Click to order
Teie tellimus/Ваш заказ/Your order
Total: 
Payment method

Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Kontakt
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498


Blogi

Miks me peaks vähem istuma?

Anti-age
Täiskasvanud inimesed istuvad umbes 9-11 tundi päevas. See hõlmab teleri vaatamist, arvuti kasutamist, lugemist, kodutööde tegemist, auto, bussi või rongiga reisimist, kuid ei hõlma magamist. Milline on istuva elustiili mõju inimeste tervisele?

Järjest enam on tõendeid selle kohta, et kui tegemist pole just rastastooli kasutajaga, võib pikaajaline istumine tervist kahjustada. Tegevusetusest ja väheliikuvast eluviisist põhjustatud terviseriskide vähendamiseks on soovitatav regulaarselt treenida, vähemalt 150 minutit nädalas. Loomulikult oleks hea ka istumise aega vähendada.

Uuringud seostavad passiivset eluviisi ülekaalulisuse ja rasvumisega, 2. tüüpi diabeediga, vähiga ning varase surmaga. Arvatakse, et pikaajaline istumine aeglustab ainevahetust, mis mõjutab keha võimet reguleerida veresuhkru taset, vererõhku ja lagundada keharasva. Kontoritöötajad on lisaks ka pidevas sundasendis, mis suurendab lihasluukonna probleemide, eeskätt selja-, kaela- ja peavalude tekkimise riski. Pikaajaline istumine võib soodustada ka vaagnapiirkonna verevarustuse häiret, mis võib omakorda tekitada kõhukinnisust, hemorroide, eesnäärme põletikku ja eesnäärme suurenemist, päraku ja tuharate piirkonna naha ja nahaaluskoe põletikuliste protsesside teket. ...
Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2020/01/22/kas-istumine-teeb-haigeks
Made on
Tilda