Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  +37255651677

  OÜ MediArte
  Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Ainevahetushäired ja kehakaal

  Ainevahetus
  Kehakaal on osaliselt kindlasti inimese tervise peegel. Kaalus juurdevõtmine võib olla nii väheliikuva eluviisi ja suurenenud kaloraaži kui ka ainevahetushäire sümptom. Märkimisväärne kehakaalu vähenemine võib olla aga nii dieedi kauaoodatud tulemus, stressirohke perioodi tagajärg või hoopis mõne haiguse sümptom.
  Kehakaalu võivad mõjutada eeskätt ainevahetushäired ehk metabolismi häired, mille põhjuseks võivad olla hormoonide tootmise tasakaalutus või krooniline põletik. Millised ainevahetushäired kehakaalu kõige enam mõjutavad ja mida peaks konkreetsete haiguste korral dieeti pidades kindlasti teadma?

  Kilpnäärme ületalitlus ehk hüpertüreoos

  Kilpnääre on tõenäoliselt kõige kuulsam “kaalu langetav või tõstev” nääre. Kilpnäärmehormoonid kiirendavad metabolismi ja teie organism põletab rohkem kaloreid isegi hea söögiisu juures. Kilpnääre võib toota 100 korda suuremat hormoonide kogust kui teie keha tegelikult vajab ning sellest sõltub sümptomite intensiivsus.

  Soovitus: kui põete mõnda kilpnäärmehaigust või on teil suguvõsas (tavaliselt naisliinil) esinenud kilpnäärmehaigus, mis vajas ravi, siis tuleb kaalu langetamisel olla ettevaatlikum ning pöörata tähelepanu sümptomitele, mis võivad viidata kilpnäärme funktsiooni häirele või selle süvenemisele: südame kloppimine, südame rütmihäired, ärevus, nõrkus ja jõuetus või vastupidi, liigne aktiivsus, unehäired, käte värisemine.

  Kilpnäärme alatalitlus ehk hüpotüreoos

  Kilpnäärme alatalituse korral kehakaal reeglina tõuseb. Siin aga tuleb pidada silmas, et kehakaalu tõus on üks viimaseid alatalitluse sümptomeid. Varasemateks sümptomiteks on kõhukinnisus, juuste väljalangemine, naha kuivus ja jõuetus. Enne kilpnäärme kontrollimist tuleb alati oma dieet üle vaadata - äkki liigute liiga vähe ja sööte rohkem kui peaks?...

  Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2019/08/15/ainevahetushaired-ja-kehakaal
  Made on
  Tilda