Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  +37255651677

  OÜ MediArte
  Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Vedelikupuudus ja vedelikuliig

  Toit, vitamiinid
  Terve inimese organism suudab reguleerida vedeliku tasakaalu. Keha kaotab pidevalt vett nii hingamise, higistamise kui urineerimise kaudu, väheses koguses ka roojaga. Vedelikupuudus tekitab suuremaid probleeme tavaliselt siis, kui see lööb välja januna, naha ja limaskestade kuivusena, üldise nõrkusena, külmatundena kätes ja jalgades, pulsi kiirenemisena, segasustundena ja lõpuks koomana.

  Vedelikukao asendamiseks peavad jahedas kliimas elavad täiskasvanud sõltuvalt oma aktiivsuse tasemest tarbima 2–4 liitrit vedelikku päevas. Tasub tähele panna, et janu tekib tavaliselt siis, kui kehal on juba vedelikupuudus, mis moodustab vähemalt 1–2 protsenti kehamassist. Vedelikukaotus, mis moodustab üle 10 protsendi kehakaalust, võib lõppeda surmaga.

  Vedelikuliig esineb harvemini, pigem eakatel või teatud krooniliste haigustega inimestel. Sel juhul koguneb vedelik kopsudesse, maksa, veresoontesse ja keha kudedesse - see võib väljenduda tursetena ja hingamisraskustena...
  Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2020/07/27/kui-vedelikku-on-liiga-palju-voi-liiga-vahe
  Made on
  Tilda