Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  +37255651677

  OÜ MediArte
  Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Milliseid tervisehäireid võib stress tekitada?

  Stress
  Uuringute kohaselt võivad stressiga olla seotud mitmete tervisehäirete tekkimine ja süvenemine. Valdkonnad, mida stress mõjutada võib, hõlmavad nii rasvumist, südamehaiguseid, Alzheimeri tõbe, diabeeti, depressiooni, seedetrakti probleeme kui astmat.

  Ent enne, kui nende saatuslike seoste tõttu omakorda stressama hakata, rahustan teid sellega, et on olemas ka erinevaid vahendeid stressiga toime tulemiseks.

  Stress ei paikne vaid peas, tegemist on väga tugeva osaliselt kaasasündinud ja osaliselt elu jooksul kogemuste põhjal omandatud kaitsemehhanismiga, mille käigus erituvad stressihormoonid nagu adrenaliin ja kortisool. Süda lööb kiiremini, ahenevad veresooned, sageneb hingamine, paraneb lihaste ja kopsude verevarustus ning halveneb muude siseelundite verevarustus, mis tekitab organismis valmisolekut “põgene või võitle” olukorraks. Kui stress muutub krooniliseks, võivad need füsioloogilised muutused aja jooksul põhjustada terviseprobleeme...
  Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2021/10/05/stress-spioon-tervise-tagalas
  Made on
  Tilda