Click to order
Teie tellimus/Ваш заказ/Your order
Total: 
Payment method

Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Kontakt
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498


Blogi

Roietevaheline neuralgia

Muu
Roietevaheline neuralgia ehk roietevaheline närvivalu, interkostaalneuralgia viitab seisundile, mille puhul on kahjustatud roietevaheline närv või närvid. See väljendub intensiivse valuna – terava, tulitava või põletavana – ja mõnikord sama piirkonna tundlikkushäiretega.

Seljaajunärvid väljuvad lülidevahemulkude kaudu lülisambakanalist ja jagunevad kaheks seganärvi haruks: kõhtmiseks ja selgmiseks. Seljaajunärvide selgmised harud innerveerivad ehk varustavad närvierutusega keha selgmiseid lihaseid ja nahka, seljaajunärvide kõhtmised harud seevastu närvistavad kõhtmist nahka ja lihaseid.

Roietevahelise neuralgia põhjused

Roietevahelise neuralgia põhjuseks võivad olla 12 paari rindkerenärvi (täpsemalt nende kõhtmiste harude) kahjustus, millest esimest 11 närvi nimetataksegi interkostaalseteks närvideks ja kaheteistkümnes närv on tähistatud kui roietealune närv.

Roietevahelise neuralgia puhul tekib valu nende närvide ärrituse või vigastuse tõttu. Kõige levinumate põhjuste hulgas on rindkere operatsioon, rindkere seina trauma ja infektsioon. Aga ka muud kirurgilised sekkumised võivad esile kutsuda interkostaalset neuralgiat, sealhulgas rinnasuurendamise operatsioon või mõni operatsioon kõhuõõne organitel.

Roietevaheliste närviharude üsna levinud ärritajaks on vöötohatis (varicella, herpes zoster viirus), mille jaoks on tüüpiline äge ühes või mitmes roidevahemikus tekkiv tuimus, põletav tunne või sügelemine, mille järel tekib lööve villidega, mis edasi lähevad katki ja valu võib jääda püsima päris pikaks ajaks (kuid ja harvemini aastaid) – seda nimetatakse herpesejärgseks neuralgiaks.

On olemas ka selline seisund nagu roietevaheline neuriit, mis tähendab roietevahelise närvi põletikku (see ei ole sama mis neuralgia – neuralgial võib olla mitu põhjust, millest üks võib olla närvi enda põletik ehk neuriit).
Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2022/05/10/roietevaheline-neuralgia-voib-imiteerida-nii-agedat-sudame-kui-ka-kopsuhaigust
Made on
Tilda