Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  +37255651677

  OÜ MediArte
  Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Müüdid punase valguse teraapia kohta

  Ainevahetus Анти-эйдж (anti-age)
  1. Vana või uudne

  Punase valguse teraapia on eksisteerinud alates 19. sajandi lõpust, kui Taani arst Nils Ryberg Finsen kasutas punast valgust rõugete ja luupuse raviks, mille eest ta sai 1903. aastal Nobeli preemia.
  NASA teadlased avastasid 1980. aastatel, et nende käte haavandid, kriimustused ja kahjustused hakkasid paranema tavapärasest kiiremini, kui nad puutusid kokku teatud lainepikkustega valgusega.

  Järgmiste aastakümnete jooksul tehtud täiendavad uuringud on näidanud, et punase valguse ja lähi-infrapunavalgusega ravimeetodid pakuvad täiendavat kasu tervisele, nagu suurenenud rakkude kasv, paranenud taastumine luuvigastustest ning valu, põletiku ja väiksemate vigastuste vähenemine/paranemine.

  NASA tarnitud LED-seadmed on aidanud parandada Navy SEALi meeskonnaliikmete luu- ja lihaskonna vigastuste taastumist enam kui 40%, on kiirendanud USA mereväe allveelaeva meeskonnaliikmete haavade paranemisaega.

  2.Sarnasused infrapunasaunaga

  Kui sauna soojust kasutatakse meditsiinilistel eesmärkidel, siis punase LED-teraapia eelised ei sõltu temperatuurist. Punane valgus kiirgab väga vähe soojust, mis on ligikaudu samaväärne hommikuse või õhtuse päikesevalgusega. See tähendab, et see ei saa põhjustada dehüdratsiooni, termilisi vigastusi ega olla ohtlik neile, kellel on terviseprobleeme, mis ei lase neil taluda äärmuslikke temperatuure.

  Erinevalt saunas käimisest, kus te ei pruugi soovitud tulemusi saavutada, võimaldavad punased LED-teraapiaseadmed sihtida konkreetseid kehapiirkondi, mida soovite ravida. LED-seadmeid saab kasutada ka kodus, kulutamata tavalistele sauna külastustele palju aega ja raha.

  3. Teaduslikud tõendid

  Tuhanded uuringud on tõestanud Red LED Therapy kasulikkust ja iga päev tehakse rohkem uuringuid. Selliste uuringute kohta on lihtne teha Google'i otsing, et näha koheselt ilmuvate tulemuste hulka. Siin on vaid mõned uuringud, mille saate ise hõlpsasti leida:
  Nahahaavade paranemine;
  Valu vaigistamine;
  Närvide taastumine;
  Une kvaliteedi parandamine;
  Lihaste töö optimeerimine;
  Vaimse heaolu parandamine.

  Allikas - https://infraredi.eu/blogs/red-light-therapy/unveiling-the-surprising-facts-behind-infraredi?_kx=Z-hnOnRzDLwp516XsZKbNw-OSd4EpVk5xCm9ZTBJR2k%3D.MVJvJA&shpxid=052c8fee-9571-416e-a6c7-693633cfdfa9&triplesource=klaviyo&utm_campaign=Newsletter%20%E2%80%A2%20May%2017&utm_medium=campaign&utm_source=Klaviyo
  Made on
  Tilda