Meie meeskond ja missioon

 • Dr Sergey Saadi (RU, EE, EN)
  Eriarst peremeditsiini erialal
  Preventiivse meditsiini arst
  Anti-age meditsiini spetsialist

  Nõustan täiskasvanuid ja lapsi nii kliinikus kui veebis järgnevatel küsimustel:
  • kaalu langetamine
  • dieedid
  • biohäkkimine
  • pikaealisus (longevity, anti-age)
  • toidulisandite ja ravimite kasutamine ja kombineerimine
  • üldine tervis
  • ägedate ja krooniliste haiguste ravi ja ennetamine
 • Ekaterina Fitzgerel (RU, EN)
  Sertifitseeritud dietoloog
  Videokonsultatsioonid vene ja inglise keeles.


  Nõustan täiskasvanuid järgnevatel küsimustel:
  • optimaalne toitumine tervise säilitamiseks
  • ülekaal
  • alakaal
  • toidulisandite kasutamine

Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  OÜ MediArte
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Roietevaheline neuralgia

  Muu
  Roietevaheline neuralgia ehk roietevaheline närvivalu, interkostaalneuralgia viitab seisundile, mille puhul on kahjustatud roietevaheline närv või närvid. See väljendub intensiivse valuna – terava, tulitava või põletavana – ja mõnikord sama piirkonna tundlikkushäiretega.

  Seljaajunärvid väljuvad lülidevahemulkude kaudu lülisambakanalist ja jagunevad kaheks seganärvi haruks: kõhtmiseks ja selgmiseks. Seljaajunärvide selgmised harud innerveerivad ehk varustavad närvierutusega keha selgmiseid lihaseid ja nahka, seljaajunärvide kõhtmised harud seevastu närvistavad kõhtmist nahka ja lihaseid.

  Roietevahelise neuralgia põhjused

  Roietevahelise neuralgia põhjuseks võivad olla 12 paari rindkerenärvi (täpsemalt nende kõhtmiste harude) kahjustus, millest esimest 11 närvi nimetataksegi interkostaalseteks närvideks ja kaheteistkümnes närv on tähistatud kui roietealune närv.

  Roietevahelise neuralgia puhul tekib valu nende närvide ärrituse või vigastuse tõttu. Kõige levinumate põhjuste hulgas on rindkere operatsioon, rindkere seina trauma ja infektsioon. Aga ka muud kirurgilised sekkumised võivad esile kutsuda interkostaalset neuralgiat, sealhulgas rinnasuurendamise operatsioon või mõni operatsioon kõhuõõne organitel.

  Roietevaheliste närviharude üsna levinud ärritajaks on vöötohatis (varicella, herpes zoster viirus), mille jaoks on tüüpiline äge ühes või mitmes roidevahemikus tekkiv tuimus, põletav tunne või sügelemine, mille järel tekib lööve villidega, mis edasi lähevad katki ja valu võib jääda püsima päris pikaks ajaks (kuid ja harvemini aastaid) – seda nimetatakse herpesejärgseks neuralgiaks.

  On olemas ka selline seisund nagu roietevaheline neuriit, mis tähendab roietevahelise närvi põletikku (see ei ole sama mis neuralgia – neuralgial võib olla mitu põhjust, millest üks võib olla närvi enda põletik ehk neuriit).
  Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2022/05/10/roietevaheline-neuralgia-voib-imiteerida-nii-agedat-sudame-kui-ka-kopsuhaigust
  Made on
  Tilda