Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  +37255651677

  OÜ MediArte
  Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Vereringehäirete anatoomia

  Muu
  Süda pumpab meie organismis verd läbi arterite ja veenide ning ka lümfisooned on vereringega tihedas seoses. Vereringehäired tekivad siis, kui soone mingil tasemel tekib takistus vere ringluses kas teel südamest elunditeni/kudedeni (sellisel juhul on probleem arteritega) või tagasiteel elunditest ja kudedest südameni (siis on tegemist veenide kahjustusega).

  Vere- ja lümfisooned on ümbritsetud teiste struktuuride ja kudedega (lihaskude, rasvkude, sidekude) ja nende töö sõltub palju nii neid ümbritsevate struktuuride seisust ja kahjustusest erinevate haiguslike protsesside tagajärjel (näiteks jäsemete traumad veresoonte kahjustusega), kui ka närviimpulssidest, mis jõuavad veresoontesse mööda närve ja koordineerivad nende tööd.

  Külmad käed ja jalad on sagedane kaebus noorte inimeste seas, enamusel ei ole alust kahtlustada mingit tõsisemat terviseprobleemi. Mõned teooriad räägivad sellest, et tegemist võib olla näiteks autonoomse (varem nimetati vegetatiivseks) närvisüsteemi healoomulise talitluse häirega, mis ei põhjusta olulisi kahjulikke tagajärgi tervisele ja mida loetakse organismi närvisüsteemi talitluse eripäraks.

  Samas võivad külmad jäsemed anda märku muudest tõsisematest probleemidest nagu näiteks perifeersete arterite haigus, reumatoloogilised haigused nagu skleroderma, luupus ja reumatoidartriit või kilpnäärme alatalitlus.
  Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2021/01/11/vereringehaired-eripara-voi-haigus
  Made on
  Tilda