Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  +37255651677

  OÜ MediArte
  Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Sagenenud või pidev urineerimisvajadus

  Muu
  Inimene urineerib ööpäeva jooksul keskmiselt 4-8 korda. Sagenenud või pidev urineerimisvajadus võib olla ebamugav, häirida igapäevast elu ja isegi töötamist.

  Urineerimisprobleemid on kõige sagedasemad keskealiste ning eakate, rasedate ning eesnäärmeprobleemidega meeste hulgas. Sage või pidev pissihäda võib olla erinevate tervisehäirete sümptomiks. Urineerimistungi võib tunda ka öösel läbi une, kui põis on täitunud ja vajab tühjendamist - seda nimetatakse noktuuriaks.

  Sagenenud urineerimise põhjused

  •Kuseteede infektsioonid

  Tavaliselt kaasnevad kuseteede infektsioonidega lisaks sagenenud urineerimisvajadusele ka teised põletikule iseloomulikud sümptomid nagu näiteks valu alakõhus, ureetras ning alaseljas, nõrkus, külmavärinad ja palavik.

  •Rasedus

  Raseduse ajal jääb kusepõie jaoks kõhus vähe ruumi, teiste elundite ja loote surve põiele suureneb. Põie tööd mõjutavad ka hormonaalsed muutused - seega sage urineerimine või pidev pissihäda raseduse ajal on täiesti normaalseteks sümptomiteks. Huvitav on ka see, et seda esineb rohkem esimesel ja kolmandal trimestril - teisel trimestril sümptomid taanduvad - see on tingitud emaka asendi muutusest. Pärast sünnitamist need sümptomid reeglina kaovad. Sümptomeid vähendada ning uriinipidamatuse teket võib ennetada vaagnapõhjalihaste treening - näiteks Kegeli harjutused.

  •Diabeet

  Sagenenud urineerimine on väga ilmne diabeedi tunnus, mis tekib siis, kui kõhunääre ei suuda veresuhkru taset veres kontrollida ja selle kohustuse võtavad osaliselt enda peale neerud, mille kaudu erituvad suured glükoosikogused koos rohke vedelikuga. Mida rohkem peate urineerima ja mida rohkem vedelikku eritub neerude kaudu, seda rohkem hakkate vee tasakaalu taastamiseks vedelikku tarbima.

  •Eesnäärmehaigused

  Meestel on olemas eesnääre - vaagnas asuv golfipalli suurune nääre, mis osaleb sperma tootmises. Eesnääre suureneb mehe elu jooksul, kuid liiga suur eesnääre võib kaasa tuua probleeme urineerimisel. Suurenenud eesnääre võib ahendada väljaspoolt osa ureetrast ja takistada uriini väljumist kusepõiest, põhjustades ühtlasi sagenenud urineerimistungi. Seda nimetatakse eesnäärme healoomuliseks hüperplaasiaks ja seda on võimalik ravida nii medikamentoosselt kui ka kirurgiliselt.
  Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2019/12/13/pidev-pissihada-ja-noktuuria

  Made on
  Tilda