Click to order
Teie tellimus/Ваш заказ/Your order
Total: 
Payment method

Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Kontakt
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498


Blogi

Kuidas mõjub hallitus inimese tervisele?

Muu
Hallitus võib põhjustada nii allergiat kui ka toidumürgistust sõltuvalt sellest, kas hallituse eosed satuvad organismi hingamisteede või seedekulgla kaudu. Allergia põhjuseks on tavaliselt immuunsüsteemi ülereageerimine allergeenidele, mille vastu organism hakkab tootma antikehi ja erinevaid aineid (eeskätt histamiini), mis põhjustavadki sümptomeid allergeeniga kokkupuutuvates kohtades - tavaliselt silmade, nina, suu, hingamisteede limaskestal.

Allergia hallituse eoste vastu väljendub klassikaliste heinapalaviku sümptomitega - köha, silmade sügeluse, aevastamise, ninakinnisuse ja nohuga, ja juhul, kui põetakse astmat, võib hallitus astma sümptomeid raskendada, tugevdades köha ja hingamisraskust.

Allergilist reaktsiooni hallitusele võib esineda aastaringselt, aga võib ka teatud hooajal. See võib sõltuda keskkonna niiskusest, temperatuurist ja hallituse ja selle eoste kogusest ruumis või piirkonnas. Mõned kõige tavalisemad hallitusseened, mis põhjustavad allergiat, hõlmavad alternariat, aspergillust, cladosporiumit ja penicilliumit.
Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt:
https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2020/08/31/hallituse-tervisemojud
Made on
Tilda