Meie meeskond ja missioon

 • Dr Sergey Saadi (RU, EE, EN)
  Eriarst peremeditsiini erialal
  Preventiivse meditsiini arst
  Anti-age meditsiini spetsialist

  Nõustan täiskasvanuid ja lapsi nii kliinikus kui veebis järgnevatel küsimustel:
  • kaalu langetamine
  • dieedid
  • biohäkkimine
  • pikaealisus (longevity, anti-age)
  • toidulisandite ja ravimite kasutamine ja kombineerimine
  • üldine tervis
  • ägedate ja krooniliste haiguste ravi ja ennetamine
 • Ekaterina Fitzgerel (RU, EN)
  Sertifitseeritud dietoloog
  Videokonsultatsioonid vene ja inglise keeles.


  Nõustan täiskasvanuid järgnevatel küsimustel:
  • optimaalne toitumine tervise säilitamiseks
  • ülekaal
  • alakaal
  • toidulisandite kasutamine

Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  OÜ MediArte
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Pärmseened

  Seedimine ja soolestik
  Üks levinumaid pärmseentest on Candida albicans ehk Candida, mille tavaline elupaik on inimeste ja teiste soojavereliste loomade limaskestad, kus see kasvab pärmina ja põhjustab väheseid kahjustusi või ei põhjusta neid üldse. Tegelikult saab seda eraldada kuni 50-70% inimeste limaskestalt - suust, soolestikust, tupest või harvemini naha pinnalt.

  Mõnikord võib pärmseen organismi kudesid kahjustada, tungides sügavamale limaskesta - tavaliselt juhtub see siis, kui pärmi populatsiooni paljunemist põhjustavad mitmesugused soodustavad tegurid ja kõrval paljunevad kasulikud bakterid ei suuda enam pärmseene kasvu tagasi hoida. Näiteks soor keelel, mida sageli esineb vastsündinutel - seda loetakse kergeks häireks ning oletatakse, et see on põhjustatud ema sünnikanalist saadud Candidast.

  Soodustavateks teguriteks loetakse ka kroonilisi haigusi, eriti immuunsüsteemi väärtalitusega ja sooleseina kahjustusega (näiteks vähk, autoimmuunhaigused, HIV ja AIDS, krooniline koliit), antibakteriaalset ravi, kiiritus- ja keemiaravi. Arvatakse, et pärmseente poolt põhjustatud limaskestade kahjustusi esineb rohkem naistel (vaginiit ehk tupe limaskesta põletik) kui meestel. Seda seostatakse nii tsükliliste hormonaalsete muutustega, kuid ka raseduse ja kontratseptiivide kasutamisega, mis põhjustab muutusi limaskestade struktuuris ja võib häirida optimaalset bakterite ning seente suhet. Kindlasti on paljudele tuttav haigus nimega stomatiit ehk suu limaskesta põletik, mille puhul tekkivate haavakeste põhjuseks võib olla pärmseen. Seda esineb rohkem inimestel, kes kannavad hambaproteese. Seenhaigused võivad põhjustada nahapõletikku - näiteks kõõma ja kuulmekäigu põletikku.

  On olemas ka tõsisem seisund üldnimega süsteemne kandidoos, mille puhul ei suuda organismi immuunsus erinevatel põhjustel pärssida Candida paljunemist ja selle levikut erinevatesse elunditesse. Candida osakesed tsirkuleerivad sel juhul veres vabalt, kuid need on rasked seisundid ja vajavad tavaliselt tõsist ravi - seda mõnikord ka haigla tingimustes...
  Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2020/05/21/parmseened
  Made on
  Tilda