Anti-age meditsiin ja biohäkkimine

Kas vanadust on võimalik "ravida"?
Vananemist ei tasu karta, kuid selle erinevatest etappidest tasub olla teadlik ning vajadusel oma keha ja tervist toetada.
Kas vananemine on haigus ja kas see on ravitav? Inimesed tihtipeale küsivad seda meilt, kuna ei soovi leppida kehas toimuvate muutustega. Kas vastus peitub vananemisvastases meditsiinis?

Anti-age meditsiin on mitme valdkonna kooslus, kuna hõlmab nii üldteraapiat kui ka endokrinoloogiat, kardioloogiat, neuroloogiat, psühholoogiat, spordimeditsiini ja toitumisteadust ning nõuab sügavamaid teadmisi inimese füsioloogias.

See põhineb komplekslähenemisel, mis aitab inimese vanust "juhtida" ning on ka patsientide pika, õnneliku ja mis kõige tähtsam, terve elu tagatis.

Millal tulla anti-age või biohäkkimise konsultatsioonile?

Eelkõige on see mõeldud neile, kes hoolivad oma tervisest ning soovivad ennast tunda terve ja energilisena igas vanuses.

Keha optimaalne jõudlus on alates puberteedieast kuni 25. eluaastani. Esimesed nähtavad vananemise ilmingud hakkavad märku andma keskmiselt 35. aastaselt. Alates 45. eluaastast muutub oluliselt hormoonide tootmine, mis toob kaasa sidekoe lõtvumise, energiakaotuse, kroonilise väsimuse ja muid ebameeldivaid sümptomeid.

Vananemise ennetamise seisukohalt tuleks ideaalis tegutseda alates 25. eluaastast, kuid tänu teaduse ja meditsiini arengule on tänaseks võimalik alustada igas vanuses.
Mis on anti-age meditsiin ja biohäkkimine?

Anti-age ehk vananemise vastane meditsiin

Esimesed vananemise märgid võivad ilmneda juba kahekümnendates - väikesed naha, juuste ja küünte muudatused, mis kõrvaltvaatajatele võivad jääda märkamatuks. Aja möödudes hakkab vananemisilminguid järjest lisanduma ning neid võib tunda erinevate keha signaalide kaudu - väsimus, lihasjõu langus, vererõhu kõikumised, mäluhäired jm. Tõsisemad muutused aga toimuvad sügavamal kudedes ja rakkudes.


Anti-age meditsiin aitab inimesel säilitada head tervist erinevatel tasanditel ning erinevatel vanuseperioodidel ja tuvastada esinevaid tervisehäireid algstaadiumis. Vananemisvastane meditsiin võimaldab vältida paljusid haigusi ja nautida igas vanuses head tervist. Vananemisvastast meditsiini nimetatakse ka pikaealisuse ja heaolu ravimiks.

Biohäkkimine (ingl.k. biohacking)

Biohäkkimine on tegevus, mis võimaldab meil erinevate sekkumiste kaudu muuta oma keha keemiat ja füsioloogiat. Eesmärgiks on parandada oma keha muutes selle kiiremaks, targemaks ja tõhusamaks, samal ajal kaitstes erinevate haiguste ja enneaegse vananemise eest.

Mõiste 'biohäkkimine' hõlmab mitmesuguseid asju alates lihtsatest toitumismuudatustest kuni geenitehnoloogiateni. Olete ise kindlasti igapäevaelus kasutanud biohäkkimise meetmeid ja vahendeid, nagu päevase aktiivsuse monitooring nutikellas (FitBit, Garmin, AppleWatch) või teatud tüüpi muusika kuulamine oma produktiivsuse tõstmiseks.

Edasijõudnute hulgas on populaarsed erinevad dieedid, külmaveeprotseduurid ja ülikülmravi, teatud toidulisandite kasutamine, uitnärvi stimuleerimine, range unerežiimi järgimine, HIIT-treeningud, maandamine, erinevate biohäkkimise seadmete kasutamine, jm.
Kuidas anti-age meditsiin töötab?
Vananemise aeglustamiseks uurime iga inimese isiklikke vananemist mõjutavaid faktoreid.

Anti-age meditsiin on meditsiini valdkond, mis hõlmab enda alla, vastavalt inimese vanusele ja tervislikule seisukorrale, mitmeid toetavaid tegevusi.

Me lähtume alati personaalselt inimeste vajadustest ning soovidest.
  • Haiguse arengu kontroll ja ennetamine.
  • Oluliste toitainete varude täiendamine (sh vitamiinide ja mineraalainete).
  • Ainevahetuse ja hormonaalse tasakaalu jälgimine.
  • Füüsiline aktiivsus ja psühho-emotsionaalse sfääri toetamine.

Geneetika ja haiguste tekkimise riskide vähendamine

Selleks, et tuvastada eelsoodumusi haigustele ja ainevahetuse iseärasusi, soovitame teha DNA-testi. Peale potentsiaalsete riskifaktorite tuvastamist saab määrata spetsiifilisi ennetusmeetmed, et vähendada tõenäosust haiguste tekkeks.


Endokrinoloogia ja ainevahetuse parandamine

Alates 35. eluaastast võib hormoonide tasakaal organismis järk-järgult häiruda. Lisaks välimusele mõjutab see ka üldist tervist ja heaolu. Kalendrivanusele lisaks mõjutavad hormoonide tasakaalu harjumused ja elustiil, näiteks toitumine, unedefitsiit ja krooniline stress.

Kõige tuntumad hormoonid, mis võivad mängida rolli organismi vananemise protsessides, on östrogeenid ja testosteroon, kortisool, kasvuhormoon, melatoniin, insuliin, kilpnäärme hormoonid, IGF-1. Nende ja muude bioloogiliselt aktiivsete ainete tasakaal on hea tervise võti.

Me uurime põhjalikult teie ainevahetust, kasutades kõige kaasaegsemaid teste ja vahendeid (sh DexcomONE 24/7 veresuhkru monitori, geenitesti ja mikrobioomi analüüsi).

Dietoloogia ja põletikuvastase toitumise rakendamine

Inimkeha peab normaalseks toimimiseks saama iga päev teatud koguse toitaineid. Nende puudus või liigsus võib põhjustada tervise halvenemist ja kroonilisi haiguseid.

Koos arsti ja dietoloogiga selgitame välja kas organismil jääb normaalseks toimimiseks millestki puudu. Kui jah, siis anname soovitusi, kuidas seda vitamiinide ja mikroelementide abil korvata.

Igale patsiendile tutvustame ka õige toitumise põhimõtteid – milliseid toite, kuidas ja millal on soovitatav vananemisvastase teraapia raames süüa, et hoida keha terve ja jõulisena.

Oluline on, et menüüs domineeriks põletikuvastase aktiivsusega toiduanied, mis soodustavad soolestiku tervist ja ennetavad "lekkiva soole sündroomi" ning krooniliste põletike teket.

Vajadusel saame soovitada erinevaid teaduslikult tõestatud tõhususega dieete ja toitumisviise, näiteks paastu imiteeriv dieet, intervallpaastumine, süsivesikutevaene toitumine, Paleo toitumine.

Vajadusel võime soovitada teha soole mikrobioomi uuringut või seedetrakti tervise paketti.

Psühholoogia, käitumine
ja stressi maandamine

Head füüsilist tervist pole olemas tugeva vaimse terviseta.

Stress, unehäired, depressioon ja ärevus koormavad keha. Töötades oma võimete piiril laename energiat teistest keha ressurssidest. Krooniline unedefitsiit, stressirohke kohustusterikas töö- ja pereelu ning võimatus leida hetke enda jaoks soodustavad vabade radikaalide hulga tõusu. See omakorda põhjustab organismi "energiajaamade" mitokondrite kahjustust ning enneaegset vananemist.

Kasutame kõige kaasaegsemaid seadmeid stressitaseme ja organismi taastumisvõime analüüsimiseks, näiteks HRV monitori Firstbeat Bodyguard 3.

Soovitame meetmeid, mis aitavad taastada sümpaatilise ja parasümpaatilise närvisüsteemi osade balanssi uitnärvi (vagus nerve) stimuleerimise ja muude meetodite kaudu.

Mõnikord on abiks psühholoog, kelle ülesandeks on parandada ja toetada inimkehas toimuvaid “immateriaalseid” protsesse.

Vananemisvastane teraapia on elustiil - reeglid, mida inimene peab ise aktsepteerima ja järgima.

Liikumisravi ja keskkonnategurite mõju

Hea füüsilise (ja vaimse!) tervise säilitamiseks on ülioluline liikumine igal ajal ja nii palju kui võimalik päeva jooksul.

Uuringute kohaselt on aktiivsemate inimeste seas enneaegse surma tõenäosus 60% väiksem ja isegi need, kes liiguvad vähe elavad kauem võrreldes nendega, kes ei liigu üldse.

Kehalise aktiivsuse ajal toodavad meie lihased erilisi aineid - müokiine, millel on positiivne mõju erinevate elundite funktsioonidele. Müokiinid kaitsevad meid pahaloomuliste kasvajate eest ja soodustavad eluea pikenemist.

Erinevate treeningute kombinatsioonid (aeroobne, anaeroobne, intervalltreening, venitusharjutused) toetavad organismi mitmekülgselt - anname nõu, millest võib alustada.

Aitame tuvastada ümbritseva keskkonna kahjulike tegurite kombinatsioone (toidus või kosmeetikas sisalduvad toksiinid, magnet- ja elektrivälja negatiivne mõju, sinine valgus jm) ja anname soovitusi nende mõju vähendamiseks.

Anti-age = plastiline kirurgia ja IV-vitamiiniteraapia?


Ei, vananemisvastane ja esteetiline meditsiin on kaks erinevat asja.

Esteetiline meditsiin on protseduuride kogum, mis aitab ainult välispidiselt noorendada. See sisaldab koorimist, kontuurimist, kosmeetilist liftingut, rasvaimu, erinevad hooldused aparaatidega, ja muud.

Veenisisesed 'noorendavad' tilgutid vitamiinide, mineraalide ja peptiididega on ennekõike läbimõeldud reklaamitrikk, mis põhineb inimeste hirmul vananemise ees. Mitte ükski taoline tilguti ei aita teil vananemisprotsessi aeglustada nii, nagu seda teeks elustiili terviklik muutmine.

Anti-age meditsiin on rakkude ja rakuvälise maatriksi kahjustuste aeglustamisele, oksüdatiivse stressi vähendamisele ja metaboolse tervise säilitamisele suunatud terviklik lähenemine, mille tulemused on nähtavad ka väliselt, kuid ilma tilgutite või plastiliste operatsioonideta.

Pakume igale kliendile personaalset lähenemist ning esmaklassi spetsialistide meeskonda

Meie meeskonnas on kogenud ja oma ala parimad spetsialistid, kelle sooviks on aidata igat klienti, lähtuvalt just tema soovidest, vajadustest ning kaebustest.

  • Arst
  • Dietoloog
  • Hingamisterapeut
  • Massöör
  • Psühholoog

Anti-age ja biohäkkimise strateegiatega tutvumist soovitame alustada põhjalikumast konsultatsioonist arstiga, kes aitab teil määrata eesmärgid ja leida neile optimaalse lahenduse.

Teekond terviseni algab siit.
© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Kontakt
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498


Made on
Tilda