Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  +37255651677

  OÜ MediArte
  Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Miks peab suuõõne tervise eest hoolitsema?

  Muu
  Suus leidub kuni 20 miljardit bakterit, mis üsna kiiresti paljunevad. Kui inimene sööb 3 korda päevas ja ei pese 2 tunni jooksul hambaid, kasvab bakterite arv päeva lõpuks umbes 100 miljardini. See ei tähenda, et tegemist on tingimata halbade bakteritega - suurem osa neist on meie normaalse mikrofloora osa, mis kaitseb suuõõne limaskesta erinevate haiguste, sh seenhaiguste, bakteriaalsete põletike ja isegi kasvajate eest.

  Teatud soodsatel tingimustel võivad bakterid aga hakata hambaid ja igemeid kahjustama, põhjustades igemepõletikku ja hammaste lagunemist; harvemini võivad bakterid suust sattuda vereringesse ja levida teistesse kehapiirkondadesse, tekitades tõsiseid probleeme.

  Toidujäägid hammaste vahel, pikaajaline suukuivus (nii ebapiisava vedeliku tarbimise tõttu kui ka teatud haiguste või ravimite tarvitamise korral), krooniline igemete ja suu limaskesta traumeerimine (nt ebasobilike proteesidega), suitsetamine ja põsktubaka kasutamine, alkohol, suhkrurikka või liiga happelise toidu ja jookide tarbimine, diabeet ja muud tegurid võivad kahjustada igemeid ja hammaste emaili, andes kahjulikele bakteritele tegutsemiseks “rohelise tule”.

  Milliseid terviseprobleeme võivad ravimata suuõõne haigused põhjustada?
  Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2022/02/04/ullatavad-haigused-mis-algavad-suust
  Made on
  Tilda