Meie meeskond ja missioon

 • Dr Sergey Saadi (RU, EE, EN)
  Eriarst peremeditsiini erialal
  Preventiivse meditsiini arst
  Anti-age meditsiini spetsialist

  Nõustan täiskasvanuid ja lapsi nii kliinikus kui veebis järgnevatel küsimustel:
  • kaalu langetamine
  • dieedid
  • biohäkkimine
  • pikaealisus (longevity, anti-age)
  • toidulisandite ja ravimite kasutamine ja kombineerimine
  • üldine tervis
  • ägedate ja krooniliste haiguste ravi ja ennetamine
 • Ekaterina Fitzgerel (RU, EN)
  Sertifitseeritud dietoloog
  Videokonsultatsioonid vene ja inglise keeles.


  Nõustan täiskasvanuid järgnevatel küsimustel:
  • optimaalne toitumine tervise säilitamiseks
  • ülekaal
  • alakaal
  • toidulisandite kasutamine

Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  OÜ MediArte
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Rasedust ohustavad nakkushaigused

  Muu
  Enne rasedust ja raseduse ajal tekkinud nakkused võivad kahjustada nii rasedat kui ka arenevat loodet ning põhjustada lootel hiljem tõsiseid haigusi, väärarengut ja puuet, olgu või näiteks kuulmislangust või õpiraskusi.

  Bakteriaalne vaginoos on reproduktiivses vanuses naistel kõige tavalisem tupeinfektsioon. See suurendab sugulisel teel levivate haigustesse nakatumise riski ja võib mängida rolli enneaegse sünnituse esile kutsumisel. See on tavaliselt tingitud tupes elavate bakterite tasakaalu häirest. Kaitsmata seksuaalvahekord võib suurendada bakteriaalse vaginoosi riski.

  Klamüüdiainfektsiooni raseduse ajal seostatakse suurenenud enneaegse sünnituse ohuga ja selle tüsistuste riskiga. Nakkus raseduse ja sünnituse ajal võib põhjustada silmainfektsiooni või imikute kopsupõletikku.

  Tsütomegaloviirus (CMV) on paljudes kehavedelikes leitav viirus, millesse on võimalik nakatuda lähikontakti kaudu, näiteks suudeldes või jagades sööginõusid, samuti läbi seksuaalkontakti. Tavaliselt ei põhjusta viirus terviseprobleeme, kuid see võib organismis erinevatel aegadel uuesti aktiveeruda. Rase naine ei pruugi isegi teada, et tal on nakkus ning võib viirust edasi anda lootele, põhjustades kaasasündinud CMV-nakkust. Enamikul kaasasündinud CMV-nakkusega imikutel ei esine mingeid sümptomeid ega terviseprobleeme, mõnel aga võib see põhjustada kuulmis- või nägemiskaotust, krampe või intellektihäiret, mis ilmnevad sündides või tekivad hiljem imikueas või lapsepõlves. Hetkel ei tehta rasedatele CMV suhtes sõeltestimist. Kaasasündinud CMV infektsiooni saab diagnoosida vastsündinud lapse süljest, uriinist või verest. Ravi viirusevastaste ravimitega võib vähendada mõnede nakatunud imikute terviseprobleemide ning kuulmislanguse riski.

  Viies haigus ehk nakkuserüteem. Viiendat haigust põhjustab inimese parvoviiruse tüüp B19. Viirus põhjustab tavaliselt haigusi lapseeas ja levib hõlpsalt inimeselt inimesele. Lastel tekib tavaliselt palavik ja intensiivne punane lööve põskedel. Reeglina ei põhjusta parvoviirus B19 probleeme rasedatel ega lootel, kuid harvadel juhtudel võib see esile kutsuda raseduse katkemise või loote aneemiat. Viienda haiguse vastu pole vaktsiini ega ravi.

  •Ravimata gonorröa on seotud raseduse katkemise, enneaegse sünnituse ja väikese sünnikaaluga, loodet ümbritsevate membraanide enneaegse rebenemisega emakas ning lootevedeliku nakatumisega. Gonorröasse võib laps nakatuda ka sünnituse ajal sünniteesid läbides. Ravimata jätmise korral võivad imikutel tekkida silmainfektsioonid ja halvimal juhul võivad nad pimedaks jääda. Enamikes haiglates ravitakse imikute silmi sünnijärgselt antibakteriaalse salvi või tilkadega, et silmaprobleemide ilmnemist vältida, juhul, kui rasedal on olnud märkamata jäänud nakkus. Gonorröa ravimine kohe, kui see rasedal diagnoositakse, vähendab ülekandumise riski.
  Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2020/02/19/rasedus-ja-nakkushaigused

  Made on
  Tilda