peaaegu kõiki teisi hormoone ja ainevahetusprotsesse organismis. Inimesed, kellel on probleeme uinumise või une kvaliteediga, võtavad sageli enne magamaminekut melatoniini sisaldavaid toidulisandeid. Uuringud on aga näidanud, et eksogeense melatoniini võtmine võib põhjustada glükoositaluvuse halvenemist, mille tagajärjel tõuseb ülekaalu ja diabeedi risk.


Toidulisandite kasutamise asemel soovitavad eksperdid proovida reguleerida melatoniini tootmist ja ööpäevarütmi kehalise aktiivsuse ja loomuliku valgusteraapia (näiteks infrapuna valgusteraapia) abil.

Teadvuse hägustumine ja desorienteeritus

Paljude krooniliste haigustega võivad kaasneda ka teadvuse hägustumine, desorienteeritus ning keskendumisraskused. Infrapuna valgusteraapia parandab ajuvereringet ning leevendab neid sümptomeid.


Tänu verevoolu parandamisele aitab infrapuna valgusteraapia reguleerida ka organismi vedeliku ja elektrolüütide tasakaalu, kiirendada ainevahetust ning vähendada põletikulisi protsesse organismis. See kõik aitab kaasa ajufunktsiooni paranemisele ning teadvuse taastumisele.

© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Kontakt
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498


Made on
Tilda