Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  +37255651677

  OÜ MediArte
  Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Diabeet suurendab nakkuste riski

  Diabeet
  Diabeedi puhul on kõige suurem tõenäosus käte ja jalgade naha, pärmseente, kuseteede ja tõsisemate kirurgiliste infektsioonide tekkeks. Diabeediga inimeste nahk ja limaskest on suurema tõenäosusega koloniseeritud pärmseentega (Candida), mis pärsivad kohalikku naha ja limaskestade immuunsust, mille tõttu võib Candida kontrollimatult paljuneda, põhjustades pärmseente infektsioone. Candida nakkuse jaoks on tüüpiline sügelemine, valkjas katt või valkjas voolus ebameeldiva lõhnaga.

  Kõige tavalisemad kriimustused, marrastused, putukate hammustused ja väiksemad haavad võivad diabeediga patsientidel põhjustada tõsisemat naha ja nahaaluskoe põletikku, mis vajab sageli antibiootikumravi või isegi kirurgilist ravi ehk mädakolde avamist. Näiteks roospõletik on üks naha- ja nahaaluskoe nakkustest, mis väljendub intensiivse ja laieneva naha punetusega, valu ja põletava tundega kahjustatud piirkonnas, palavikuga, nõrkusega ja selline nakkus vajab alati antibiootikumravi. Selle teket võib sageli soodustada kõrge veresuhkru tase.

  Nakkushaiguste risk suur

  Diabeediga seotud seisundid suurendavad nakkushaigustesse haigestumise ohtu.

  Näiteks diabeetiline polüneuropaatia ehk hulginärvi kahjustus põhjustab tundlikkuse häireid, eriti jalgades. Tundlikkuse vähenemine või puudumine võib mõnikord põhjustada seda, et jalgade vigastused, marrastused ja kriimustused jäävad märkamata - see võib omakorda naha infektsiooni põhjustada. Mõned närvikahjustuse tüübid võivad põhjustada ka naha kuivust ja lõhenemist, mis võimaldab bakteritel kergemini sisse tungida ja põletikku põhjustada.

  Diabeediga inimestel on vereringe kätes ja jalgades sageli häiritud. Nõrgema verevarustuse tõttu ei suuda organism rakkude ja kudede jaoks piisavat toitainete ja hapniku kogust tagada ja selle tõttu nõrgeneb ka paikne immuunsus - antud juhul kulgevad kõik paranemisprotsessid aeglasemalt.

  Miks on infektsioonid diabeediga inimeste jaoks ohtlikud?

  Uuringud on näidanud, et isegi neil, kelle veresuhkru tase on minimaalselt kõrgenenud, võib nakkuste kulg pikem ja tõsisem olla...
  Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2020/02/25/diabeet-suurendab-nakkuste-riski
  Made on
  Tilda