Mis on pidev veresuhkru jälgimine ja kuidas see töötab?

Igaüks võiks lasta oma veresuhkru taset regulaarselt kontrollida. See aitab õigeaegselt avastada ainevahetushäireid, eeldiabeeti ja 2. tüüpi diabeeti ning vältida nende muutumist kroonilisteks haigusteks.

Milliste veresuhkru väärtuste poole peaks püüdlema?

Ideaalis võiks teie veresuhkru näit olla tühja kõhuga vahemikus 3,8-4,9 mmol/L, söögi ajal ja pärast sööki - alla 7,9 mmol/L. Klassikaline meditsiin aga peab normiks tühja kõhu veresuhkru näitu kuni 6,0 mmol/L ning 2 tundi pärast sööki alla 10 mmol/L. Kui me soovime, et meie tervis oleks korras, siis tasuks sihtida ideaalilähedasi väärtuseid.

Veresuhkru näidud võivad erineda erinevatel inimestel, sh nendel, kellel juba on diagnoositud eeldiabeet või 2. tüüpi diabeet - seega tuleks veresuhkru sihtväärtust määrata individuaalselt koos oma arstiga.


Eesmärke võivad mõjutada järgmised tegurid:

 • Diabeedi tüüp, raskusaste ja haiguse kulg

 • Vanus

 • Rasedus
 • Üldine tervis, füüsiline aktiivsus ja krooniliste haiguste olemasolu

Noorematel inimestel on tavaliselt madalam veresuhkru tase kui vanematel. Väga oluline on jälgida, et veresuhkru tase ei kõiguks päeva jooksul väga suurel määral - sellega saab vältida veresoonte ja närvide kahjustust, mis on väga iseloomulik tüsistus ülekaalulisuse ja 2. tüüpi diabeedi puhul.

Mida me pakume?

Veresuhkrumonitor (CGM) kasutab nahale paigaldatud Dexcom ONE andurit, et mõõta teie veresuhkrut iga 2-5 minuti järel. See jälgib pidevalt reaalajas veresuhkru taset ja edastab selle info Bluetoothi ​​kaudu nutitelefoni.


EnnetusMeditsiini Kliinikus paigaldame Dexcom ONE monitori 10 päevaks - see võimaldab ööpäevaringselt jälgida veresuhkru taset ilma näpuotste torkimiseta. Monitori paigaldamine on praktiliselt valutu. Monitor töötab edukalt ka sportimise ajal, duši all olles, ujudes või magades.

Dexcom ONE kasutamise eelised

 • Võimalus kontrollida toidu ja treeningu mõju veresuhkru tasemele

  Saate tuvastada kõrge ja madala veresuhkru episoode kohe nende ilmnemisel, vältides potentsiaalselt ohtlikke tagajärgi

 • Mugav asukoht

  Õlavarrele või kõhule asetatud monitor saadab iga 5 minuti järel veresuhkru näidud Bluetoothi kaudu nutitelefoni

 • Pidev glükoosi taseme
  kontroll

  Seade mõõdab veresuhkru taset ka öösel ning siis, kui olete trennis või roolis

Mille poolest erinevad CGM-näidud veresuhkru mõõtmistest näpuotsaverest (kapillaarglükoos)?

CGM mõõdab veresuhkru taset teie keharakke ümbritsevas vedelikus (tuntud kui interstitsiaalne vedelik).

Veresuhkur hajub vere ja interstitsiaalse vedeliku vahel. Kuigi need on omavahel tihedalt seotud, võivad mõnikord vere ja interstitsiaalne glükoositase erinevaid tulemusi näidata.

Teie kapillaarglükoosi tase tõuseb või langeb kiiremini kui teie interstitsiaalse vedeliku tase.

Interstitsiaalse vedeliku glükoosisisaldus reageerib veresuhkru muutustele väikese hilinemisega - umbes 5-15 minutit, kuid tänu CGM monitorile on võimalik jälgida veresuhkru taseme kõikumisi ööpäevaringselt 10 päeva jooksul, mis kapillaarglükoosi analüüsi korral ei ole teostatav.

Veresuhkru taseme kõikumised leiavad tavaliselt aset näiteks pärast sööki, insuliini manustamist või treeningut, samuti stressirohketes olukordades.

CGM on just seetõttu kasulik, et tänu sellele on võimalik analüüsida glükoositaseme suundumusi ja mustreid, samuti nende muutuste suunda ja kiirust. See võimaldab aru saada konkreetse patsiendi keha eripärast ning ainevahetusest.

Ainus kord, mil tasub CGM mõõtmise järel teostada ka kapillaarglükoosi analüüsi, on siis, kui CGM näitab väga madalat väärtust ning soovite seda üle kontrollida.

Kuidas ma saan CGM monitori abil parendada oma veresuhkru taseme näitusid?

Toitumine: valige õiged süsivesikute/suhkru tarbimise strateegiad, et optimeerida oma tervist ja sooritusvõimet – "teenige need välja". Uuringud näitavad, et kõrge glükeemilise tasemega süsivesikute tarbimine võib mõnikord olla mõistlik kohe pärast intensiivset tegevust, muul ajal oleks heaks valikuks madala glükeemilise tasemega toidu tarbimine.


Õige treening: lisage oma iganädalasse rutiini nii HIIT kui ka vastupidavustreeninguid, et maksimeerida üldist kasu tervisele ja jõudlusele. CGM seade näitab, millal oleks kõige mõistlikum teha trenni, et vältida liigset kurnatust ja veresuhkru kõikumisi.


Kvaliteetne uni: minge magama iga päev samadel kellaaegadel, enne magamaminekut vähendage kokkupuudet sinise valgusega ja magage regulaarselt vähemalt 7 tundi öösel.

Registreeru monitori paigaldusele
© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Kontakt
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498


Made on
Tilda