Mis on vagusnärvi ehk uitnärvi massaaž?

Vagusnärvi massaaž on vagus- ehk uitnärvi vahetus läheduses asuvate kehapiirkondade massaaž, mis stimuleerib uitnärvi ja aitab parendada selle toonust.

Lisateavet vagusnärvi stimulatsiooni kohta leiate siit.

Vagusnärvi massaaži tüübid

 • Uitnärvi ülaselja massaažis avaldatakse mõõdukat survet kaela- ja õlavöötmes asuvatele trapets- ja rinnaku-rangluu-nibujätkelihastele ning kukla piirkonnas asuvatele lihastele.

 • Uitnärvi saab stimuleerida ka unearteri massaaži kaudu, mille korral avaldatakse kerget survet sellele kaela küljele, kus on unearteri pulss tugevam. Unearteri massaaži lõppeesmärgiks on aeglustada ülikiiret südametööd ning normaliseerida südamerütmi (rütmihäirete korral). Seetõttu on oluline, et massaaži teostaks litsenseeritud terapeut.

Unearteri massaaži ei tohiks teostada südame-veresoonkonna haigustega inimestele ning seda teenust tohib osutada

ainult meditsiiniasutustes arsti järelevalve all, et ennetada protseduuri potentsiaalselt ohtlikke tagajärjesid.

Mis on vagusnärv ja millist mõju avaldab selle stimuleerimine organismile?

Vagusnärv ehk uitnärv ehk kümnes peaajunärv koosneb paremast ja vasakust närviharust, mis varustab närvidega peaaju kõvakesta, kõrvalesta, neelu, kõri, südameaorti, südamelihast, bronhe, kopse, söögitoru, magu, maksa, neerusid, peensoolt, jämesoolt, kõhunääret, põrna, munandeid ja munasarju. Seetõttu on vagusnärvi normaalne toimimine inimkeha optimaalse tervise jaoks hädavajalik. Uuringud näitavad, et selle töö võib paljude krooniliste haiguste korral häiruda. Uitnärvi stimuleerimine tõstab selle toonust ja omab kasulikku mõju tervisele.

Uitnärvi stimuleerimise kasutegurid

 • Paranenud soolefunktsioon

  Uitnärv kontrollib seedetrakti motoorseid ehk eferentseid närvikiude - need kontrollivad ja reguleerivad lihaste kokkutõmbefunktsioone, tänu millele saab toit seedetraktis edasi liikuda. Uitnärvi stimuleerimisel paraneb ainevahetus, seedimine muutub efektiivsemaks ning organism omastab paremini toitaineid, vitamiine ja mineraale.

 • Tugevam immuunsüsteem

  Hea uitnärvi toonus on oluline immuunsuse säilitamiseks ja ka üldise heaolu jaoks. Uitnärvi stimuleerimine aitab vähendada põletikulisi protsesse kehas ning seeläbi parendada immuunsüsteemi tööd. Kroonilisi põletikulisi protsesse pärssides saab ennetada haigestumist 2. tüüpi diabeeti, reumatoidartriiti, ärritunud soole sündroomi ja teistesse autoimmuunsetesse haigustesse.

 • Parem vaimne ja emotsionaalne heaolu

  Uitnärvi massaaž stimuleerib neurotransmitterite tootmist. Neurotransmitterid aitavad parendada meeleolu, suurendavad õnnetunnet ning vähendavad kurvameelsust, samuti aitab uitnärvi massaaž ennetada depressiooni, skisofreenia ja Parkinsoni tõve riskitegureid. Piisav neurotransmitterite tase tagab ka mälufunktsiooni parema toimimise.

 • Reguleeritud sümpaatilise ja parasümpaatilise närvisüsteemi koostöö

  Uitnärvi stimuleerimise abil on võimalik rahustada sümpaatilise närvisüsteemi üliaktiivsust, vähendades ärevust, kroonilist valusündroomi ja emotsioonide kaootilisust. Hea uitnärvi toonus tagab parasümpaatilise närvisüsteemi toimimise, mis aitab meil lõõgastuda ja toetada seedimise funktsiooni.

Mis juhtub, kui uitnärvi funktsioon langeb?

  Kuna uitnärv vastutab pea terve keha heaolu eest, siis võivad selle funktsiooni langemisel süveneda mitmed tervisehäired:

  • südamerütmihäired, pindmine hingamine ja autonoomse närvisüsteemi düsregulatsiooni tõttu ka madal vererõhk;
  • ärevus, krooniline valu ja meeleoluhäired, mis tulenevad sümpaatilise närvisüsteemi üliaktiivsusest;
  • depressioon, skisofreenia ja Parkinsoni tõbi, mis võivad tekkida neurotransmitterite ebapiisava taseme tõttu.

  Massaaž

  • Mõõdukas kaela- ja õlamassaaž võib parendada uitnärvi funktsiooni. Tugev ja valu tekitav massaaži ei ole hea valik, kuna see võib aktiveerida sümpaatilist närvisüsteemi (keha läheb võitle-või-põgene režiimi).
  • Kui te pole varem uitnärvi massaaži proovinud, tasub alustada 10 minuti pikkuste seanssidega, avaldades uitnärvile mõõdukat survet.

  Teave on võetud aadressilt https://drruscio.com/vagus-nerve-massage/

  Protseduuri viib meie kliinikus läbi litsenseeritud massaažiterapeut

  • Siret Puuder (EE, RU, FI, EN)

   Sertifitseeritud massöör

   Rahvusvahelise tunnistusega MER-teraapia massöör.

   Oma vastuvõtul kasutan erinevaid meetodeid lähtudes sellest, mida inimese keha vajab.

   Tegelen keha kui tervikuga, kaebuste algpõhjuse väljaselgitamisega.

   Oma seanssidel kasutan koostöös kliendiga erinevaid õpituid meetodeid - refleksoloogia, segmentaarmassaaž, klassikaline Rootsi massaaž.

   Kogemus massaaži alal 27 aastat.

  Pakume igale kliendile personaalset lähenemist ning esmaklassilist spetsialistide meeskonda

  Meie meeskonnas on kogenud ja oma ala parimad spetsialistid, kelle sooviks on aidata igat klienti, lähtuvalt just tema soovidest, vajadustest ning kaebustest.
  • Arst
  • Dietoloog
  • Massöör
  • Psühholoog
  • Hüpnoterapeut
  • Coach

  Enne või pärast massaaži võib külastada arsti, kes aitab teil määrata tervise osas eesmärgid ja leida neile optimaalse lahenduse.

  Teekond terviseni algab siit.
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  +37255651677

  OÜ MediArte
  Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Made on
  Tilda