Click to order
Teie tellimus/Ваш заказ/Your order
Total: 
Payment method

Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Kontakt
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498


Blogi

Kuidas toetada koolilapse tervist viiruste hooajal?

Muu
Haiguste ennetamise küsimus on alati aktuaalne olnud, kuid ennetusmeditsiin ei ole kahjuks kaugele jõudnud. Samas tasub teada, et kooliealised lapsed haigestuvad külmetushaigustesse keskmiselt 3 kuni 6 korda aastas, mis on täiesti normaalne.

Viirushaiguste ennetamisel peetakse olulisimaks 2 asja:

1.tuleks jälgida, et organism oleks piisavalt tugev ja haigusetekitajaga kokkupuutel ei areneks haigust;

2.tuleks vältida kontakti tekitaja-viirusega (vältida rahvarohkeid kohti, vältida suhtlemist aevastavate ja köhivate inimestega, sh külmetushaiguse tunnustega lastega, pesta käsi, õpetada lapsi mitte panema käsi suhu ja mitte hõõruma silmi, vältida söögiriistade ja veepudelite jagamist teiste lastega, tuulutada ruume jne).

Sageli soovitavad arstid ka loputada nina ja kuristada suud soolalahusega pärast kontakti haige inimesega või rahvarohkes kohas viibimist.

Kui vanemad hoiavad sellest strateegiast kinni, siis üldjuhul väheneb haigestumise tõenäosus oluliselt. Samas ei ole võimalik kunagi haigestumise tõenäosust 100% välistada, sest külmetushaiguse tekitajad on tegelikult igal pool - õhus, nahal, riiete ja muude pindade peal.

Et organism oleks piisavalt tugev

Olulisim osa on siin 1. punkt ehk tuleks tagada, et organism oleks piisavalt tugev enne haiguse tekitajaga kokkupuudet, et haigust ei tekiks või et see kulgeks kerges vormis.

Mõnikord soovitatakse tsingi, C-vitamiini ja punase päevakübara toidulisandeid, mida sageli nimetatakse “immuunsüsteemi tugevdajateks”. Mõni uuring on näidanud, et näiteks rinoviiruse puhul (viirus, mis sageli põhjustab külmetushaigust) võivad tsingi toidulisandid vähendada külmetushaiguse kestust 1 päeva võrra, kuid samas ei ole teised uuringud seda kinnitanud.
Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2021/09/06/mida-teha-et-koolilaps-pusiks-terve
Made on
Tilda