Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  +37255651677

  OÜ MediArte
  Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Kõrvetised

  Seedimine ja soolestik
  Kõrvetised tekivad söögitorus, mis ühendab suud ja magu. Maos olev happeline vedelik ehk maomahl ärritab söögitoru alumise ja keskmise osa limaskesta, mille tulemuseks on põletav või ebameeldiv tunne rinnus, rinnaku taga, ülakõhus, kaelas või kurgus. Kuigi ebameeldiv põletav tunne paikneb kõrvetiste puhul südame lähedal, rinnaku taga, ei ole kõrvetiste teke südamega seotud. Küll aga võivad kõrvetistega sarnased sümptomid tekkida südamehaiguste puhul (südame verevarustuse häire, südameinfarkt).

  Kõrvetiste sümptomid võivad tekkida siis, kui mao ja söögitoru vaheline klapp ei tööta korralikult. Tavaliselt hoiab see klapp maomahla seal, kus see peaks olema — maos. Kui neelad toidu alla, avaneb see korraks ja peaks siis kohe sulguma. Kõrvetiste puhul avaneb see liiga tihti ilma põhjuseta või ei sulgu piisavalt hästi - siis satubki maomahl söögitorru ja põhjustabki rinnus põletustunnet.

  Üks levinumaid põhjuseid, miks sulgur korralikult ei sulge, on rõhu tõus kõhus, mis võib olla tingitud kas ühekordsest või pidevast ülesöömisest või rasvumisest, mille tõttu suurenenud rõhk kõhuõõnes surub ja pigistab magu selliselt kokku, et viskab maomahla üles. Seda võib soodustada kõhukinnisus või ka rasedus, sest raseduse ajal veres ringlev hormoon progesteroon soodustab klapi lõtvust...
  Loe rohkem Postimehe lehelt: https://tervis.postimees.ee/6566897/tervisenou-miks-tekivad-korvetised-ja-kuidas-neist-vabaneda
  Made on
  Tilda