Geenitestid
(DNA-testid, geneetiline uuring)

Miks tasub teha geenianalüüs?

Saa oma tervise kohta teada palju olulist.
DNA-testi tulemused võimaldavad ennetada haiguseid, määrata igale inimesele tema jaoks sobivaimat ravi ning aidata inimestel mõista enda keha veelgi paremini.

Geenitesti võib teha igaüks, olenemata soost ja vanusest, kuna esitatud andmed on väärtuslikud ja usaldusväärsed igal ajahetkel. Lisaks on analüüsitud DNA praktiliselt muutumatu kogu elu jooksul, seega pole vahet, millal inimene selle lihtsa testi läbib.
NB! Meie testi ei kasutata sugulastevaheliste peresidemete (sh isaduse) määramiseks.
Palun pange tähele, et meie testis on andmete hulk teie päritolu kohta piiratud võrreldes teiste testidega, mis on otseselt suunatud teie päritolu määramisele (näiteks 23andme, MyHeritage jne), seega kui teie peamine soov on oma päritolu välja selgitada, siis meie test ei ole tõenäoliselt teile eriti sobiv. 5/6 meie geenitestist katab teie tervise iseärasusi ja eelsoodumusi haigustele ning ainult 1/6 katab teie päritolu.

Palju mitmekülgset ja detailset infot

Geneetiline eelsoodumus haigusteks
DNA-testi tulemus kirjeldab teie vastuvõtlikkust erinevatele haigustele. See võrdleb teie isiklikke riske sama vanuse, rassi, soo ja geograafilise piirkonna keskmise riskiga.

TellmeGen testist saadud informatsiooni põhjal saate rakendada just teile sobivaid meetmeid, mis aitavad haiguste teket vältida.
Ravimite sobivus ja metabolism
Farmakogeneetika on personaliseeritud meditsiini alus. DNA-test aitab teil mõista, kuidas teie keha reageerib erinevatele ravimitele.

TellmeGen testi aruanne võimaldab arstil määrata parimat farmakoloogilist ravi, arvestades iga haiguse jaoks sobivat annust. Sedasi vähendate taastumisaega ja ravimite kõrvaltoimeid.

Pärilikud monogeensed haigused

Monogeenne haigus on teatud tüüpi pärilik haigus, mis on põhjustatud ühe geeni DNA järjestuse mutatsioonist või muutusest. Kas olete päriliku monogeense haiguse kandja? Uurige välja, milline on selle mõju teie või teie laste tervisele.
Üldine tervis ja heaolu
TellmeGen testi aruande põhjal saate kohandada oma elustiili ja toitumist vastavalt teie makrotoitainete ainevahetusele ning teie võimele sünteesida vitamiine ja taastada lihaseid pärast treeningut.
Isiklikud omadused
Iga inimene on ainulaadne. TellmeGen testiga saate teada oma geneetiliste tunnuste kohta, mis eristavad teid teistest.

Lisaks avastate palju omadusi, mille osas te isegi ei teadnud, et nende eest võib geneetika olla vastutav. Näiteks nikotiinisõltuvus, loogilise mõtlemise oskus või une kestus.
Sugupuu ja päritolu
Meie (kui liigi) päritolu ulatub Aafrika mandrile 200 000 aastat tagasi. Sellest ajast alates on inimesed praeguse geograafilise jaotuse saavutamiseks valinud erinevaid teid. TellmeGen testist saate täpsemalt teada, kes on teie esivanemad.

Kuidas kasutada DNA-testi infot igas vanuses?

Saa oma tervise kohta teada palju olulisi andmeid.
Lapsed
Laste puhul eelneb geenitesti soetamisele kohustuslik konsultatsioon arstiga, mille käigus arutatakse vanematega testi tegemise vajadust ja tulemustega tutvumisega kaasnevaid riske.
 • Hoolitsemine ja ennetamine kõikidel eluetappidel
  Teie lapse geneetiline aruanne aitab teil algusest peale mõista, kuidas kohandada lapse toitumist, elustiili ja muud.
 • Geneetiliste kitsaskohtade mõistmine ja nende ületamine
  Tervishoiu tõhususe parandamine geneetilise aruande põhjal.
 • Fenotüüpsete tunnuste areng ajas
  Avastage need omadused, mis muudavad teie lapse ainulaadseks. Milline saab ta olema?
 • Farmakoloogia kasutamine
  Uurige, millised ravimid ja annused võivad teie last kõige rohkem aidata ja kuidas saate vältida kõrvaltoimeid.
 • Geneetiliste riskide arengu mõistmine aja jooksul
  Modelleerige oma lapse harjumusi vastavalt tema geneetilise registri omadustele.
 • Personaliseeritud meditsiin
  Uuring annab informatsiooni, kuidas saab personaliseeritud meditsiini kõige paremini rakendada.
Täiskasvanud
 • Varajase diagnoosimise tähtsus
  Teades oma haiguste riskitegureid, saate neil näitajatel rohkem silma peal hoida.
 • Sobivus oma partneriga

  Vältige pärilike haiguste edasikandmist oma järglastele.

 • Parem enda tundmine

  Kas teil on enda kohta küsimusi, millele keegi teine ​​vastata ei oska? Geneetiline aruanne aitab teil ennast veelgi paremini tundma õppida.

 • Farmakoloogia kasutamine

  Saate teada, milliseid ravimeid te ei tohiks võtta, millised annused on teile sobilikumad, kuidas vältida kõrvaltoimeid, jpm.

 • Haiguste ennetamine

  Kui teie DNA muudab teid mingitele haigustele vastuvõtlikumaks, saate selle vältimiseks muuta oma harjumusi. Näiteks kui teil on suurem eelsoodumus nahavähile, saate seda ennetada nii, et olete päikese käes ettevaatlik ja kaitsete end eriti hoolikalt.

 • Personaliseeritud meditsiin
  Teie geneetilise registri alusel saab kohandada ravi just teie jaoks, mitte üldiste juhendite alusel.
Eakad üle 65 eluaasta
 • Täiendus diferentsiaaldiagnostikale
  Geneetiline aruanne võib tuvastada erinevaid terviseprobleeme ja aidata teie arstil teha otsuseid parima ravi suunas. See hõlmab diabeeti, kõrget vererõhku, kolesterooli, jpm.
 • Raviarsti hoolikas järelevalve
  Teie geneetilist aruannet saab arst kasutada abivahendina, et läbi viia üksikasjalikum ja isikupärasem järelkontroll.
 • Perekondliku kuuluvus pärilike haiguste korral

  Pärilikud haigused võivad mõjutada mitut sama perekonna liiget. Test aitab neid tõhusalt tuvastada ja ravida.

 • Abi subkliiniliste haiguste diagnoosimisel
  Paljusid haigusi saab avastada juba enne sümptomite ilmnemist. Seetõttu saab neid varem ravida, parandades oluliselt nende kulgu.
 • Farmakoloogia kasutamine

  Uurige, millised ravimid ja annused võivad teid kõige rohkem aidata ja kuidas kõrvaltoimeid vältida.
Vaata, kuidas testi tulemused näevad välja
(suunab Google Drive lehele)

TellmeGen DNA analüüs on geneetiline test, mis hõlmab suure hulga vajalikke näitajaid alates tervisearuannetest kuni sugupuuni.

TellmeGen on välja töötanud ennustava geneetika metoodika, mis võib tõsta analüüsitavate variantide arvu kümnete miljoniteni. Selle uue tehnoloogiaga on avastatud uued seosed geneetiliste variantide, haiguste, sümptomite ning muude tegurite vahel, suurendades oluliselt meie pakutud testide usaldusväärsust.

Mis on geeniuuring?

Geneetiline testimine on "kromosoomide (DNA), valkude ja teatud metaboliitide analüüs, et tuvastada genotüüpe, mutatsioone, fenotüüpe või karüotüüpe, mis on seotud pärilike haigustega kliinilisel eesmärgil" (Holtzman & Watson 1997).

See on keeruline test, mida tehakse DNA laboris, et määrata kindlaks patsiendi konkreetse haiguse või tunnuse geneetiline põhjus (st geneetiline mutatsioon). Kui muutused genoomis on nii suured, et neid saab tuvastada kromosoome mikroskoobi all vaadates, nimetatakse seda karüotüpiseerimiseks või tsütogeneetiliseks uuringuks.

Kui muutused genoomis on vastupidi nii väikesed, et mõjutavad ühte DNA keemilist alust, siis nimetatakse neid molekulaaruuringuteks ja vaja on sekveneerida väikest osa inimese genoomist. See nõuab keerukaid DNA analüüsi meetodeid.

Nende geeniuuringutega saab geneetika põhjal diagnoosida pärilikke haigusi, arvutada teatud haiguste riske, mille puhul geenid mängivad olulist rolli ning selgeks teha seda, milline roll on erinevatel ravimitel või ravimite metabolismil (lisaks inimese põlvnemise informatsioonile).

Geneetilise uuringu läbiviimiseks on vaja uurida meie rakkudes leiduvat geneetilist materjali. Tavaliselt tehakse seda vereproovist, kuid teatud testide puhul on see võimalik ka süljeproovi põhjal. Geeniuuringuid saab teha DNA eraldamise ja selle genoomi osa lugemise teel. Igal inimesel on igast geenist kaks koopiat, millest üks on päritud isalt ja teine ​​emalt. Arvatakse, et seal on üle 25 000 geeni.

Kuna DNA testimine võib põhjustada eetilisi ja psühholoogilisi probleeme, kaasneb sellega sageli ka geneetiline nõustamine, mida pärast tulemuste saamist ka oma kliinikus pakume.

Testi tulemusi ei ole tõlgitud vene ega eesti keelde, kuid seda saab hõlpsasti teha Google Chrome brauseris!

DNA-testi tüübid

DNA analüüse ja teste on olemas mitmeid. Alljärgnevalt on lahti kirjutatud meil pakutav geenitest TellmeGen.

Ennustav testimine

Testis tuvastatakse haigustega seotud geneetilisi mutatsioone, mis võivad avalduda kogu elu jooksul. Sellest võib olla abi inimesele, kellel on geneetilise häirega pereliige. Test aitab ennustada haigestumise tõenäosust geneetilise eelsoodumuse abil. Ennustav testimine tuvastab mutatsioone, mis suurendavad või vähendavad tõenäosust haigestuda haigustesse, milles geneetika mängib suuremal või vähemal määral rolli.

Analüüsitakse geneetilist eelsoodumust sellistele haigustele nagu diabeet, depressioon, Alzheimeri tõbi, erinevad vähitüübid ja palju muud. Nende geneetilise eelsoodumuse tundmine võimaldab harjumusi muutes ennetada ja vähendada tekkeriski, kuna paljudes neist mängib väga olulist rolli ka keskkonnategur.

Testimine kandlusele

Haiguste kandluse geneetilist testimist kasutatakse inimeste skriinimiseks, kellel on üks koopia geneetilisest mutatsioonist, mis kahes eksemplaris esinedes põhjustab geneetilist haigust. Seda tüüpi testimist pakutakse inimestele, kelle perekonnas on esinenud geneetilisi häireid, samuti inimestele, kes kuuluvad etnilistesse rühmadesse, kus on kõrgem risk haigestuda teatud geneetilistesse haigustesse. Kui testitakse mõlemat vanemat, võib test anda ülevaate potentsiaalsest riskist saada geneetiliste probleemidega laps.

Nende hulgas uuritakse tsüstilist fibroosi ehk hemofiiliat A.

Farmakogeneetika

Farmakogenoomika eesmärk on luua ravimeid, mis on kohandatud igale patsiendile ja nende genoomsete tingimustega. Väga oluline on teada, milline ravim on kõige tõhusam, milline on kõige ohutum, milline on antud ravimi sobiv annus jne. Oluline on teada, et lisaks geneetilistele teguritele võivad inimese reaktsiooni ravimitele mõjutada keskkond, toitumine, elustiil ja tervislik seisund.

Individuaalsed tunnused

Erinevad fenotüüpilised omadused on suuremal või vähemal määral seotud geneetikaga. Samuti võivad need aidata teil saada laiemaid teadmisi iseendast, näiteks nutrigenoomikast, silmade värvusest, kiilaspäisusest, rasvumisest, ainevahetuse kiiruse iseärasustest jpm.

Sugupuu ja päritolu

Geenitest võimaldab neil, kes on huvitatud oma perekonna ajaloost, saada teavet, mis täiendab juba olemasolevat teistelt sugulastelt ja mujalt saadud informatsiooni. DNA variatsiooni uurimine võib anda meile vihjeid inimese esivanemate päritolu kohta.

NB! Meie testis sisalduv informatsioon teie päritolu ja sugupuu kohta on piiratud võrreldes teiste otseselt teie päritolu määramisele suunatud testidega, seega kui teie peamine soov on saada teada päritolu, siis meie test teile suure tõenäosusega ei sobi.

Pakume igale kliendile personaalset lähenemist ning esmaklassilist spetsialistide meeskonda

Meie meeskonnas on kogenud ja oma ala parimad spetsialistid, kelle sooviks on aidata igat klienti, lähtuvalt just tema soovidest, vajadustest ning kaebustest.

 • Arst
 • Dietoloog
 • Massöör
 • Psühholoog
 • Hüpnoterapeut
 • Coach

Geenitestidega tutvumist soovitame alustada põhjalikumast konsultatsioonist arstiga, kes aitab teil määrata eesmärgid ja leida neile optimaalse lahenduse.

Teekond terviseni algab siit.
© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Контакт
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498

Made on
Tilda