Meie meeskond ja missioon

 • Dr Sergey Saadi (RU, EE, EN)
  Eriarst peremeditsiini erialal
  Preventiivse meditsiini arst
  Anti-age meditsiini spetsialist

  Nõustan täiskasvanuid ja lapsi nii kliinikus kui veebis järgnevatel küsimustel:
  • kaalu langetamine
  • dieedid
  • biohäkkimine
  • pikaealisus (longevity, anti-age)
  • toidulisandite ja ravimite kasutamine ja kombineerimine
  • üldine tervis
  • ägedate ja krooniliste haiguste ravi ja ennetamine
 • Ekaterina Fitzgerel (RU, EN)
  Sertifitseeritud dietoloog
  Videokonsultatsioonid vene ja inglise keeles.


  Nõustan täiskasvanuid järgnevatel küsimustel:
  • optimaalne toitumine tervise säilitamiseks
  • ülekaal
  • alakaal
  • toidulisandite kasutamine

Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  OÜ MediArte
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Kuidas toimib immuunsüsteem?

  Muu
  Immuunsüsteem on meie imelise organismi pärl, mille uurimisega tegeletakse maailmas juba aastakümneid. Ometi ei saada siiani lõpuni aru, kuidas nii keeruline süsteem võib sujuvalt töötada kõrge vanaduseni.

  Immuunsust on 2 liiki - humoraalne ja rakuline. Humoraalne immuunsus kaitseb meid antikehade abil, mis ringlevad kehavedelikes. Rakuline immuunsus kasutab organismi kaitseks spetsiaalseid rakke - lümfotsüüte, fagotsüüte. Lisaks sellele võib immuunsus olla kaasasündinud ja elu jooksul saavutatud erinevate tegurite mõjul (näiteks haigused, vaktsineerimine). Meil on terve rida kaitsjaid, mille töös võib osaleda immuunsüsteem - nahk, limaskestad ja nahal ning limaskestadel elavad mikroorganismid, keemiliselt aktiivsed vedelikud, mida eritavad rasu-, higi-, pisara- ja süljenäärmed, soole mikrofloora, organismi kehatemperatuur ja pH tasakaal ja paljud muud, mis tagavad selle, et me oleksime terved ja saaksime haigestumise korral kiiresti terveks.

  Immuunsüsteem võib talitleda normaalselt, võib olla “nõrgenenud” või vastupidi liigselt aktiivne, mis toob kaasa vastavaid terviseprobleeme. “Nõrgenenud” immuniteediga inimesed võivad sagedamini haigestuda ja raskemini (sageli tüsistustega) põdeda erinevaid nakkushaigusi, neil inimestel paranevad haavad aeglaselt, neil võib olla kõrgem risk haigestuda vähki.

  “Üliaktiivse” immuniteediga inimesel võivad tekkida haigused, mille puhul organism üritab ennast liigselt kaitsta sissetungijate eest ja see võib põhjustada näiteks erinevaid allergia sümptomeid või hoopis autoimmuunhaigusi, kahjustades või hävitades oma keha rakke (näiteks autoimmuunne türeoidiit ehk kilpnäärmepõletik).

  Meie ülesanne on anda organismile võimalus ennast täisväärtuslikult kaitsta, tagades piisavalt ressursse - selleks on piisav uni, stressi vältimine, regulaarne füüsiline aktiivsus ja tervislik toitumine. Uuringud näitavad, et ei ole ühtegi ravimit või muud vahendit, mis mõjutaks organismi immuunsust paremal viisil kui need 4 tegurit koos!
  Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2021/09/14/immuunsusteem-ja-immuunsus
  Made on
  Tilda