Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  +37255651677

  OÜ MediArte
  Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Müasteenia

  Muu
  Müasteenia, ladina keeles Myasthenia Gravis, on autoimmuunhaigus, mida iseloomustab närvide ja lihaste funktsioonide häire koos lihasnõrkuse ja kiire lihaste väsimisega.

  Müasteenia põhjused

  Haiguse täpsed põhjused ei ole teada, kuid arvatakse, et selle tekkes võib osaleda harknääre (immuunsüsteemi elund rinnaku taga, mis peamiselt täidab oma immuunfunktsioone kuni puberteedieani), kuna 75% müasteeniaga patsientidest esineb harknäärmes muutusi. Ühe teooria kohaselt ei eemalda harknääre õigeagselt verest rakke, mis toodavad kehakudesid ründavaid antikehi.

  Kui tavaliselt närvilõpmed vabastavad erilist keemilist ainet (atsetüülkoliin), mis edastab impulsse lihaskiududele, mille tulemuseks on nende kokkutõmbumine, siis müasteenia puhul organismi oma immuunsüsteem toodab antikehi, mis kahjustavad atsetüülkoliini retseptoreid lihastes, mille kaudu lihased saavad närvisignaale ja selle tõttu närviimpulssi ülekanne ei õnnestu. Samas ei pruugi alati neid kahjulikke antikehi organismis tuvastada, seega arvatakse, et haiguse tekkes ja kulus võib olla muid osalejaid.

  Enam kui 5 protsendil patsientidest võib olla müasteeniaga või muude autoimmuunhaigustega pereliikmeid, ka teised autoimmuunhaigused esinevad müasteeniaga inimestel sagedamini (näiteks kilpnäärme autoimmuunne põletik, luupus).
  Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2021/11/30/muasteenia-salaparane-ja-raske-haigus
  Made on
  Tilda