Click to order
Teie tellimus/Ваш заказ/Your order
Total: 
Payment method

Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Kontakt
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498


Blogi

40+ vanuses meeste tervise riskitegurid

Muu
2050. aastaks pikeneb erinevate andmete kohaselt meeste eluiga keskmiselt 80 aastani. See tähendab, et keskmine 40ndates eluaastates mees, kes loeb praegu seda artiklit, tähistab suure tõenäosusega kunagi ka oma 80. sünnipäeva. Selleks, et selle tähtsa päevani jõuda värske ja reipana, tuleb kanda enda eest hoolt ja vältida teatud asju.

Millised on kõige suuremad ohud, mis võivad vanuses 40+ meest tabada tervise poole pealt?

Nendeks võib julgesti nimetada rasvumist ja sellega kaasnevat 2. tüüpi diabeeti, südamehaigusi ja pahaloomulisi kasvajaid. Aktuaalsed on samuti depressioon, viljatus, kõhunäärme ja maksa haigused, mao- ja 12-sõrmiksoole haavandid. Aktiivsema eluviisiga inimesed, adrenaliinsõltlased ja alkoholisõbrad võivad sagedamini saada erinevaid kahjustusi traumade tagajärjel.

Mida EI TOHI 40+ vanuses mitte mingil juhul teha?

Ignoreerida pikaajalist valu (valu, mis kestab üle 2-3 kuu) ja lihtsalt võtta valuvaigisteid. Valu on ohumärk, mis võib viidata tõsisemale probleemile - põletikule või pahaloomulisele kasvajale.

Ignoreerida vaimseid probleeme, jätta tähelepanuta läbipõlemise ja kroonilise stressi tunnuseid. Krooniline ravimata stress soodustab südamehaiguste, pahaloomuliste kasvajate ja raskete emotsionaalsete probleemide teket. Kasutage lõõgastustehnikaid (jooga, mediteerimine, tai-chi, qi-gong), leidke hobi või pöörduge psühholoogi poole.

Jätta oma keha ilma regulaarse füüsilise aktiivsuseta.Inimkeha on loodud liikumiseks. Ainuüksi regulaarne liikumine võib vähendada pahaloomuliste haiguste tekke riski ca 30-50% võrra!

Lasta kehal muuta aastatega kangemaks. Regulaarsed venitusharjutused painduvuse säilitamiseks (nt pilates või jooga) ennetavad lihasluukonna kaebusi, osteoporoosi ja traumasid ja parandavad meeleolu.

Vältida jõutreeninguid. Raskustega treeningud on lausa kohustusliku 40+ vanuses meestele, kuna need soodustavad testosterooni tootmist, jõudluse suurenemist, lihasmassi ja nooruse säilitamist.

Treenida ennast üle. Ületreenimine viib üldise kurnatuse ja organismi reservide kiirema kulutamiseni, tõstab stressihormooni kortisooli taset.
Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2021/11/16/mida-mees-ei-tohi-parast-40ndat-eluaastat-teha
Made on
Tilda