Kaalu langetamine arsti juhendamisel

Kaalu langetamise teekond ei pruugi enamasti lihtne olla, kuid koostöös EnnetusMeditsiini Kliinikuga on see võimalik.

Selgitame arsti, spetsialistide ja tervisenäitajate abil välja, millest on kaalutõus tingitud ning mis on parim viis kaalust alla võtmiseks - ilma operatsioonita. Koostöös arsti ja kliiniku spetsialistidega on kaalulangetuse protsess kehale ohutu ning viib soovitud tulemusteni. Kaalu langetamine võib võtta aega 6-24 kuud ning tulemuseks on parem tervis, madalam kaal ja enesekindluse tõus.

Ülekaalu põhjuste väljaselgitamine

Meie eesmärgiks on välja selgitada ülekaalu põhjused ja aidata kliendil kaalu langetada nii, et see aasta või paari jooksul enam tagasi ei tuleks.
 • Soolestiku mikrobioomi häire
  Soolestiku mikrobioomil on ülioluline roll kehakaalu säilitamises. Viimased uuringud näitavad, et teatud soolebakterite aktiivsus määrab seda, kas olete ala-, üle- või normkaalus.

  Soolebakterid toodavad nii põletikku soodustavaid, kui ka põletikuvastaseid ja signaale edastavaid molekule (näiteks tsütokiine, neurotransmittereid, jm), mille abil organism saab infot, kas on vaja rasva talletada või kulutada.

  Samuti soodustab treve mikrobioom söögiisu vähenemist ja häirunud mikrobioom magusaisu tõusu.
 • Hormonaalsed mutused
  Tänapäeva meditsiinis peetakse ülekaalu eeskätt krooniliseks ainevahetushäireks, mille taga peitub erinevate füsioloogiliste ja biokeemiliste protsesside püsiv häire.

  Väga oluliseks teguriks ülekaalu ja rasvumise arengus peetakse sellist seisundit nagu insuliiniresistentsus.

  Tähtis on mõista, mis põhjustas teil selliseid püsivaid muutusi ja keskenduda nende kõrvaldamisele. Me kontrollime teie hormonaalset tasakaalu, sh testime teid insuliiniresistentsuse suhtes.
 • Unepuudus
  Lühiajaline unepuudus ei põhjusta tavaliselt olulisi probleeme.

  Pikaajaline unepuudus - kuude ja aastate jooksul väljakujunenud unedefitsiit on levinud krooniliste põletike allikas. Kroonilise unepuuduse tõttu kannatab inimene püsiva väsimuse käes, tema neerupealiste töö on häiritud, esineb kortisooli taseme kõikumisi, püsib üliolulise unehormooni melatoniini nappus, mis vastutab sh rasva kulutamise eest.

  Me uurime teie une efektiivsust Firstbeat Bodyguard3 monitoriga, mis aitab aru saada, kui hästi te taastute puhkehetkedel.
 • Kilpnäärme alatalitus
  Kilpnääre vastutab suures osas meie keha ainevahetuse, sh ainevahetuskiiruse eest. Kuigi vananemisel tekib inimesel loomulik kilpnäärme alatalitluse seisund, millel on kaitsev ja vananemist aeglustav mõju, esineb hüpotüreoosi sageli ka noortel inimestel, eriti naistel. See toob kaasa metabolismi aeglustumise, mis võib põhjustada ka kehakaalu tõusu.

  Sageli on kilpnäärme alatalitluse põhjuseks krooniline autoimmuunne türeoidiit, ehk Hashimoto türeoidiit. Me oskame tänu analüüside tõlgendamisele hinnata, kas teie kilpnääre vajab lisatuge.
 • Geneetiline eelsoodumus
  Viimaste aastate uuringud on kinnitanud, et mõningatel inimestest võib kiirem või aeglasem ainevahetus (mida tavaliselt määratakse baasainevahetuse kiirusena) olla osaliselt tingitud geneetilisest iseärasustest.

  Nendel, kellel on eelsoodumus aeglasemale metabolismile, võib olla kergem kaalus juurde võtta ja ühtlasi keerulisem liigsetest kilodest lahti saada. Meie geenitest on siin kindlasti abiks! Samas, tuleb pidada silmas, et tegemist on vaid eelsoodumuse uuringuga ning määravaks märksõnaks kaalulanguse puhul
  on ELUSTIIL.
 • Krooniline stress
  Lühiajalist stressi peetakse kasulikuks, pikaajalist kahjulikuks. Krooniline stress on tänapäeval immuun-, endokriin- ja närvisüsteemi ning südame-veresoonkonna jm elundkondade peamine vaenlane. Krooniline stress käivitab pisikesi põletikke üle kogu keha.

  Krooniline füüsiline ja vaimne stress sunnib teid sööma rohkem ja sagedamini just magusat. "Valmisoleku" seisund segab teie normaalset und, mis omakorda soodustab kaalu tõusu. Stressi taseme määramiseks kasutame erinevaid seadmeid ja vereproove.

Loe madala süsivesikute sisaldusega dieedi kohta lähemalt siit

Meie kogemus näitab, et ülekaalu oluliseks algpõhjuseks on tasakaalu puudumine tarbitud süsivesikute/suhkrute ning kulutatud energia vahel. Seetõttu mängib kaalulangetuse puhul olulist rolli ka inimese eluviis - sealhulgas istuv töö, vähene liikumine, ülesöömine, tasakaalustamata toitumine, jne.

Pikaajalise ebatervisliku eluviisiga kaasnevad hormonaalsed ja biokeemilised muutused organismis, sealhulgas selline seisund nagu insuliiniresistentsus. Ajapikku soodustab liigne süsivesikute tarbimine koos muude ebasoodsate teguritega rasva ladestumist.

Kõik see võib sageli olla lihtsalt halb harjumus, kuid paljudel juhtudel on see seotud hoopiski mõne haiguse, stressi või ravimite tarbimisega.

Nälja- ja küllastustunde tekkega seotud hormonaalse tasakaalu puudumine on ülekaalu põhjuste hulgas alati kesksel kohal. See hõlmab selliseid hormoone nagu kortisool, glükagoon, insuliin, leptiin, greliin, koletsüstokiniin ja teised.
Loe rohkem insuliiniresitentsuse kohta, sh sellest, kuidas me seda diagnoosime, ravime ja ennetame SIIT.
KAALU LANGETAMISE RAVI

Üks peamisi meetodeid, mida kasutame ülekaalulisuse ravis on hormonaalse düsbalansi ja toitumise korrigeerimine.

Samuti anname soovitusi elustiili muutmiseks, stressiga toimetulekuks ja füüsilise aktiivsuse toetuseks.

Kasutame aktiivselt oma töös tõestatud efektiivsusega toidulisandeid
Eeskätt kasutame kombinatsioone berberiiniga (Berberine), aga ka muid lisandeid, mille põhieesmärkideks on söögiisu, sh magusaisu vähendamine, insuliiniresistentsuse vähendamine ja kehakaalu alandamine. Samuti on valikus toidulisandeid närvisüsteemi toetamiseks ja polütsüstiliste munasarjade sündroomi raviks.

Milliseid uuringuid kasutame?

Ülekaalu põhjuste väljaselgitamiseks, ravi määramiseks ja selle jälgimiseks viime läbi vestluse ja läbivaatuse, täidame küsimustikke ja suuname uuringutele.

Vajadusel paigaldame kliinikus õlavarrele kuni kümneks päevaks 24/7 veresuhkru monitori, et saada võimalikult täpne teave veresuhkru taseme kõikumise kohta päeva lõikes.

Lisaks kasutame HRV monitori (Heart Rate Variability ehk südame löögisageduse varieeruvus) stressi taseme mõõtmiseks.
 • Vere, uriini ja väljaheite analüüsid

 • Kõhuõõne organite
  või kilpnäärme
  ultraheliuuring

 • Geenitest

 • Muud vajalikud
  uuringud

Ravimite kasutamine kehakaalu langetamisel

Raskematel rasvumise juhtumitel, 2. tüüpi diabeedi, südame-veresoonkonna haiguste, seedeprobleemide ja muude tervisehäirete korral, võime määrata retseptiravimeid või toidulisandeid, mille toime on teaduslikult tõestatud (nagu metformiin, Ozempic ehk semaglutiid jm).

Pakume igale kliendile personaalset
lähenemist ning esmaklassilist spetsialistide meeskonda

Meie meeskonnas on kogenud ja oma ala parimad spetsialistid, kelle sooviks on aidata igat klienti, lähtuvalt just tema soovidest, vajadustest ning kaebustest.
 • Arst
 • Dietoloog
 • Massöör
 • Hüpnoterapeut
 • Coach
 • Psühholoog
  Kehakaalu langetamise protsessiga tutvumist soovitame alustada põhjalikumast konsultatsioonist arstiga, kes aitab teil määrata eesmärgid ja leida neile optimaalse lahenduse.

  Teekond terviseni algab siit.

Milliseid dieete ja toitumisviise kasutame?


Meie meeskond aitab valida kõige sobilikuma ja tõhusama dieedi.

 • Vahelduv paastumine (intervallpaastumine, intermittent fasting) või paastu imiteeriv dieet
 • Madala süsivesikute sisaldusega dieet (süsivesikutevaene dieet, low-carb diet, LCHF)
 • Madala FODMAP-i sisaldusega dieet (low-FODMAP diet)
 • Taimetoitlastele sobilik dieet, madala süsivesikute sisaldusega
 • Paleo dieet
 • Ketogeenne dieet (Keto dieet)
 • Individuaalselt valitud toidulisandid
 • Muu dieet, mis sobib just Teile

Ülekaalu riskid

Alimentaarne ehk “valest toitumisest tingitud” rasvumine on elustiilihaigus, millega kaasnevad riskid erinevate haiguste tekkeks. Nendeks on näiteks autoimmuunhaigused, kõrgvererõhutõbi, südameinfarkt, depressioon, ärevus, korduvad põiepõletikud, akne, ekseem, dementsus ja paljud muud. Ülekaal ja rasvumine on ka kroonilise põletiku põhjuseks ning on tihedas seoses
insuliiniresistentsusega.

Kas kasutame kehakaalu langetamiseks rasvaimu?

Rasvaimu on operatsioon, mille eesmärgiks on eemaldada liigne rasv kõhult, reitelt või tuharatelt. Protseduure on mitut tüüpi - laseriga, ultraheliga ja vaakumiga. Rasvaimu meetodi põhieesmärk ei ole kaalu langetamine, vaid keha piirjoonte korrigeerimine. Rasvaimu eemaldab liigse rasvkoe ega ole ülekaalulisuse põhjuste raviks. Lisakilod võivad tagasi tulla 1-2 aasta pärast.


EnnetusMeditsiini Kliiniku töö eesmärgiks on teie vaevuste leevendamine võimalikult ravimivabalt ja loomulikul teel. Seetõttu aitab EnnetusMeditsiini Kliinik langetada kaalu ilma operatiivse sekkumiseta - vaid teie elustiili, toitumise, kehalise aktiivsuse ja vaimse heaolu paranemise tulemusena ehk põhjuste elimineerimisega.

© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Kontakt
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498


Made on
Tilda