Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  +37255651677

  OÜ MediArte
  Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Veenilaiendid

  Muu
  Kõige sagedasemaks veenihaiguseks peetakse jalgade pindmiste veenide varikoosset laienemist, teisisõnu veenilaiendeid, mis avalduvad inimese jalgadel sinakate läbi naha paistvate mügarike näol. Tavaliselt tekib veenilaiendeid enim just reie ning sääre siseküljele.

  Veenilaiendite tekkepõhjused on erinevad. Naistel esineb veenilaiendeid suisa kuni kolm korda sagedamini kui meestel. Sünnitanud naistel esineb veenilaiendeid kaks korda sagedamini kui samaealistel, kes veel sünnitanud pole. Raseduse ajal leiavad naise organismis aset suured muutused ja sedagi arvestatakse kui üht tegurit veenilaiendite tekkimisel.

  Ka liigne kehakaal loob eeldused veresoonte haigestumiseks. Sagedasemad on veenilaiendid ülekaalulistel, kuid need võivad mõnikord esineda ka naistel ja meestel, kellel kehakaaluga probleeme pole. Oma rolli mängib ka geneetika, mis võib samuti veenilaiendite teket soodustada.

  Veenilaiendeid võib põhjustada ka töö - inimesed, kes päev läbi püsti peavad seisma, kannatavad tihti veenilaiendite all. Pikaajaliselt seistes väsivad lihased ja nende toonus väheneb. Jäsemetesse koguneb jääkveri ja veenisisene hüdrostaatiline rõhk tõuseb. Kui selline olukord pikalt kestab, kannatavad veeniklapid, ja veeniseina elastsete kiudude hävimisel tekivad väljasopistused ehk vaariksid.

  Kuidas veenilaiendite tekkele võimalikult vara jälile saada?

  Seda saab iga inimene ise edukalt jälgida, sest varikoosi korral tekivad haiguse alguses reitele või säärte siseküljele üksikud nahast kõrgemad sinakad mügarikud. Hiljem võivad tekkida valud ning krambid säärelihastes. Jalad väsivad oluliselt kiiremini kui varem ja peale pikka seismist muutuvad jalad äärmiselt raskeks. Mõningatel juhtudel võib juhtuda ka seda, et jalad lähevad tursesse.
  Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2019/08/10/miks-tekivad-veenilaiendid-ja-kuidas-neid-valtida
  Made on
  Tilda