Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  +37255651677

  OÜ MediArte
  Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Kuidas aru saada, et dieet teeb tervisele liiga?

  Toit, vitamiinid
  Dieetide puhul, mille eesmärk on lühikese aja jooksul kaotada võimalikult palju kehakaalu, ei saa välistada ka võimalikku tervisekahju, mis aktiivse kaalukaotamisega kaasneda võib. Regulaarne või aeg-ajalt läbiviidav läbimõeldud mõõdukas paastumine, aga ka lihtsalt mõistlikes kogustes tervislik toitumine lihtsüsivesikute ja liigse rasva tarbimist piirates tuleb meie organismile ainult kasuks, kuna vähendab põletikulisi protsesse organismis ning võib mõnevõrra soodustada eluea pikenemist.

  Küll aga ei soovitata üldjuhul dieete täieliku süsivesikute, rasvade või valkude välistamisega, kui see ei tulene just tervise või haiguse iseärasusest - sellisel juhul peab dieeditaja aga kindlasti arsti jälgimisel olema. Leebemad on dieedid, kus mingeid toitaineid soovitatakse teatud määral piirata, vähendades sellega toidu kaloraaži. Reeglina on sellist tüüpi dieedid ka ohutumad ja efektiivsemad, kuid ka nendega võivad kaasneda enesetundes muutused, mis võivad rääkida sellest, et dieet teeb tervisele liiga.

  Ohumärk: ...
  Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2019/09/11/kuidas-aru-saada-et-dieet-teeb-tervisele-liiga
  Made on
  Tilda