Geenitestid
(DNA-testid, geneetiline uuring)

Miks tasub teha geenianalüüs?

Saa oma tervise kohta teada palju olulist.
DNA-testi tulemused võimaldavad ennetada haiguseid, määrata igale inimesele tema jaoks sobivaimat ravi ning aidata inimestel mõista enda keha veelgi paremini.

Geenitesti võib teha igaüks, olenemata soost ja vanusest, kuna esitatud andmed on väärtuslikud ja usaldusväärsed igal ajahetkel. Lisaks on analüüsitud DNA praktiliselt muutumatu kogu elu jooksul, seega pole vahet, millal inimene selle lihtsa testi läbib.
Palun pange tähele, et meie testis on andmete hulk teie päritolu kohta piiratud võrreldes teiste testidega, mis on otseselt suunatud teie päritolu määramisele (näiteks 23andme, MyHeritage jne). 5/6 meie geenitestist katab teie tervise iseärasusi ja eelsoodumusi haigustele ning ainult 1/6 katab teie päritolu.

Materjali geenitesti jaoks võtame meie kliinikus (põsekaabe ja sülg),
tulemused on valmis 4-6 nädala möödudes. Tulemuste valmimise kohta saate eraldi e-kirja.

NB! Meie geenitest ei kuulu kliiniliste meditsiiniliste diagnostiliste testide hulka.
Konkreetsete geneetiliste haiguste kinnitamiseks või välistamiseks peate konsulteerima arstiga ja vajadusel tegema täiendavaid uuringuid.

Samuti meie testi ei kasutata sugulastevaheliste peresidemete (sh isaduse) määramiseks.

Palju mitmekülgset ja detailset infot

Geneetiline eelsoodumus haigusteks
DNA-testi tulemus kirjeldab teie vastuvõtlikkust erinevatele haigustele. See võrdleb teie isiklikke riske sama vanuse, rassi, soo ja geograafilise piirkonna keskmise riskiga.

TellmeGen testist saadud informatsiooni põhjal saate rakendada just teile sobivaid meetmeid, mis aitavad haiguste teket vältida.
Ravimite sobivus ja metabolism
Farmakogeneetika on personaliseeritud meditsiini alus. DNA-test aitab teil mõista, kuidas teie keha reageerib erinevatele ravimitele.

TellmeGen testi aruanne võimaldab arstil määrata parimat farmakoloogilist ravi, arvestades iga haiguse jaoks sobivat annust. Sedasi vähendate taastumisaega ja ravimite kõrvaltoimeid.

Pärilikud monogeensed haigused

Monogeenne haigus on teatud tüüpi pärilik haigus, mis on põhjustatud ühe geeni DNA järjestuse mutatsioonist või muutusest. Kas olete päriliku monogeense haiguse kandja? Uurige välja, milline on selle mõju teie või teie laste tervisele.
Üldine tervis ja heaolu
TellmeGen testi aruande põhjal saate kohandada oma elustiili ja toitumist vastavalt teie makrotoitainete ainevahetusele ning teie võimele sünteesida vitamiine ja taastada lihaseid pärast treeningut.
Isiklikud omadused
Iga inimene on ainulaadne. TellmeGen testiga saate teada oma geneetiliste tunnuste kohta, mis eristavad teid teistest.

Lisaks avastate palju omadusi, mille osas te isegi ei teadnud, et nende eest võib geneetika olla vastutav. Näiteks nikotiinisõltuvus, loogilise mõtlemise oskus või une kestus.
Sugupuu ja päritolu
Meie (kui liigi) päritolu ulatub Aafrika mandrile 200 000 aastat tagasi. Sellest ajast alates on inimesed praeguse geograafilise jaotuse saavutamiseks valinud erinevaid teid. TellmeGen testist saate täpsemalt teada, kes on teie esivanemad.

Kuidas kasutada DNA-testi infot igas vanuses?

Saa oma tervise kohta teada palju olulisi andmeid.
Lapsed
Laste puhul eelneb geenitesti soetamisele kohustuslik konsultatsioon arstiga, mille käigus arutatakse vanematega testi tegemise vajadust ja tulemustega tutvumisega kaasnevaid riske.
 • Hoolitsemine ja ennetamine kõikidel eluetappidel
  Teie lapse geneetiline aruanne aitab teil algusest peale mõista, kuidas kohandada lapse toitumist, elustiili ja muud.
 • Geneetiliste kitsaskohtade mõistmine ja nende ületamine
  Tervishoiu tõhususe parandamine geneetilise aruande põhjal.
 • Fenotüüpsete tunnuste areng ajas
  Avastage need omadused, mis muudavad teie lapse ainulaadseks. Milline saab ta olema?
 • Farmakoloogia kasutamine
  Uurige, millised ravimid ja annused võivad teie last kõige rohkem aidata ja kuidas saate vältida kõrvaltoimeid.
 • Geneetiliste riskide arengu mõistmine aja jooksul
  Modelleerige oma lapse harjumusi vastavalt tema geneetilise registri omadustele.
 • Personaliseeritud meditsiin
  Uuring annab informatsiooni, kuidas saab personaliseeritud meditsiini kõige paremini rakendada.
Täiskasvanud
 • Varajase diagnoosimise tähtsus
  Teades oma haiguste riskitegureid, saate neil näitajatel rohkem silma peal hoida.
 • Sobivus oma partneriga

  Vältige pärilike haiguste edasikandmist oma järglastele.

 • Parem enda tundmine

  Kas teil on enda kohta küsimusi, millele keegi teine ​​vastata ei oska? Geneetiline aruanne aitab teil ennast veelgi paremini tundma õppida.

 • Farmakoloogia kasutamine

  Saate teada, milliseid ravimeid te ei tohiks võtta, millised annused on teile sobilikumad, kuidas vältida kõrvaltoimeid, jpm.

 • Haiguste ennetamine

  Kui teie DNA muudab teid mingitele haigustele vastuvõtlikumaks, saate selle vältimiseks muuta oma harjumusi. Näiteks kui teil on suurem eelsoodumus nahavähile, saate seda ennetada nii, et olete päikese käes ettevaatlik ja kaitsete end eriti hoolikalt.

 • Personaliseeritud meditsiin
  Teie geneetilise registri alusel saab kohandada ravi just teie jaoks, mitte üldiste juhendite alusel.
Eakad üle 65 eluaasta
 • Täiendus diferentsiaaldiagnostikale
  Geneetiline aruanne võib tuvastada erinevaid terviseprobleeme ja aidata teie arstil teha otsuseid parima ravi suunas. See hõlmab diabeeti, kõrget vererõhku, kolesterooli, jpm.
 • Raviarsti hoolikas järelevalve
  Teie geneetilist aruannet saab arst kasutada abivahendina, et läbi viia üksikasjalikum ja isikupärasem järelkontroll.
 • Perekondliku kuuluvus pärilike haiguste korral

  Pärilikud haigused võivad mõjutada mitut sama perekonna liiget. Test aitab neid tõhusalt tuvastada ja ravida.

 • Abi subkliiniliste haiguste diagnoosimisel
  Paljusid haigusi saab avastada juba enne sümptomite ilmnemist. Seetõttu saab neid varem ravida, parandades oluliselt nende kulgu.
 • Farmakoloogia kasutamine

  Uurige, millised ravimid ja annused võivad teid kõige rohkem aidata ja kuidas kõrvaltoimeid vältida.
Vaata, kuidas testi tulemused näevad välja
(suunab Google Drive lehele)

TellmeGen DNA analüüs on geneetiline test, mis hõlmab suure hulga vajalikke näitajaid alates tervisearuannetest kuni sugupuuni.

TellmeGen on välja töötanud ennustava geneetika metoodika, mis võib tõsta analüüsitavate variantide arvu kümnete miljoniteni. Selle uue tehnoloogiaga on avastatud uued seosed geneetiliste variantide, haiguste, sümptomite ning muude tegurite vahel, suurendades oluliselt meie pakutud testide usaldusväärsust.

Mis on geeniuuring?

Geneetiline testimine on "kromosoomide (DNA), valkude ja teatud metaboliitide analüüs, et tuvastada genotüüpe, mutatsioone, fenotüüpe või karüotüüpe, mis on seotud pärilike haigustega kliinilisel eesmärgil" (Holtzman & Watson 1997).

See on keeruline test, mida tehakse DNA laboris, et määrata kindlaks patsiendi konkreetse haiguse või tunnuse geneetiline põhjus (st geneetiline mutatsioon). Kui muutused genoomis on nii suured, et neid saab tuvastada kromosoome mikroskoobi all vaadates, nimetatakse seda karüotüpiseerimiseks või tsütogeneetiliseks uuringuks.

Kui muutused genoomis on vastupidi nii väikesed, et mõjutavad ühte DNA keemilist alust, siis nimetatakse neid molekulaaruuringuteks ja vaja on sekveneerida väikest osa inimese genoomist. See nõuab keerukaid DNA analüüsi meetodeid.

Nende geeniuuringutega saab geneetika põhjal diagnoosida pärilikke haigusi, arvutada teatud haiguste riske, mille puhul geenid mängivad olulist rolli ning selgeks teha seda, milline roll on erinevatel ravimitel või ravimite metabolismil (lisaks inimese põlvnemise informatsioonile).

Geneetilise uuringu läbiviimiseks on vaja uurida meie rakkudes leiduvat geneetilist materjali. Tavaliselt tehakse seda vereproovist, kuid teatud testide puhul on see võimalik ka süljeproovi põhjal. Geeniuuringuid saab teha DNA eraldamise ja selle genoomi osa lugemise teel. Igal inimesel on igast geenist kaks koopiat, millest üks on päritud isalt ja teine ​​emalt. Arvatakse, et seal on üle 25 000 geeni.

Kuna DNA testimine võib põhjustada eetilisi ja psühholoogilisi probleeme, kaasneb sellega sageli ka geneetiline nõustamine, mida pärast tulemuste saamist ka oma kliinikus pakume.

Testi tulemusi ei ole tõlgitud vene ega eesti keelde, kuid seda saab hõlpsasti teha Google Chrome brauseris!

DNA-testi tüübid

DNA analüüse ja teste on olemas mitmeid. Alljärgnevalt on lahti kirjutatud meil pakutav geenitest TellmeGen.

Ennustav testimine

Testis tuvastatakse haigustega seotud geneetilisi mutatsioone, mis võivad avalduda kogu elu jooksul. Sellest võib olla abi inimesele, kellel on geneetilise häirega pereliige. Test aitab ennustada haigestumise tõenäosust geneetilise eelsoodumuse abil. Ennustav testimine tuvastab mutatsioone, mis suurendavad või vähendavad tõenäosust haigestuda haigustesse, milles geneetika mängib suuremal või vähemal määral rolli.

Analüüsitakse geneetilist eelsoodumust sellistele haigustele nagu diabeet, depressioon, Alzheimeri tõbi, erinevad vähitüübid ja palju muud. Nende geneetilise eelsoodumuse tundmine võimaldab harjumusi muutes ennetada ja vähendada tekkeriski, kuna paljudes neist mängib väga olulist rolli ka keskkonnategur.

Testimine kandlusele

Haiguste kandluse geneetilist testimist kasutatakse inimeste skriinimiseks, kellel on üks koopia geneetilisest mutatsioonist, mis kahes eksemplaris esinedes põhjustab geneetilist haigust. Seda tüüpi testimist pakutakse inimestele, kelle perekonnas on esinenud geneetilisi häireid, samuti inimestele, kes kuuluvad etnilistesse rühmadesse, kus on kõrgem risk haigestuda teatud geneetilistesse haigustesse. Kui testitakse mõlemat vanemat, võib test anda ülevaate potentsiaalsest riskist saada geneetiliste probleemidega laps.

Nende hulgas uuritakse tsüstilist fibroosi ehk hemofiiliat A.

Farmakogeneetika

Farmakogenoomika eesmärk on luua ravimeid, mis on kohandatud igale patsiendile ja nende genoomsete tingimustega. Väga oluline on teada, milline ravim on kõige tõhusam, milline on kõige ohutum, milline on antud ravimi sobiv annus jne. Oluline on teada, et lisaks geneetilistele teguritele võivad inimese reaktsiooni ravimitele mõjutada keskkond, toitumine, elustiil ja tervislik seisund.

Individuaalsed tunnused

Erinevad fenotüüpilised omadused on suuremal või vähemal määral seotud geneetikaga. Samuti võivad need aidata teil saada laiemaid teadmisi iseendast, näiteks nutrigenoomikast, silmade värvusest, kiilaspäisusest, rasvumisest, ainevahetuse kiiruse iseärasustest jpm.

Sugupuu ja päritolu

Geenitest võimaldab neil, kes on huvitatud oma perekonna ajaloost, saada teavet, mis täiendab juba olemasolevat teistelt sugulastelt ja mujalt saadud informatsiooni. DNA variatsiooni uurimine võib anda meile vihjeid inimese esivanemate päritolu kohta.

NB! Meie testis sisalduv informatsioon teie päritolu ja sugupuu kohta on piiratud võrreldes teiste otseselt teie päritolu määramisele suunatud testidega, seega kui teie peamine soov on saada teada päritolu, siis meie test teile suure tõenäosusega ei sobi.
Haiguste ja seisundite nimekiri, millele testib meie geeniuuring
POLÜGEENSED HAIGUSED
Kõhu aordi aneurüsm
Kõhu song
Addisoni tõbi
Vanusega seotud kollatähni degeneratsioon
Allergiline riniit (nohu)
Alzheimeri tõbi
Amüotroofiline lateraalskleroos
Stenokardia
Arteriaalne hüpertensioon
Astma
Atoopiline dermatiit
Kodade virvendusarütmia
Barretti söögitoru
Basaalrakuline kartsinoom
Healoomuline eesnäärme hüperplaasia
Bipolaarne häire
Karpaalkanali sündroom
Katarakt
Krooniline obstruktiivne kopsuhaigus
Krooniline neeruhaigus
Krooniline lümfotsütaarne leukeemia
Pärasoolevähk
Südame isheemia
Crohni tõbi
Naha pahaloomuline melanoom
Süvaveenitromboos
Depressioon
1 tüüpi suhkurtõbi
2 tüüpi suhkurtõbi
Diafragmaatiline song
Divertikuloos - divertikuliit
Dupuytreni haigus
Endomeetriumi vähk
Endometrioos
Fastsiit
Sapikivid
Gastroösofageaalne reflukshaigus
Glioblastoom
Glioom
Podagra
Gravesi tõbi (kilpnäärme ületalitlus)
Hemorroidid
Peavalu
Südamepuudulikkus
Hüperlipideemia (kõrge kolesteroolitase)
Hüpotüreoidism (kilpnäärme madal funktsioon)
Kubemesong
Intrakraniaalne aneurüsm
Raseduse intrahepaatiline kolestaas
Juveniilne idiopaatiline artriit
Keratokonus
Kopsuvähk
Makulaarne telangiektaasia tüüp 2
Migreen
Hulgimüeloom
Sclerosis multiplex
Müeloproliferatiivsed neoplasmid
Müokardiinfarkt
Narkolepsia
Nina polüübid
Neuroblastoom
Alkoholivaba rasvmaksa haigus
Mittemedullaarne kilpnäärmevähk
Mittetoksiline multinodulaarne struuma
Avatud nurga glaukoom
Suu- ja orofarüngeaalne vähk
Osteoartriit
Puusaliigese artroos
Põlveliigese artroos
Osteoporoos
Pankrease vähk
Parkinsoni tõbi
Perifeersete arterite haigused
Polütsüstiliste munasarjade sündroom
Primaarne biliaarne maksatsirroos
Eesnäärmevähk
psoriaas
Rahutute jalgade sündroom
Reumatoidartriit
Skisofreenia
Sensorineuraalne kuulmislangus
Lamerakuline nahavähk
Süsteemne erütematoosluupus
Idutee munandivähk
Haavandiline jämesoolepõletik
Urolitiaasi haigus
Vitiligo

MONOGEENSED HAIGUSED
ARSACS (Charlevoix-Saguenay autosoom-retsessiivne spastiline ataksia)
Äge vahelduv porfüüria
Mõjukeha agenees perifeerse neuropaatia (ACCPN) korral
Alfa-1 antitrüpsiini puudulikkus
Alfa-mannosidoos
Autosoomne retsessiivne polütsüstiline neeruhaigus
Beetatalasseemia
Biotinidaasi puudulikkus
Birt-Hogg-Dubé sündroom
Bloomi sündroom
Brugada sündroom
Canavani haigus
Klassikaline homotsüstinuuria CBS-i puudulikkuse tõttu
Täielik akromatopsia (tüüp 2) ja mittetäielik akromatopsia.
1a tüüpi glükosüülimise kaasasündinud häire (PMM2-CDG)
Kaasasündinud lihaste alfa-düstroglükanopaatia ja Walker-Warburgi sündroom
Kaasasündinud müasteeniline sündroom
Kaasasündinud statsionaarne ööpimedus 1C.
Cowdeni sündroom
Tsüstiline fibroos
Tsüstinoos
D-bifunktsionaalse valgu puudulikkus
Diastrofiline düsplaasia
Dihüdrolipoamiiddehüdrogenaasi puudulikkus
Laiendatud kardiomüopaatia 1A
Dubin-Johnsoni sündroom
Ehlers-Danlosi sündroom (EDS)
Perekondlik hüperkolesteroleemia
Perekondlik hüpertroofiline kardiomüopaatia (HCM)
Perekondlik Vahemere palavik
Perekondlik transtüretiini amüloidoos
Perekondlik adenomatoosne polüpoos
Perekondlik progresseeruv unefaasi häire (FASPS)
Perekondlik rinnavähk
Perekondlik düsautonoomia (Riley-Day sündroom)
Tuttav hüperinsulinism (ABCC8-ga seotud)
Fanconi aneemia (seotud FANCC-ga)
GRACILE'i sündroom
Gaucher' tõbi
Glükoos-6-fosfaatdehüdrogenaasi puudulikkus (G6PD puudulikkus)
1. tüüpi glutaarhape
2. tüüpi glutaarhape
Glükogeeni säilitamise haigus tüüp 1A (von Gierke'i tõbi)
Glükogeeni säilitamise haigus tüüp 1B.
3. tüüpi glükogeeni säilitamise haigus.
Glükogeeni säilitamise haigus, tüüp 5.
2. tüüpi glükogenoos või Pompe tõbi
Hemofiilia A
Pärilik fruktoositalumatus
HFE-ga seotud pärilik hemokromatoos
MTHFR-i puudulikkusest tingitud homotsüstinuuria
Hüpokaleemiline perioodiline halvatus
Hüpofosfataasia
Junctional epidermolysis bullosa
Prantsuse-Kanada tüüpi Leigh' sündroom (LSFC)
Leukoentsefalopaatia valgeaine kadumisega
Li-Fraumeni sündroom
Jäsemete vöö lihasdüstroofia
Pika ahelaga 3-hüdroksüatsüül-CoA dehüdrogenaasi puudulikkus UUS
Lynchi sündroom
Pahaloomuline hüpertermia
Vahtrasiirupi uriinihaigus, tüüp 1B
Keskmise ahelaga atsüül-CoA dehüdrogenaasi puudulikkus (MCADD)
Metakromaatiline leukodüstroofia
Metüülmaloonhappe atsiduuria metüülmalonüül-CoA mutaasi puudulikkuse tõttu
Mukolipidoos IV
II tüüpi mukolipidoos
Hulgi endokriinne neoplaasia 2B
I tüüpi neurofibromatoos UUS
1. tüüpi neuronaalsed tseroidsed lipofustsinoosid (PPT1-ga seotud)
3. tüüpi neuronaalsed tseroidsed lipofustsinoosid (seotud CLN3-ga)
5. tüüpi neuronaalsed tseroidsed lipofustsinoosid (seotud CLN5-ga)
6. tüüpi neuronaalsed tseroidsed lipofustsinoosid (seotud CLN6-ga)
7. tüüpi neuronaalsed tseroidsed lipofustsinoosid (seotud MFSD8-ga)
Niemann-Picki tõbi tüüp A
Mittesündroomne mitokondriaalne kuulmislangus
Mittesündroomne kuulmislangus ja kurtus, DFNB1
Pendredi sündroom
Petersi sündroom pluss
Fenüülketonuuria
Pontotserebellaarne hüpoplaasia
1. tüüpi primaarne hüperoksaluria (PH1)
2. tüüpi primaarne hüperoksaluria (PH2)
Püridoksiinisõltuv epilepsia
Püruvaatkinaasi puudulikkus
Refsumi haigus
Pigmentoosne retiniit
Rhizomelic chondrodysplasia punctata, tüüp 1
Salla haigus
Lühikese ahelaga atsüül-CoA dehüdrogenaasi puudulikkus (SCADD)
Sjögren-Larssoni sündroom
Tay-Sachsi haigus
1. tüüpi okulokutaanne albinism (türosinaasnegatiivne)
2. tüüpi okulokutaanne albinism (türosinaas-positiivne)
I tüüpi türosineemia
Usheri sündroom
Väga pika ahelaga atsüül-CoA dehüdrogenaasi puudulikkus (VLCADD)
Wilsoni tõbi
Zellwegeri sündroom
Tüüp cblA Metüülmaloonatsiduuria
Tüüp cblB Metüülmaloonatsiduuria
von Willebrandi haigus

AINEVAHETUS, TALUMATUS (sealhulgas laktoosi-, histamiini- ja gluteenitalumatus) ja vananemise kiirus

Keha antioksüdantne võime
Mõru maitse tajumine
Vere glükoosisisaldus
Kehamassiindeks
Luu mineraalne tihedus
Kofeiin ja ärevus
Kofeiini sõltuvus pärast pikaajalist kasutamist
Tsöliaakia eelsoodumus
Diastoolse vererõhu tase
Treeningust põhjustatud lihaskahjustus (esialgne faas)
Treeningust põhjustatud lihaskahjustus (taastumisvõime)
Treeningust põhjustatud lihaskahjustus (teine ​​faas)
Toidu tarbimise kontroll
Geneetiline eelsoodumus maapähkliallergiale
Glükeeritud hemoglobiini tase
HDL kolesterooli tase
Histamiini talumatus
Silmasisene rõhk
LDL kolesterooli tase
Laktoositalumatus
A-vitamiini (beetakaroteeni) tase
Pika ahelaga oomega rasvhapete tase
Kopsufunktsioon (väljahingatava õhu maht)
Lihaste vastupidavus
Vistseraalse rasvkoe prognoosimine
Maiustuste eelistamine
Süstoolse vererõhu tase
Alajäsemete (jalgade) tendinopaatia
Ülemiste jäsemete (käte) tendinopaatia
B12-vitamiini tase
C-vitamiini tase
D-vitamiini tase
E-vitamiini tase
---
Juveniilne akne
Alkoholisõltuvus pärast pikaajalist kasutamist
Alkoholitormi reaktsioon (flush-reaction)
Spargli lõhna tuvastamine
Baasainevahetuskiirus
Sünnikaal
Veregrupp ABO/Rh
Vere hüübimine, faktor V Leiden ja 20210G-A
C-reaktiivse valgu tase
CCR5Delta32 ja vastuvõtlikkus HIV-nakkuse suhtes
Kognitiivne võime
Hambakaaries ja parodontiit
Malaariaresistentne Duffy antigeen
Kõrvapulga tüüp
Varajane menopaus
Kõrvavaha/kaenlaaluse lõhna tüüp
Epigeneetiline vananemine
Silmade selgus
Näo vananemine
HLA-B27 antigeen
Juuksevärv
Juuste tekstuur
Pikkus
Unetus
Vasakukäelisus
MTHFR geenimutatsioonid
Meeste kiilaspäisus
Menarche
Vaimne paindlikkus
Hommikune tsirkadiaanrütm (hommikune inimene)
Suu haavandid
Ninaluude iseärasus
Neurootika (tikid)
Nikotiinisõltuvus pärast pikaajalist kasutamist
PSA (eesnäärme spetsiifiline antigeen) tase
Jäävhamba ilmumine
Loote hemoglobiini püsivus
Kerge aevastamise refleks
Iirisel pigmenteerunud rõngad
Punaste juuste tõenäosus
Norskamise tõenäosus
QT intervallid
Kalduvus riskikäitumisele
Sekretoorne staatus ja ABH antigeenid (FUT2 geen)
Suguhormoonide (SHBG) reguleerimine
Melaniini tase nahas
Une kestus
Lõhn
Kilpnäärme funktsioon (TSH tase)
Hammaste morfoloogia

RAVIMID: individuaalne taluvus, töötlemise kiirus, kõrvaltoimete tõenäosus
Abakaviir (kõrvaltoimed)
Atsenokumarool, fenprokumoon (kõrvaltoimed)
Atsenokumarool, fenprokumoon (annus)
Atsetaldehüüd (kõrvaltoimed)
Atsetüülkoliinesteraasi inhibiitorid Galantamiin, donepesiil, rivastigmiin (efektiivsus)
Atsetüülsalitsüülhape (ASA) (kõrvaltoimed)
Atsetüülsalitsüülhape (ASA) (efektiivsus)
Atsetüülsalitsüülhape (ASA) kardiovaskulaarsete sündmuste ennetamisel (efektiivsus)
Atsetüülsalitsüülhape (ASA) kolorektaalse vähi ennetamisel (tõhusus)
Alfentaniil (efektiivsus)
Amifampidiin (annustamine)
Amisulpriid, aripiprasool, klosapiin, olansapiin, haloperidool, kvetiapiin, risperidoon, ziprasidoon, palperidoon (kõrvaltoimed)
Amitriptüliin (kõrvaltoimed)
Amitriptüliin (annustamine)
Antidepressandid (tõhusus)
Arformoterool (efektiivsus)
Aripiprasool (annustamine)
Atasanaviir (kõrvaltoimed)
Atasanaviir, Ritornaviir (koostoime)
Atenolool (efektiivsus)
Atomoksetiin (annustamine)
Bevatsizumab (efektiivsus)
Bisoprolool (efektiivsus)
Bleomütsiin (efektiivsus)
Breksipiprasool (annustamine)
Brivaratsetaam (annustamine)
Bupropioon (kõrvaltoimed)
Bupropioon suitsetamisest loobumiseks (tõhusus)
Kabosantiniib (efektiivsus)
Kofeiin (kõrvaltoimed)
Kandesartaan (efektiivsus)
Karbamasepiin (annustamine)
Karisoprodool (kõrvaltoimed)
Karvedilool (annustamine)
Tselekoksiib (annustamine)
Klortalidoon (efektiivsus)
Tsisplatiin (efektiivsus)
Tsitalopram (annustamine)
Klobasaam (tõhusus)
Klomipramiin (annustamine)
Klopidogreel (annustamine)
Kodeiin (annustamine)
Tsüklofosfamiid, fluorouratsiil, metotreksaat (kõrvaltoimed)
Tsüklofosfamiid, fluorouratsiil, metotreksaat (efektiivsus)
Tsüklosporiin (annustamine)
Desipramiin (annustamine)
Diasepaam (efektiivsus)
Disulfiraam (efektiivsus)
Dotsetakseel (kõrvaltoimed)
Donepesiil, galantamiin (annustamine)
Duloksetiin (efektiivsus)
Efavirens (kõrvaltoimed)
Eliglustaat (annustamine)
Erütromütsiin + sulfisoksasool (kõrvaltoimed)
Estsitalopraam (annustamine)
Esomeprasool (efektiivsus)
Fentanüül (efektiivsus)
Fesoterodiin (annustamine)
Flekainiid (annustamine)
Floksatsilliin (kõrvaltoimed)
Fluorouratsiil (kõrvaltoimed)
Fluorouratsiil, kapetsitabiin, tegafuur (kõrvaltoimed)
Fluoksetiin (efektiivsus)
Fluoksetiin, tsitalopraam, estsitalopraami (efektiivsus)
Fluvoksamiin (annustamine)
Furosemiid, torasemiid (efektiivsus)
Gabapentiin (efektiivsus)
Gefitiniib (kõrvaltoimed)
Gemtsitabiin (kõrvaltoimed)
Gemtsitabiin rinnavähi ravis (tõhusus)
Gemtsitabiin mitteväikerakk-kopsuvähi ravis (tõhusus)
Gemtsitabiin kõhunäärmevähi ravis (tõhusus)
Gemtsitabiin pahaloomulise mesioteloomi ravis (tõhusus)
Üldanesteetikumid (kõrvaltoimed)
Glimepiriid, glüburiid, gliklasiid, glipisiid (efektiivsus)
Gonadotropiinid ja ovulatsiooni stimulandid (tõhusus)
Haloperidool (annus)
Hüdroklorotiasiid (kõrvaltoimed)
Hüdroklorotiasiid (efektiivsus)
Ibuprofeen (annustamine)
Iloperidoon (kõrvaltoimed)
Iloperidoon (annustamine)
Iloperidoon (efektiivsus)
Imatiniib (efektiivsus)
Inhaleeritavad kortikosteroidid (efektiivsus)
Irinotekaan (kõrvaltoimed)
Ivakaftor (efektiivsus)
Lansoprasool (annustamine)
Liitium (efektiivsus)
Lorasepaam (efektiivsus)
Lumakaftor + ivakaftor (efektiivsus)
Metformiin (efektiivsus)
Metadoon (annus)
Metotreksaat reumatoidartriidi raviks (kõrvaltoimed)
Metotreksaat keemiaravis (kõrvaltoimed)
Metotreksaat reumatoidartriidi raviks (efektiivsus)
Metotreksaat transplantaadi äratõukereaktsiooni jaoks (efektiivsus)
Metüülfenidaat (efektiivsus)
Metoprolool (annustamine)
Metoprolool, karvedilool, propranolool (efektiivsus)
Mipomersen (efektiivsus)
Mirtasapiin (efektiivsus)
Montelukast (annustamine)
Montelukast (efektiivsus)
Morfiin (kõrvaltoimed)
Morfiin, oksükodoon, fentanüül (annus)
Naltreksoon (efektiivsus)
Nelfinaviir (efektiivsus)
Nelfinaviir lümfotsüütide arvu kohta (efektiivsus)
Nortriptüliin (annustamine)
Olansapiin (kõrvaltoimed)
Olansapiin (efektiivsus)
Olapariib (efektiivsus)
Omeprasool (efektiivsus)
Suukaudsed diabeedivastased sulfonüüluuread (efektiivsus)
Suukaudsed diabeedivastased sulfonüüluuread (annustamine)
Paklitakseel (annustamine)
Paklitakseel (efektiivsus)
Paklitakseel munasarjavähi ravis (kõrvaltoimed)
Paklitakseel tahkete kasvajate ravis (kõrvaltoimed)
Palonosetroon (efektiivsus)
Pantoprasool (efektiivsus)
Paratsetamool (efektiivsus)
Paroksetiin (annustamine)
Peginterferoon ja ribaviriin koos botsepreviiri/telapreviiriga (efektiivsus)
Perfenasiin (annustamine)
Fenütoiin (annustamine)
Fenütoiin (efektiivsus)
Pimosiid (annustamine)
Prasugreel (kõrvaltoimed)
Prasugreel, tikagreloor, klopidogreel (efektiivsus)
Pravastatiin (efektiivsus)
Propranolool (efektiivsus)
Pseudokoliinesteraas (koostoime)
Kvetiapiin (annustamine)
Rabeprasool (efektiivsus)
Risperidoon (kõrvaltoimed)
Risperidoon (annustamine)
Risperidoon (efektiivsus)
Rosiglitasoon (efektiivsus)
Selektiivsed serotoniini tagasihaarde inhibiitorid (SSRI-d) (kõrvaltoimed)
Sertraliin (annustamine)
Sildenafiil (efektiivsus)
Sildenafiil (Viagra) Vastus
Simvastatiin (annustamine)
Statiinid (kõrvaltoimed)
Takroliimus (annustamine)
Tamoksifeen (efektiivsus)
Tioguaniin, asatiopriin, merkaptopuriin (annus)
Tikagreloor (efektiivsus)
Tolbutamiid (efektiivsus)
Tramadol (annustamine)
Trastuzumab (efektiivsus)
Hüpertensiooni ravi tavapäraste ravimitega
Triptaanid (efektiivsus)
Vaktsineerimine (kõrvaltoimed)
Valproehape (kõrvaltoimed)
Venlafaksiin (annustamine)
Venlafaksiin (efektiivsus)
Vincristine (kõrvaltoimed)
Vinkristiin (annustamine)
Vinkristiin (efektiivsus)
Vorikonasool (kõrvaltoimed)
Vorikonasool (annustamine)
Varfariin (kõrvaltoimed)
Varfariin (annustamine)
Ziprasidoon (efektiivsus)
Zuklopentiksool (annustamine)
© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Контакт
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498

Made on
Tilda