Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  +37255651677

  OÜ MediArte
  Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Mida näitab vereanalüüs?

  Muu
  Veri koosneb plasmast (vere vedel osa) ja verelibledest - leukotsüütidest, trombotsüütidest, erütrotsüütidest. Igal vererakul on oma funktsioon: leukotsüüdid vastutavad immuunkaitse eest, trombotsüüdid vere hüübimise eest, erütrotsüüdid transpordivad hapnikku.

  Tervel inimesel on vere koostis üsna konstantne, kuid võib muutuda haigestumisel. Mõnikord võib avastada haiguse isegi siis, kui sümptomeid ei ole veel tekkinud. Sümptomite esinemisel aitab vereanalüüs mõista haiguse olemust, teha kindlaks põletikulise protsessi raskust.

  Tavalist vereanalüüsi” (mida veel nimetatakse kliiniliseks vereanalüüsiks, üldvereanalüüsiks, hemogrammiks) kasutatakse erinevate põletikuliste haiguste, allergiliste seisundite ja verehaiguste diagnoosimiseks. Korduv vereanalüüs dünaamikas mingi aja pärast esimest analüüsi annab arstile võimaluse hinnata määratud ravi efektiivsust, paranemise tendentsi ja vajadusel korrigeerida ravi.

  Mida kontrollitakse tavaliselt vereanalüüsist?
  Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt:
  https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2022/01/11/kui-veri-naitab-haigust
  Made on
  Tilda