Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  +37255651677

  OÜ MediArte
  Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Kuidas ennetada haprussündroomi?

  Anti-age
  Haprussündroom (ing.k. frailty syndrome) on tavaline geriaatriline (ehk eakatel inimestel esinev) seisund, mis võib hõlmata üldist roidumust ja mitmekülgset haavatavust, progresseeruvaid multisüsteemseid häireid ja füsioloogiliste reservide vähenemist, võimetust tulla toime ägeda stressiga, progresseeruvat kognitiivse võimekuse langust ja sellest tingitud kahjulikke tagajärgi tervisele.

  Haprussündroomi iseloomustavad korduvad kukkumised ja vigastused, sagedane haiglaravi vajadus, kõrvalabi või puude taotlemise vajadus. Need inimesed taluvad teistega võrreldes halvemini operatsioone, neil esineb operatsioonijärgselt rohkem tüsistusi, nad taastuvad aeglasemini, põevad raskemini erinevaid haigusi (näiteks gripp, kopsupõletik vms).

  On üsna tüüpiline sarkopeenia ehk lihaskonna vähenemine, millega kaasneb erinevate lihaste jõu ja liikuvuse ulatuse halvenemine.

  Sageli hõlmab haprussündroom kahe või enama kroonilise haiguse (nt vähk, liigesepõletik, südamehaigus jne) esinemist. Haprussündroomi olemasolu on oluline ravitulemuste ennustamiseks, kuid seda sageli (sh Eestis) ei kasutata. ...
  Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2021/12/28/lihtsalt-vana-voi-juba-habras

  Made on
  Tilda