Click to order
Teie tellimus/Ваш заказ/Your order
Total: 
Payment method

Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Kontakt
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498


Blogi

Kolmiknärvi neuralgia

Muu
Kolmiknärvi neuralgia puhul on tegemist üsna harva esineva, kuid väga piinava seisundiga, mil neuralgia ehk närvivalu tekib tavaliselt ühel näopoolel, võib hõlmata alahuult ja alumisi hambaid või ülahuult ja põske, aga ka nina ja silma kohal olevat piirkonda.

Kolmiknärv vastutab näo piirkonna erinevate funktsioonide eest, sealhulgas närimise ja hammustamise eest. Inimesel on kaks kolmiknärvi: vasak ja parem. Kolmiknärvil on kolm haru. Üldiselt vastavad need harud näo ülemisele, keskmisele ja alumisele osale.

Esimene (ülemine) haru hõlmab silma, kulmu ja otsaesist. Teine (keskmine) haru ulatub ülahuulele, ülemistele hammastele, ülemistele igemetele, põsele, alumisele silmalaule ja nina küljele. Kolmas (alumine) haru hõlmab alahuult, alumisi hambaid, alumisi igemeid ja keele ühte külge.

Kolmiknärvi neuralgia sümptomid

Valu tunnet kirjeldatakse kui põletavat, torkivat või elektrilöögi-taolist. Valu võib tekkida mitu korda päevas, kestes mõnest sekundist kuni kahe minutini või harvemini olla pideva iseloomuga. Kahjustatud näopoolel ei esine tavaliselt lihasnõrkust, liigutused on säilinud. Valu võib esile kutsuda söömine, naha puudutamine, hammaste pesemine, habemeajamine, rääkimine, naeratamine jm taolised tegevused.
Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2022/05/16/kolmiknarvi-neuralgia-voib-vajada-kirurgilist-ravi
Made on
Tilda