Kaalu langetamine arsti juhendamisel

— Kaalulangetamise teekond pole enamasti lihtne, kuid koostöös EnnetusMeditsiini Kliinikuga on see võimalik.

— Arsti, spetsialistide ja tervisenäitajate abil selgitame välja, millest kaalutõus on tingitud, ning mis on parim viis kaalust alla võtmiseks, ilma operatsioonita. Koos arsti ja kliiniku spetsialistidega on kaalulangetuse protsess kehale ohutu ning viib tulemusteni. Kaalu langetamine võib võtta aega 6-24 kuud ning tulemuseks on parem tervis ja enesekindluse tõus.

Ülekaalu põhjuste väljaselgitamine

Meie eesmärk on välja selgitada ülekaalu põhjused ja aidata kaalu langetada niivõrd, et see aasta või paari jooksul enam tagasi ei tuleks.
 • Soole mikrobioomi häire
  Soolestiku mikrobioomil on ülioluline roll kehakaalu säilitamises. Viimased uuringud näitavad, et teatud soolebakterite aktiivsus määrab seda, kas olete ala-, üle- või normkaalus.

  Soolebakterid toodavaid erilisi nii põletikku soodustavaid, kui põletikuvastaseid ja signaalseid molekuleid (näiteks tsütokiine, neurotransmittereid, jm), mille abil organism saab infot, kas on vaja rasva talletada või kulutada.

  Samuti soodustab terve mikrobioom söögiisu vähenemist ja "haige" mikrobioom magusaisu tõusu. Me uurime teie mikrobioomi.
 • Hormonaalsed mutused
  Tänapäeva meditsiinis peetakse ülekaalu eeskätt krooniliseks ainevahetushäireks, mille taga peitub erinevate füsioloogiliste ja biokeemiliste protsesside püsiv häire.

  Väga oluliseks ülekaalu ja rasvumise arengus peetakse sellist seisundit nagu insuliiniresistentsus.

  Tähtis on mõista, mis põhjustas teil selliseid püsivaid muutusi ja keskenduda nende kõrvaldamisele. Me kontrollime teie hormonaalset tasakaalu, sh testime teid insuliiniresistentsuse suhtes.
 • Unepuudus
  Lühiajaline unepuudus ei põhjusta tavaliselt olulisi probleeme.

  Pikaajaline unepuudus, kuude ja aastate jooksul väljakujunenud unedefitsiit on levinud krooniliste põletike allikas. Kroonilise unepuuduse tõttu kannatab inimene püsiva väsimuse käes, tema neerupealiste töö on häiritud, esineb kortisooli taseme kõikumisi, püsib üliolulise unehormooni melatoniini nappus, mis vastutab sh rasva kulutamise eest.

  Me uurime teie une efektiivsust Firstbeat Bodyguard3 monitoriga, mis aitab aru saada, kuidas te taastute.
 • Kilpnäärme alatalitus
  Kilpnääre vastutab suures osas meie keha ainevahetuse, sh ainevahetuskiiruse eest. Kuigi vananemisel tekib inimesel loomulik kilpnäärme alatalitluse seisund, millel on kaitsev ja vananemist aeglustav mõju, sageli esineb hüpotüreoosi ka noortel inimestel, eriti naistel. See toob kaasa metabolismi aeglustumise, mis võib mõjutada ka kehakaalu.

  Sageli on kilpnäärme alatalitluse põhjuseks krooniline autoimmuunne türeoidiit, ehk Hashimoto türeoidiit. Me oskame hinnata, kas teie kilpnääre vajab lisatuge.
 • Geneetiline eelsoodumus
  Viimaste aastate uuringud on kinnitanud, et osal inimestest võib kiirem või aeglasem ainevahetus (mida tavaliselt määratakse basaalse ainevahetuse kiirusena) olla osaliselt tingitud geneetilisest iseärasustest.

  Nendel, kellel on eelsoodumust aeglasemale metabolismile, võib olla kergem kaalus juurde võtta ja ühtlasi keerulisem liigsetest kilodest lahti saada. Meie geenitest on siin kindlasti abiks! Samas, tuleb pidada silmas, et tegemist on vaid eelsoodumusega, kui määravaks sõnaks on siin ELUSTIIL.
 • Krooniline stress
  Lühiajalist stressi peetakse kasulikuks, pikaajalist kahjulikuks. Krooniline stress on tänapäeval immuun-, närvi-, endokriin-, südame-veresoonkonna jm süsteemide peamine vaenlane. Krooniline stress käivitab madalatasemeliseid põletikke üle kogu keha.

  Krooniline füüsiline ja vaimne stress sunnib teid sööma rohkem ja sagedamini just magusat. "Valmisoleku" seisund segab teie normaalset und, mis omakorda soodustab kaalu tõusu. Stressi taseme määramiseks kasutame erinevaid seadmeid ja vereproove.
Meie kogemus näitab, et ülekaalu oluliseks algpõhjuseks on tasakaalu puudumine tarbitud süsivesikute/suhkrute ning kulutatud energia vahel. Seetõttu mängib olulist rolli ka inimese eluviisid, sealhulgas istuv töö, vähene liikumine, ülesöömine, tasakaalustamata toitumine, jne.

Pikaajalisel tasakaalutusel kaasnevad sellega kehas hormonaalsed ja biokeemilised muutused, sealhulgas selline seisund nagu insuliiniresistentsus. Ajapikku soodustab liigne süsivesikute tarbimine koos muude ebasoodsate teguritega rasva ladestumist.

Kõik see võib sageli olla lihtsalt halb harjumus, kuid paljudel juhtudel on see seotud hoopiski mõne haiguse, stressi või ravimite tarbimisega.

Nälja- ja küllastustunde tekkega seotud hormonaalne tasakaalutus on ülekaalu põhjuste hulgas alati kesksel kohal. See hõlmab selliseid hormoone nagu kortisool, glükagoon, insuliin, leptiin, greliin, koletsüstokiniin ja teised.
KAALU LANGETAMISE RAVI

Üks peamisi meetodeid mida kasutame ülekaalulisuse ravis on hormonaalse düsbalansi ja toitumise korrigeerimine.

Samuti anname soovitusi elustiili muutmiseks, stressiga toimetulekuks ja füüsiliseks aktiivsuseks.

Milliseid uuringuid kasutame?

Ülekaalu põhjuste väljaselgitamiseks, ravi määramiseks ja selle jälgimiseks viime läbi vestlust ja läbivaatust, täidame küsimustikke ja suuname uuringutele.

Vajadusel paigaldame kliinikus õlavarrele 24/7 veresuhkru monitori 10ks päevaks või nädalaks, et saada võimalikult täpset teavet veresuhkru taseme kohta päeva lõikes.

Lisaks kasutame HRV monitori (Heart Rate Variability ehk südame löögisageduse varieeruvus) stressi taseme mõõtmiseks.
 • Vere, uriini, väljaheite analüüsid
 • Kõhuõõne organite
  või kilpnäärme
  ultraheliuuring.
 • Geeni-test
 • Muud vajalikud
  uuringud

Ravimite kasutamine kehakaalu langetamisel

Raskematel rasvumise juhtumitel, 2. tüüpi diabeedi, südame-veresoonkonna haiguste, seedeprobleemide ja muude tervisehäirete korral, võime soovitada retseptiravimeid või toidulisandeid, mille toime on teaduslikult tõestatud.

Pakume igale kliendile personaalset
lähenemist ning esmaklassilist spetsialistide meeskonda

Meie meeskonnas on kogenud ja oma ala parimad spetsialistid, kelle sooviks on aidata igat klienti, lähtuvalt just tema soovidest, vajadustest ning kaebustest.
 • Arst
 • Dietoloog
 • Hingamisterapeut
 • Massöör
 • Psühholoog
  Kehakaalu langetamise protsessiga tutvumist soovitame alustada põhjalikumast konsultatsioonist arstiga, kes aitab teil määrata eesmärgid ja leida neile optimaalse lahenduse.

  Teekond terviseni algab siit.

Milliseid dieete ja toitumisviise kasutame?


Meie meeskond aitab valida kõige sobilikuma ja tõhusama dieedi.

 • Vahelduv paastumine (intervallpaastumine, intermittent fasting) või paastu imiteeriv dieet
 • Madala süsivesikute sisaldusega dieet (süsivesikutevaene dieet, low-carb diet, LCHF)
 • Madala FODMAP-i sisaldusega dieet (low-FODMAP diet)
 • Taimetoitlastele sobilik dieet, madala süsivesikute sisaldusega
 • Paleo dieet
 • Ketogeenne dieet (Keto dieet)
 • Individuaalselt valitud toidulisandid
 • Muu dieet, mis sobib just Teile

Ülekaalu riskid

Alimentaarne ehk “valest söömisest” rasvumine on elustiilihaigus, millega kaasnevad riskid erinevate haiguste tekkeks. Nendeks on näiteks autoimmuunhaigused, kõrgvererõhutõbi ja südameinfarkt, depressioon ja ärevus, korduvad põiepõletikud, akne ja ekseem, dementsus ja paljud muud. Ülekaal ja rasvumine on ka kroonilise põletiku põhjuseks ning on tihedas seoses
insuliiniresistentsusega.

Kas kasutame kehakaalu langetamiseks rasvaimu?

Rasvaimu on operatsioon, mille eesmärk on eemaldada liigne rasv kõhult, reitelt või tuharatelt. Protseduure on mitut tüüpi - laseriga, ultraheliga ja vaakumiga. Rasvaimu meetodi põhieesmärk ei ole kaalu langetamine, vaid keha piirjoonte korrigeerimine.vRasvaimu eemaldab liigse rasvkoe ega ole ülekaalulisuse põhjuste ravi. Lisakilod võivad tagasi tulla 1-2 aasta pärast.


EnnetusMeditsiini Kliiniku töö eesmärk on teie vaevuste leevendamine võimalikult ravimivabalt ja loomulikul teel. Seetõttu EnnetusMeditsiini Kliinik aitab langetada kaalu ilma igasuguse operatsioonita vaid teie elustiili, toitumise, kehalise aktiivsuse ja vaimse heaolu paranemise tulemusena ehk põhjuste ravimisega.

© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Kontakt
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498


Made on
Tilda