Click to order
Teie tellimus/Ваш заказ/Your order
Total: 
Payment method

Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
© EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
    Клиника Профилактической медицины 2022
    Preventive Medicine Clinic 2022
Kontakt
info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
+37255651677

OÜ MediArte
Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
Reg.N 12709264
Swedbank EE272200221060543085
Tegevusluba L05498


Blogi

Kannavalu, plantaarfastsiit ja kukekannus

Muu
Plantaarfastsiit on talla all oleva sidekirme (sidekoelise struktuuri, mis ühendab kanda pöia osaga ja toetab jala pikivõlvi) põletik. Pikalt kestnud põletiku tagajärjel võib tekkida sideme kinnituskohale kandluule väljaulatuv luunokk ehk kukekannus.

Plantaarne fastsia mängib olulist rolli jala normaalses biomehaanikas ja töötab amortisaatorina ehk vähendab liikumisest tingitud negatiivset mõju (näiteks põrutusi käimisel, hüppamisel), kaitstes sellega nii jalgade kui ka lülisamba ja isegi kaela ning kolju struktuure.

Kuidas plantaarfastsiit avaldub

Plantaarfastsiit on väga levinud haigus, igal aastal kogevad kannavalu miljonid inimesed. Arvatakse, et seda esineb umbes 10%-l elanikkonnast, kusjuures 83% neist patsientidest on aktiivsed töötavad täiskasvanud vanuses 25–65 aastat. Jooksjatel esineb seda sagedamini – erinevatel andmetel on iga viies jooksja elu jooksul kogenud plantaarfastsiidi tunnuseid.

Haigus on mitmefaktoriline, kuid enamikul juhtudest tuleneb ülekoormusest. Tegemist on enamasti degeneratiivse (kulumusliku) protsessiga, nagu näiteks osteokondroosiga või artroosiga (lülisamba struktuuride või liigeste kulumuslike muutustega).

Klassikaline sümptom on terav paikne valu kanna piirkonnas. Plantaarfastsiidi ravi on sageli keeruline ja pikk ning mõnikord ei pruugi head raviefekti üldse saavutada.
Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2022/05/23/hariv-kannavalu-plantaarne-fastsiit-ja-kukekannus
Made on
Tilda