Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  +37255651677

  OÜ MediArte
  Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Punase valguse teraapia sportlastele

  Ainevahetus Muu
  Mis on punase valguse terrapia?

  Punase valguse teraapia on pikka aega olnud üks tõhusamaid täiendava ravi vorme neile, kes soovivad parandada sportlikku jõudlust. Seda seetõttu, et punase ja infrapuna valguse teraapia aitab kõrvaldada lihasvalu pärast treeningut, soodustab lihaste taastumisprotsessi, stimuleerides samal ajal rakkude taastumist ja aidates kehal rohkem energiat toota.

  Fotobiomodulatsioon on terapeutiliste meetodite rühm, mis hõlmab valguse kasutamist. Punase valguse teraapia on ravi, mida nimetatakse ka madalatasemeliseks laserteraapiaks. Nimetus tuleneb sellest, et erinevalt tavapärasest laserteraapiast ei kasutata punase valguse teraapias soojust ega kahjusta kudesid. See kasutab LED-lampe, mis kiirgavad punaseid ja infrapuna-lähedasi valguslaineid. Need valguse sagedused tungivad kehasse optimaalsel sügavusel, jõudes nii lihaskoesse kui ka luudesse, liigestesse ja isegi siseorganitesse.

  Kuidas saab punase valguse teraapia treeningut aidata?

  Treeningu ajal kahjustatakse inimese lihaskoe. Mikrorebendid koes põhjustavad põletikku. Nende mikrotraumade paranemisel tekib lihaste hüpertroofia, mille tulemusena suureneb lihasjõud.
  Punane valgus aitab kiirendada taastumisprotsessi ja leevendab valulikkust, parandab verevoolu põletikulistes piirkondades. Tänu paremale vereringele paraneb piirkond paremini ära, mis aitab igasuguse turse, aga ka piimhappe kuhjumise korral.

  Punase valguse teraapia toetab mitokondrite tervist ja suurendab ATP energia tootmist, mille tulemuseks on kõrgem üldine energiatase ja kudede parem hapnikuga varustamine.

  Uuringute kohaselt ei mõjuta mitte ainult une kvaliteet jõudlust, vaid hea uni kiirendab ka taastumist. Ka une ajal toodab inimkeha tsütokiine – teatud tüüpi kemikaale, mis aitavad immuunrakkudel põletikku vähendada ja keha tervendada.
  Punane ja lähi-infrapunavalgus reguleerivad unemustreid, stimuleerides melatoniini sekretsiooni.

  Fastsia on õhuke membraanitaoline struktuur, mis katab kõiki lihaseid, organeid, luusid ja veresooni. Lisaks täidavad fastsiad veel üht olulist funktsiooni – sarnaselt närvisüsteemiga kannavad nad infot energia kujul üle kogu keha.
  Fastsia vastutab teie kehahoiaku, lihastoonuse ja tasakaalu eest. Fastsia kahjustus võib põhjustada lihasvalu.
  Punase valguse teraapia annab fastsiatele energiat, mida nad vajavad õigeks toimimiseks. Samuti võib see kiirendada fastsia paranemist, taastades rakke ja parandades verevoolu.

  Millal on parim aeg punase valguse ravi kasutamiseks?

  On palju tõendeid ja eelretsenseeritud kliinilisi uuringuid, mis toetavad arvamust, et punase valguse ravi on tõhus nii enne kui ka pärast treeningut.
  Uuringute kohaselt parandab treeningueelne valgusteraapia lihaste jõudlust, hoiab ära lihaste väsimuse ja vähendab lihaskahjustusi.
  Pärast treeningut kasutades võib madala intensiivsusega laserteraapia stimuleerida lihaste kasvu, vähendada lihaspõletikku ja kiirendada lihaste taastumisprotsessi.

  Kui soovid oma sooritusvõimet tõsta, võib punase valguse teraapia olla sinu ideaalne treeningpartner.

  Allikas - https://infraredi.com/blogs/red-light-therapy/red-light-therapy-for-athletes-how-it-can-improve-performance?utm_source=Klaviyo&utm_medium=campaign&utm_campaign=Newsletter%20%E2%80%A2%20March%2024&triplesource=klaviyo&_kx=Z-hnOnRzDLwp516XsZKbNw-OSd4EpVk5xCm9ZTBJR2k%3D.MVJvJA
  Made on
  Tilda