Click to order
Teie tellimus/Ваш заказ/Your order
Total: 
Payment method

Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Kontakt
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498


Blogi

Millest sõltub väljaheite välimus ja millal peaks arsti poole pöörduma?

Seedimine ja soolestik
Kõhuprobleemid ja kummalise konsistentsi või värviga väljaheide on asjad, millest keegi väga rääkida ei taha. Ometigi võib väljaheide inimese tervise osas nii mõndagi paljastada. Väljaheites ehk roojas koosneb kolmandik söödud toidu jääkidest, teine kolmandik erinevate seedeelundite poolt toodetavatest mahladest, lima ja soole kaudu erituvate mitte-toiduainete jääkidest (näiteks ravimid, keemilised ühendid, mis tekivad ainevahetuse käigus jms) ning viimane kolmandik surnud soolemikroobidest.

Sõltuvalt inimese toitumisest, kehakaalust ja seedimise iseärasustest võib väljaheite kogus ööpäevas varieeruda 100 grammist 900 grammini. Kõigesööjate väljaheite kogus on tavaliselt tagasihoidlikum kui aktiivsetel taimetoitlastel.

Väljaheite kogus sõltub enamasti selles sisalduvast veekogusest, seega kõhulahtisuse puhul on väljaheidet koguseliselt rohkem ja kõhukinnisuse puhul vähem. Tavaliselt sisaldab väljaheide umbes 70–75% vett, see on elastne, vorstikujuline ja homogeenne, roojavorstikese pikkuseks on 10-20 sentimeetrit. Normaalolukorras väljub väljaheide kergelt, ilma olulise pingutuseta, väljaheite peal ei ole verekiude, küll aga võib esineda natuke lima. Roojamasside kuju võib sõltuda rooja konsistentsist, vee-, lima- ja rasvasisaldusest.

Väljaheite värvikaart...
Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2019/08/29/valjaheite-valimaaraja
Made on
Tilda