Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  +37255651677

  OÜ MediArte
  Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Karpaal- ja kubitaalkanali sündroom

  Muu
  Kipitus, valu ja tuimus labakätes ning sõrmedes võivad paljude jaoks olla vägagi ebameeldivad sümptomid, eriti siis, kui see mõjutab igapäevategevusi või töötamist. Karpaal- ja kubitaalkanali sündroomi väljendunud sümptomid võivad oluliselt mõjutada elukvaliteeti.

  Karpaalkanali sündroom

  Karpaalkanali sündroom on kõige levinum närvi pitsumise sündroom, mille aastane esinemissagedus on ligikaudu 1/1000 inimese kohta. Seda esineb sagedamini naistel, keskeas, raseduse, diabeedi, rasvumise, kilpnäärme alatalitluse ja autoimmuunhaiguste, näiteks reumatoidartriidi korral.

  Eeldatakse, et selle esinemissagedus suureneb järgmistel aastakümnetel seoses diabeedi ja rasvumise epideemiaga ja elanikkonna vananemisega.

  Karpaalkanali sündroomi korral pitsub keskpidine närv randmekanalis (karpaalkanalis), mis koosneb nõgusa asetusega randmeluudest ja tugevatest randmeristisidemetest.

  Keskpidine närv innerveerib (varustab närvierutusega) peopesa pöidla, nimetis- ja keskmise sõrme ning osa neljandast sõrmest.

  Karpaalkanali sündroomi sümptomid

  Tüüpilised kaebused on surinad ja sipelgajooksu tunne, mõnikord ka põletav või kipitav tunne peopesas, teises ja kolmandas sõrmes, veidi harvemini pöidlas ja küünarvarres – vaevused võivad just öösel tugevneda ning lisanduda võib ka käe nõrkus. Kaebuste leevendamiseks võivad patsiendid sageli raputada kätt.

  Sümptomeid võivad esile kutsuda käelaba painutamine, ülessirutamine, millegi hoidmine, tõstmine või teisaldamine, sageli tekivad need sümptomid autoroolis.
  Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2022/05/03/karpaal-ja-kubitaalkanali-sundroom
  Made on
  Tilda