Anti-age meditsiin ja biohäkkimine

Anti-age meditsiin

Esimesed vananemise märgid võivad ilmneda juba kahekümnendates - pisikesed naha, juuste ja küünte muudatused, mis kõrvaltvaatajatele võivad jääda märkamatuks.

Aja möödudes hakkab vananemisilminguid järjest lisanduma ning neid võib tunda erinevate keha signaalide kaudu - väsimus, lihasjõu langus, vererõhu kõikumised, mäluhäired jm.

Tõsisemad mutuused aga toimuvad sügavamalt kudedes ja rakkudes.


Anti-age ehk vananemisvastane meditsiin aitab inimesel säilitada head tervist erinevatel tasanditel ning erinevatel vanuseperioodidel ja tuvastada esinevaid tervisehäireid algstaadiumis.

Vananemisvastane meditsiin võimaldab vältida paljusid haigusi ja nautida igas vanuses head tervist.

Vananemisvastast meditsiini nimetatakse ka pikaealisuse ja heaolu ravimiks.

Biohäkkimine (ingl.k. biohacking)

Biohäkkimine on tegevus, mis võimaldab meil erinevate sekkumiste kaudu muuta oma keha keemiat ja füsioloogiat. Idee seisneb selles, et need sekkumised täiustavad keha, muutes selle kiiremaks, targemaks ja tõhusamaks, paralleelselt kaitstes meid erinevate haiguste ja enneaegse vananemise eest.

Mõiste "biohäkkimine" hõlmab mitmesuguseid asju alates lihtsatest toitumismuudatustest kuni geenitehnoloogiateni. Olete ise kindlasti igapäevaelus kasutanud biohäkkimise meetmeid ja vahendeid, nagu päevase aktiivsuse monitooring nutikellas (FitBit, Garmin, AppleWatch) või teatud tüüpi muusika kuulamine oma produktiivsuse tõstmiseks. Edasijõudnute hulgas on pupulaarsed erinevad dieedid (sh dieet piiratud kaloraažiga ja paastu imiteeriv dieet), külmaveeprotseduurid ja ülikülmravi, teatud toidulisandite kasutamine, uitnärvi stimuleerimine, range unerežiimi järgimine, HIIT-treeningud, maandamine, erinevate biohäkkimise seadmete kasutamine jm.

Kas vanadust on võimalik "ravida"?

Kas vananemine on haigus ja kas see on ravitav? Inimesed aina küsivad seda, kuna ei soovi
vananeda ja leppida muutustega oma kehas. Kas vastus peitub vananemisvastases meditsiinis?

Anti-age meditsiin on mitme valdkonna kooslus, kuna hõlmab nii üldteraapiat kui ka endokrinoloogiat, kardioloogiat, neuroloogiat, psühholoogiat, spordimeditsiini ja toitumisteadust ning nõuab sügavamaid teadmisi inimese füsioloogias.
See põhineb komplekslähenemisel, mis aitab inimese vanust "juhtida" ning on ka patsientide pika, õnneliku ja mis kõige tähtsam, terve elu tagatis.

Vanenemist ei tasu karta, kuid selle erinevatest etappidest tasub olla teadlik ning oma keha ja tervist vajadusel toetada.

Mida hõlmad anti-age meditsiin?

Anti-age meditsiin on meditsiini valdkond, mis hõlmab enda alla, vastavalt inimese vanusele ja tervislikule seisukorrale, mitmeid toetavaid tegevusi. Me lähtume alati personaalselt inimeste vajadustest ning soovidest.
  • Haiguse arengu kontroll ja ennetamine.
  • Oluliste toitainete (sh vitamiinide ja mineraalainete) varude täiendamine.
  • Ainevahetuse ja hormonaalse tasakaalu jälgimine.
  • Füüsiline aktiivsus ja psühho-emotsionaalse sfääri toetamine.

Anti-age = plastiline kirurgia ja IV-vitamiiniteraapia?

Ei, vananemisvastane ja esteetiline meditsiin on kaks erinevat asja.
Esteetiline meditsiin on protseduuride kogum ainult väliseks noorendamiseks. Sisaldab: koorimist, kontuurimist, kosmeetilist liftingut, rasvaimu ja aparaadi hoolduseid.

Veenisisesed "noorendavad" tilgutid vitamiinide, mineraalide ja peptiididega on ennekõike läbimõeldud reklaamitrikk, mis põhineb inimeste hirmul vananemise eest. Mitte ükski taoline tilguti ei aita teil vananemisprotsessi aeglustada nii, nagu seda teeks teie elustiili muutmine.

Anti-age meditsiin on rakkude ja rakuvälise maatriksi kahjustuste aeglustamisele, oksüdatiivse stressi vähendamisele ja metaboolse tervise säilitamisele suunatud terviklik lähenemine, mille tulemused on nähtavad ka väliselt, kuid ilma tilgutite või plastiliste operatsioonideta.

Kuidas töötab anti-age meditsiin?

Selleks, et aeglustada vananemist, uurime inimese individuaalseid vananemist mõjutavaid faktoreid.

Geneetika ja haiguste tekkimise riskide vähendamine

Anti-age lähenemise raames soovitame teha DNA-testi, mis võimaldab näha eelsoodumust haigustele ja ainevahetuse iseärasusi.
Riskifaktori tuvastamisega määrame ennetusmeetmed, et maksimaalselt vähendada
haiguse teket.


Endokrinoloogia ja ainevahetuse parandamine

Alates 35. eluaastast hormoonide tasakaal organismis võib järk-järgult häiruda ja see ei
mõjuta mitte ainult välimust, vaid ka inimese üldist tervist ja heaolu.
Lisaks kalendrivanusele mõjutavad hormoonide tasakaalu meie harjumused ja elustiil, näiteks toitumine, unedefitsiit ja krooniline stress.
Kõige tuntumad hormoonid, mis võivad mängida rolli organismi vananemise protsessides, on östrogeenid ja testosteroon, kortisool, kasvuhormoon, melatoniin, insuliin, kilpnäärme hormoonid, IGF-1. Nende ja muude bioloogiliselt aktiivsete ainete tasakaal on hea tervise võti.

Me uurime põhjalikult teie ainevahetust, kasutades kõige kaasaegsemaid teste ja vahendeid (sh DexcomONE 24/7 veresuhkru monitori, geenitesti ja mikrobioomi analüüsi).

Dietoloogia ja põletikuvastase toitumise rakendamine

Normaalseks toimimiseks peab inimkeha saama igapäevaselt teatud koguse toitaineid.
Nende puudus või liigsus võib põhjustada tervise halvenemist ja kroonilisi haigusi.
Meie arst ja dietoloog aitavad välja selgitada, millest organismil normaalseks toimimiseks puudu jääb, ning annab soovitusi, kuidas seda puudujääki vitamiinide ja mikroelementide abil korvata.

Ühtlasi tutvustame igale patsiendile õige toitumise põhimõtteid – milliseid toite, kuidas ja millal tohib vananemisvastase teraapia raames süüa, et hoida keha terve ja jõulisena.
Oluline on, et menüüs domineeriks põletikuvastase aktiivsusega toiduaned, mis soodustavad soolestiku tervist ja ennetavad "lekkiva soole sündroomi" ning krooniliste põletike teket.
Selle juures võime soovitada erinevaid teaduslikult tõestatud tõhususega dieete ja toitumisviise, näiteks paastu imiteeriv dieet, intervallpaastumine, süsivesikutevaene toitumine, Paleo toitumine.
Vajadusel võime soovitada teha soole mikrobioomi uuringut või seedetrakti tervise paketti.

Psühholoogia, käitumine
ja stressi maandamine

Füüsiline tervis on võimatu ilma vaimse terviseta. Stress, unehäired, depressioon ja ärevus
koormavad keha üle, vahel juhtub, et töötame viimse piirini, laenates energiat teistest keha ressurssidest.
Krooniline unedefitsiit, stressirohke kohustusterikas töö- ja pereelu ning võimatus leida hetke enda jaoks soodustavad vabade radikaalide hulga tõusu, põhjustavad organismi "energiajaamade" mitokondrite kahjustust ning enneaegset vananemist.

Me soovitame meetmeid, mis aitavad taastada sümpaatilise ja parasümpaatilise närvisüsteemi osade balanssi uitnärvi (vagus nerve) stimuleerimise ja muude metoodikate kaudu.
Mõnikord on abiks psühholoog, kelle ülesandeks on parandada ja toetada inimkehas toimuvaid “immateriaalseid” protsesse.
Vananemisvastane teraapia on elustiil - reeglid, mida inimene peab ise aktsepteerima ja järgima.

Liikumisravi
ja keskkonna tegurite mõju

Hea füüsilise (ja vaimse!) tervise säilitamiseks üliolline on liikumine igal ajal ja nii palju kui võimalik päeva jooksul.
Uuringute kohaselt on kõige aktiivsemas rühmas enneaegse surma tõenäosus 60% väiksem ja isegi need, kes liiguvad vähe elavad kauem võrreldes nendega, kes ei liigu üldse.
Kehalise aktiivsuse ajal toodavad meie lihased erilisi aineid - müokiine, millel on positiivne mõju erinevate elundite funktsioonidele, müokiinid kaitsevad meid pahaloomuliste kasvajate eest ja soodustavad eluea pikenemist.
Erinevate treeningute kombinatsioonid (aeroobne, anaeroobne, intervalltreening, venitusharjutused) mitmekülgselt toetavad organismi - me anname nõu, millest võib alustada.

Aitame tuvastada ümbritseva keskkonna kahjulike tegurite kombinatsioone (toidus või kosmeetikas sisalduvad toksiinid, magnet- ja elektrivälja negatiivne mõju, sinine valgus jm) ja anname soovitusi nende mõju vähendamiseks.

Millal tulla anti-age või biohäkkimise konsultatsioonile?

Põhjuseid, miks tulla anti-age meditsiini ja biohäkkimise konsulatsioonile on mitmeid, kuid eelkõige on see mõeldud inimestele, kes hoolivad oma tervisest ning soovivad ennast tunda terve ja energilisena igas vanuses.

Keha optimaalne jõudlus on alates puberteedieast kuni 25. eluaastani. Esimesed nähtavad vananemise ilmingud hakkavad märku andma keskmiselt 35. aastaselt.
Alates 45. eluaastast muutub oluliselt hormoonide tootmine, mis toob kaasa sidekoe lõtvumise, energiakaotuse, kroonilise väsimuse ja muid ebameeldivaid sümptomeid.
Vananemise ennetamise seisukohalt tuleks ideaalis tegutseda alates 25. eluaastast, kuid tänu teaduse ja meditsiini arengule on tänaseks võimalik alustada igas vanuses.

EnnetusMeditsiini Kliinik pakub igale kliendile personaalset lähenemist ning
esmaklassi spetsialistide meeskonda

Meie meeskonnas on kogenud ja oma ala parimad spetsialistid, kelle sooviks on aidata igat klienti, lähtuvalt just tema soovidest, vajadustest ning kaebustest.

  • Preventatiivse (ennetava) meditsiini arst
  • Anti-age meditsiini arst
  • Kehakaaluarst
  • Perearst
  • Toitumisspetsialist/dietoloog
  • Psühholoog

Kehakaalu langetamise raviga tutvumist soovitame alustada põhjalikumast konsultatsioonist arstiga, kes aitab teil määrata eesmärgid ja leida neile optimaalse lahenduse.

Teekond terviseni algab siit.
© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Kontakt
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498


Made on
Tilda