Tere tulemast EMK kliiniku hariduskeskusesse

Pakume loenguid ja harivaid seminare tervislikust toitumisest, kehakaalu langetamisest, nooruslikkuse säilitamisest, unest, toidulisandite kasutamisest, uuringute ja laboratoorsete testide tulemuste tõlgendamisest ja paljudel teistel teemadel.

Meie blogist leiate videosid ja artikleid erinevatel tervisega seotud teemadel.

Meie artiklid

  Vaadake neid ja muid meie videosid YouTube'is
  © EnnetusMeditsiini Kliinik 2022
      Клиника Профилактической медицины 2022
      Preventive Medicine Clinic 2022
  Kontakt
  info@ennetusmeditsiinikliinik.ee
  +37255651677

  OÜ MediArte
  Lastekodu 15-72, 10113, Tallinn
  Reg.N 12709264
  Swedbank EE272200221060543085
  Tegevusluba L05498


  Blogi

  Mida peaksid teadma sooleparasiitidest?

  Muu
  Solgetõbi, laiusstõbi, naaskelsabatõbi, nudipaelusstõbi ja fastsioliaas - need on kõige tuntumad ja levinumad sooleparasiitide poolt põhjustatud haigused, mille tekitajaid võib tänu avatud piiridele ja aktiivsetele rändajatele kohata praktiliselt igas maailma nurgas.

  Solkmega on nakatunud umbes 25% maailma rahvastikust. Eestis on levinumad helmintiaasid askariaas ja enterobiaas. Askariaas on parasiithaigus, mida võib esineda igas vanuses inimestel ja mille tekitaja on pikk ümaruss inimesesolge Ascaris lumbricoides. Mudilaste ja koolieelikute seas on Eestis üsna levinud naaskelsaba ehk linaluuuss enterobius vermicularis, mis parasiteerib jämesooles ja põhjustab sageli päraku piirkonna sügelemist ja naha ärritust lastel.

  Soole parasiitussid levivad saastunud käte, mänguasjade ja tarbeesemete kaudu või toidu vahendusel. Nakkusallikateks võivad olla vähe või valesti töödeldud liha, kala, kalamari, saastunud vesi, juur- ja puuviljad ning marjad. Nakkuse võib saada ka kokkupuutel väljaheitega. Sage on ka korduv enesenakatamine, kus inimene neelab alla tema enda organismis paiknevate usside mune, mis jäid kätele või muudele esemetele ebapiisava isikliku hügieeni tõttu.

  Sümptomid

  Üldisteks sümptomiteks võivad olla kõhuvalu, kõhulahtisus, iiveldus või oksendamine, kõhupuhitus, väsimus, seletamatu kaalukaotus, kõhuvalu, allergia, nahalööve, aneemia, pea- ja liigesevalu ning mõnikord ka palavik.

  Diagnoosimine

  Sooleparasiitide diagnoosimiseks kasutatakse tavaliselt roojaproovi. Mõnikord märkab patsient ise väljaheites väikesed või suuremaid usse - see kergendab haiguse diagnoosimist.
  Loe rohkem Virtuaalkliiniku lehelt: https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2020/07/30/sooleparasiidid
  Made on
  Tilda