Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  +37255651677

  OÜ MediArte
  Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Babesioos ja erlihhioos

  Muu
  Babesioos ja erlihhioos on haigused, mida põhjustavad mikroskoopilised parasiidid Babesia ja Ehrlichia ning millesse võib nakatuda puugihammustuse kaudu.

  Babesioos ja erlihhioos ei kandu üle inimeselt inimesele nagu gripp. Sageli nakatavad inimesi puugid nümfistaadiumis, mil nad on umbes mooniseemne suurused. Selle tõttu ei pruugi inimene puuki üldse märgatagi - lisaks on puukide hammustused tavaliselt valutud.

  Mõlema haiguse sümptomid võivad olla üsna sarnased ja diagnoos pannakse tavaliselt vereproovide tulemuste põhjal. Nii babesioosi kui ka erlihhioosi on võimalik ravida antibiootikumidega ja sellega tegelevad infektsioonhaiguste arstid.

  Babesioos

  Paljudel nakatunutel ei teki üldse mingeid sümptomeid, kuid osadel võivad tekkida mittespetsiifilised gripilaadsed sümptomid nagu palavik, külmavärinad, higistamine, peavalu, lihasvalu, isutus, iiveldus või väsimus.

  Kuna Babesiad kahjustavad punaseid vereliblesid ehk erütrotsüüte, võib babesioos põhjustada eritüüpi aneemiat, mida nimetatakse hemolüütiliseks aneemiaks - see võib kollatõbe ning uriini värvi tumedust põhjustada.
  Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2020/07/30/babesioos-ja-erlihhioos
  Made on
  Tilda