Click to order
Teie tellimus/Ваш заказ/Your order
Total: 
Payment method

Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Kontakt
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498


Blogi

Müasteenia

Muu
Müasteenia, ladina keeles Myasthenia Gravis, on autoimmuunhaigus, mida iseloomustab närvide ja lihaste funktsioonide häire koos lihasnõrkuse ja kiire lihaste väsimisega.

Müasteenia põhjused

Haiguse täpsed põhjused ei ole teada, kuid arvatakse, et selle tekkes võib osaleda harknääre (immuunsüsteemi elund rinnaku taga, mis peamiselt täidab oma immuunfunktsioone kuni puberteedieani), kuna 75% müasteeniaga patsientidest esineb harknäärmes muutusi. Ühe teooria kohaselt ei eemalda harknääre õigeagselt verest rakke, mis toodavad kehakudesid ründavaid antikehi.

Kui tavaliselt närvilõpmed vabastavad erilist keemilist ainet (atsetüülkoliin), mis edastab impulsse lihaskiududele, mille tulemuseks on nende kokkutõmbumine, siis müasteenia puhul organismi oma immuunsüsteem toodab antikehi, mis kahjustavad atsetüülkoliini retseptoreid lihastes, mille kaudu lihased saavad närvisignaale ja selle tõttu närviimpulssi ülekanne ei õnnestu. Samas ei pruugi alati neid kahjulikke antikehi organismis tuvastada, seega arvatakse, et haiguse tekkes ja kulus võib olla muid osalejaid.

Enam kui 5 protsendil patsientidest võib olla müasteeniaga või muude autoimmuunhaigustega pereliikmeid, ka teised autoimmuunhaigused esinevad müasteeniaga inimestel sagedamini (näiteks kilpnäärme autoimmuunne põletik, luupus).
Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2021/11/30/muasteenia-salaparane-ja-raske-haigus
Made on
Tilda