Click to order
Teie tellimus/Ваш заказ/Your order
Total: 
Payment method

Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Kontakt
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498


Blogi

Kas vitamiine on vaja juurde võtta?

Toit, vitamiinid
Ühte ja ainuõiget dieeti pole endiselt välja mõeldud, kuid selge on see, et tasakaalustatud toitumine aitab kõigil hoida tervist. Tasakaalustatud toitumise põhitõed on väga lihtsad. Endiselt ei ole 100% selge, milline oleks kõigile sobiv, parim ja kõige tervislikum toitumise viis või dieet. Kuid on teada, et mõned toitumisviisid ja dieedid võivad olla teistest efektiivsemad tervisehäirete ennetamises ja isegi ravis.

Tuleks järgida tervisliku toitumise põhitõdesid ehk toituda tasakaalustatult. Nõnda saab organism piisavalt palju toitaineid, et funktsioneerida, kuid toitu ei sööda ka üleliia palju. Ja muidugi ei tohiks unustada, et lisaks toitumisele on jätkuvalt olulised ka liikumine ja puhkamine.

Praeguste teadmiste järgi on ikkagi parim toitumisviis nn Vahemere dieet, mille aluseks on peamiselt köögi-, juur- ja kaunviljad, täisteratooted, seemned, pähklid ja oliiviõli ning vähemal määral puuviljad. Need moodustavad toidulauast poole. Umbes kolmandiku ulatuses on soovitav süüa kala ja mereande, kana, muna, hapupiimatooteid. Vähemal määral on toidulauale vajalik lisada liha ja süsivesikute-, sh suhkrurikast toitu.

Söö siis, kui on nälg

Pahatihti lähevad need soovitused söögilauda istudes meelest. Kaasaegse inimese igapäevase toidupüramiidi alus on tavaliselt töödeldud, rafineeritud suhkru- ja transrasvade rikas kiudainevaene toit...
Loe rohkem Tervisegeeniuse lehelt: https://tervise.geenius.ee/rubriik/hea-nouanne/perearsti-soovitused-tasakaalustatud-toitumiseks-multivitamiine-juurde-votta-pole-vaja/
Made on
Tilda