Kaalu langetamine ilma operatsioonita

Kaalu langetamine ilma operatsioonita

Ilustandardid muutuvad ajas, kuid sihvakas, toonuses, terve keha on eelkõige tervisest hoolitsemise märk.

Inimeste kehaehitus ja toimimine on erinev, kuid see ei takista meil oma keha eest hoolitseda.

Oleme teadlikud, et kaalulangetamise teekond pole alati lihtne, kuid oleme veendunud, et koostöös EnnetusMeditsiini Kliinikuga on see võimalik.

Selgitame lähemalt, kuidas on võimalik kaalust alla võtta ilma operatsioonita ning kuidas meie kliiniku spetsialistidega on see protsess kehale ohutu ning tulemusteni viiv.

Ülekaalu põhjused

Meie eesmärk EnnetusMeditsiini Kliinikus on välja selgitada ülekaalu põhjused ja aidata seda langetada niivõrd, et see aasta või paari jooksul enam tagasi ei tuleks.

Oleme oma kauaaegse töökogemuse jooksul kogenud, et ülekaalu oluliseks põhjuseks on tasakaalu puudumine tarbitud süsivesikute/suhkrute ning kulutatud energia vahel, millega kaasnevad hormonaalsed ja biokeemilised muutused, sh selline seisund nagu insuliiniresistentsus. Liigne süsiveiskute tarbimine koos muude ebasoodsate teguritega soodustab rasva ladestumist.

Kindlasti mängib rolli ka vähene liikumine istuva eluviisi või töö puhul, krooniline stress.

Ülesöömine, tasakaalustamata toitumine võib sageli olla lihtsalt halb harjumus, kuid paljudel juhtudel on see seotud hoopiski inimese soole mikrobioomi häire, närvisüsteemi haiguste, unepuuduse ning ravimite tarbimisega.

Samuti mõjutavad kehakaalu endokriinsüsteemi haigused - kilpnäärme alatalitlus (hüpotüreoidism), seedekulgla haigused, hüperkortitsism (Cushingi sündroomi puhul) ning mõned füsioloogilised seisundid - rinnaga toitmise periood, menopaus, rasedus.
Hormonaalne tasakaalutus, mis võib hõlmata selliseid hormoone nagu kortisool, glükagoon, insuliin, leptiin, greliin, koletsüstokiniin ja teisi, mis on seotud nälja- ja küllastustunde tekkega, on ülekaalu põhjuste hulgas alati kesksel kohal.

Tulles EnnetusMeditsiini Kliinikusse konsultatsioonile aitavad meie arstid esmalt uurida, millest võib liigne kehakaal tingitud olla. Alles seejärel saame anda personaalset abi.

Ülekaalu riskid

Alimentaarne ehk “valest söömisest” rasvumine on elustiilihaigus, millega kaasnevad riskid erinevate haiguste tekkeks, nagu näiteks autoimmuunhaigused, kõrgvererõhutõbi ja südameinfarkt, depressioon ja ärevus, korduvad põiepõletikud, akne ja ekseem, dementsus ja paljud muud.

Ülekaal ja rasvumine on ka kroonilise põletiku põhjuseks ning on tihedas seoses
insuliiniresistentsusega.

Kaalu langetamise ravi

Üks peamisi meetodeid, mida me kasutame EnnetusMeditsiini Kliinikus ülekaalulisuse ravis, on hormonaalse düsbalansi ja toitumise korrigeerimine.

Samuti anname soovitusi elustiili muutmiseks, sh streesiga toimetulekuks ja sportimiseks.

Kaalu langetamise protsess võib võtta 6-24 kuud, tulemuseks on parem tervis ja enesekindluse tõus.

Milliseid dieete ja toitumisviise me kasutame?

Meie meeskond aitab valida kõige sobilikuma ja tõhusama dieedi, mis võib hõlmata järgmist:

 • Madala süsivesikute sisaldusega dieet (süsivesikutevaene dieet, low-carb diet, LCHF)
 • Ketogeenne dieet (keto dieet)
 • Vahelduv paastumine (intervallpaastumine, intermittent fasting) või paastu imiteeriv dieet
 • Paleo dieet
 • Madala FODMAP-i sisaldusega dieet (low-FODMAP diet)
 • Taimetoitlastele sobilik dieet, madala süsivesikute sisaldusega
 • Muu dieet, mis sobib just Teile
 • Individuaalselt valitud toidulisandid

Milliseid uuringuid me kasutame?

Ülekaalulise põhjuse väljaselgitamiseks, ravi määramiseks ja selle jälgimiseks viime läbi vestlust ja läbivaatust, täidame küsimustikke ja suuname uuringutele.
Olulisemad uuringud:

● Vere, uriini, väljaheite analüüsid.
● Kõhuõõne organite või kilpnäärme ultraheliuuring.
● Kaela veresoonte ultraheliuuring veresoonte lupjumise raskusastme määramiseks.
● Muud vajalikud uuringud.

Vajadusel paigaldame kliinikus õlavarrele 24/7 veresuhkru monitori 10ks päevaks või nädalaks, et saada võimalikult täpset teavet veresuhkru taseme kohta päeva lõikes.

Kas me kasutame kehakaalu langetamiseks ravimeid?

Raskematel rasvumise juhtumitel, 2. tüüpi diabeedi, südame-veresoonkonna haiguste, seedeprobleemide ja muude tervisehäirete korral, võime soovitada kasutada retseptiravimeid või toidulisandeid, mille toime on teaduslikult tõestatud.


Näiteks võime soovitada rasvumise ja 2. tüüpi diabeedi ravis kasutada selliseid ravimeid nagu semaglutiidi süstid või tabletid, naltreksoon/bupropioon, metformiin ja muud. Samuti teatud juhtudel võivad olla abiks söögiisu pärssivad, veresuhkru taseme langetavad ning ainevahetust soodustavad toidulisandid nagu Gymnema sylvestre, glükomannaan, Garcinia cambodga, berberiin jm.


Südame-veresoonkonna haiguste ja nende tüsistuste riskide vähendamiseks, nooruslikkuse säilitamiseks võime soovitada kasutada ravimeid nagu telmisartaan ja teaduslikult tõestatud efektiivsusega toidulisandeid nagu brokoli või küüslaugu ekstrakt, lükopeen jt.

Kas me kasutame kehakaalu langetamiseks rasvaimu?

Rasvaimu on operatsioon, mille eesmärk on eemaldada liigne rasv kõhult, reitelt või tuharatelt. Protseduure on mitut tüüpi - laseriga, ultraheliga ja vaakumiga. Rasvaimu meetodi põhieesmärk ei ole kaalu langetamine, vaid keha piirjoonte korrigeerimine.


Rasvaimu eemaldab liigse rasvkoe ega ole ülekaalulisuse põhjuste ravi. Lisakilod võivad tagasi tulla 1-2 aasta pärast.


EnnetusMeditsiini Kliiniku töö eesmärk on teie vaevuste leevendamine võimalikult ravimivabalt ja loomulikul teel.

Seetõttu EnnetusMeditsiini Kliinik aitab langetada kaalu ilma igasuguse operatsioonita vaid teie elustiili, toitumise, kehalise aktiivsuse ja vaimse heaolu paranemise tulemusena ehk põhjuste ravimisega.

EnnetusMeditsiini Kliinik pakub igale kliendile personaalset
lähenemist ning esmaklassi spetsialistide meeskonda

Meie meeskonnas on kogenud ja oma ala parimad spetsialistid, kelle sooviks on aidata igat klienti, lähtuvalt just tema soovidest, vajadustest ning kaebustest.
 • Preventatiivse (ennetava) meditsiini arst
 • Anti-age meditsiini arst
 • Kehakaaluarst
 • Perearst
 • Toitumisspetsialist/dietoloog
 • Psühholoog
  Kehakaalu langetamise raviga tutvumist soovitame alustada põhjalikumast konsultatsioonist arstiga, kes aitab teil määrata eesmärgid ja leida neile optimaalse lahenduse.

  Teekond terviseni algab siit.
© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Kontakt
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498


Made on
Tilda