Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  +37255651677

  OÜ MediArte
  Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Enamlevinud jalaprobleemid

  Muu
  Jalad kannavad kogu keha raskust terve elu jooksul ja suurem osa jalgade probleemidest on seotud liikumise ja elustiiliga. Naha infektsioonid, põletikud, traumad, liigeste deformatsioonid või lihtsalt jalgade väsimine võivad nõuda spetsialisti abi. Jalamurega võib pöörduda perearsti, ortopeedi, reumatoloogi, nahaarsti, diabeediõe, füsioterapeudi, ortoosikeskuse spetsialisti või muu asjatundja poole, kelle teadmiste valdkonda tekkinud probleem kuulub.

  1. Plantaarfastsiit ja kukekannus

  10% inimestest kannatab erinevatel eluetappidel plantaarfastsiidist tingitud kaebuste all.

  Jalatalla all asuv ja kandluule kinnituv sidekirme võib muutuda teatud olukordades põletikuliseks ja põhjustada valu kanna ja talla piirkonnas astumisel, eriti hommikuti või pärast puhkust, kusjuures kõndimise ajal valu võib väheneda. Sidekirme põletiku tagajärjel võib kandluul aegamööda tekkida luunokk ehk kukekannus, mis võib samuti põhjustada valu käimisel.

  Selle põletiku täpseid põhjuseid ei teata, kuid oletatakse, et ülekaal, vanem iga, lampjalgsus või vastupidi, kõrge jalavõlv, jalgade ülekoormus teatud tegevuste puhul, autoimmuunhaigused (nagu reumatoidartriit), puusa-, põlve ja hüppeliigese moondumised või kulumuslikud muutused võivad soodustada selle probleemi teket.

  Ravitakse seda spetsiaalsete venitusharjutustega, põletikuvastaste salvide ja suukaudsete ravimitega (nt diklofenaki baasil), külmakompressiga, hormoonsüstidega põletiku piirkonda, elektriraviga (näiteks lööklaineravi), harva ka kirurgiliselt.

  2. Hallux valgus(varbanukk)

  Tegemist on eespöia moondumisega, kus suur varvas kaldub teise varba suunas. Selle taga on tavaliselt ebasobivate jalatsite kandmine ja pärilik eelsoodumus, mis võivad mõjutada kõndimismustrit. Soodustavateks teguriteks loetakse ülekaalu ja naissugu, haigestuvad tavaliselt naised vanuses üle 30 aasta.

  Selle seisundi puhul võib valutada mitte ainult kahjustatud liiges, vaid terve labajalg, samuti on häiritud pikalt seismine, hüppamine, jooksmine põletiku ja turse tõttu.
  Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2022/02/23/kas-jalad-on-terved-
  Made on
  Tilda